Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zarobki pracownika MPO

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witajcie, mój młodszy chłopak, szuka pracy.

  Nie ma doświadczenie nigdzie a będziemy mieć teraz sporo wydatków dlatego potrzebna jest mu lepiej płatna praca. Wspomniał mi o MPO, ponoć tam zarabia się bardzo dobrze. Czy możecie mi powiedzieć czy praca w MPO to jest praca państwowo w końcu to miejskie przedsiębiorstwo, więc pracują dla urzędu miasta. Jakie są zarobki w MPK w Krakowie, na początek dla zwyczajnego pracownika?

  Odpowiedz Cytuj
 • Dobre pytanie, dzisiaj rano widziałem pod blokiem dwóch chłopaczków na pace pomarańczy i mieli koło 24 lat, nie wyglądali na głupich ani na smutnych życiem. Raczej im nie przeszkadzało że zbierają śmieci tak więc kasa musi ich motywować. Ja tylko słyszałem o zarobkach ale nie wiem sam ile w tym prawdy, ponoć do 4 tys. w krakowie, ale nie chce mi się w to wierzyć. Poza tym nie wiem czy to sama podstawa miała by być czy prace dodatkowe też, np. jakieś imprezy plenerowe sprzątać no i nie wiem czy to kwota brutto czy netto.
 • Reklama

 • No nie wiem panowie, to pensja co najmniej jak dla posła, rozumiem że praca na rzecz urzędu miasta może być opłacalna ale chyba nie tak bardzo jednak.
 • Na początek dają 1400 zł, w tym jest 1000 zł podstawy, dodatki motywacyjne i premia to pozostałe (400zł). Wczasy pod gruszą, nie wiem czy także 13 pensja jak u nauczycieli, no i jest to państwówka dalej. Umowy o pracę na okres maksymum 3 - 3,5 roku.  Praca zmianowa po 8 godzin. Teraz ma wejść 2 zmianowa od 6-14, 14-22 plus jedna sobota pracująca.

 • Wiem też, że kierowcy śmieciarek nieźle zarabiają .
 • Po własnym doświadczeniu podpowiem wszystkim tym co chcą szukać szczęścia w MPGO, żeby się ubezpieczyli prywatnie następnie poszli na rozmowę o pracę do MPGO przewrócili się na progu i wezwali karetkę. Lepiej wyjdziecie na tym niż na pracy w tym dole pełnym przekrętów, łamania przepisów BHP i wyzysku na pracowniku. Prawo pracy was nie zobowiązuje i nie chroni, odpracowywanie dni świątecznych to norma mimo iż nowe przepisy prawa pracy tego zakazują, narzucane od górnie nadgodzin a w razie sprzeciwu dywanik i rozmowa z dyspozytorem albo kierownikiem. Ciuchy robocze jak się skończą to mimo dziurawych butów np. nie zostają wydawane, pobiera się informacje jakie rozmiary itp. a potem cisza. Zebrania z prezesem to kpina, ciągła napinka i bajdurzenie. Osobne problemy i tarcia z klientami, niestety pracodawca bardzo często wychodzi z założenia że klient ma zawsze racje... Ogólnie syf nie praca.
 • Tak tak jest ok pracuje w MPO jako kierowca kat.C,E i co zarabiam 1,985 max w piątek rano dyspozytor wpada i mówi ty i ty oraz ty pracujesz w sobotę jak nie to po premij czyli za miesiąc dostaniesz tyle co na umowie czyli 1,500
 • A nie źle to tam było za starego prezesa czyli jakieś kilka pięknych lat piszę tu oczywiście o MPO bo co do MPGO to szkoda czasu przyjęcia są potrzebują kierowców podstawa 1.300 i brak limitu czasu pracy jak zrobisz co masz zrobić dopiero zjazd
 • acia
  Wysłany: 2016-07-31 13:28:25

  prawda o MPO jest taka że wykorzystują ludzi jak mogą nie płacą za nadgodziny mówiąc wolne weźmie sobie pani a efekt jest taki że wolnego nie dają bo nie mają ludzi do pracy wypłata niska 1560 ludzi mają za białych murzynów
 • heniek
  Wysłany: 2016-08-20 17:25:51

  tak to prawda mpo to dziadostwo syf i bałagan jak żadził kiedyś stary dyro to było lux malina gdy pojawił się nowy prezes przydupas kolegów z Lecha i urzędu miasta to sytuacja zmieniła się na gorsze grosze płacą a wymagają nie wiadomo czego osobiście nie polecam tej firmy trzymajcie się zdala mpo to firma kogucik spierdolił i uciek
 • CrazyHks
  Wysłany: 2017-01-28 03:25:06

  Gdy sie przyjmujesz co teraz proste nie jest to jako pracownik fizycZny masz 1200 zł podstawy, a jako kierowca kat B masz 1450 podstawy na rękę. Każdemu pracownikowi przysługują 2 premie comiesięcZne, czyli premia regulowana i uznaniowa :)! Jeśli pracujesz tak jak trzeba, nie olewasz sprawy i nawet jesteś ponad to, to premię dostajesz bez obaw :) ja osobiście pracuję juz prawie miesiąc i między Bogiem a prawdą, robota jest dobra i nie wymagająca szczególnych umiejętności :) Jak pokażesz że jesteś wart by tam pracować i przyslowiowo nie dasz dupy, to jako pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, masz pracę nawet do emerytury :) a że jest to instytucja państwowa to już Plus chyba największy :) pozdrawiam i powodzenia ;)
 • CrazyHks
  Wysłany: 2017-01-28 03:27:33

  Heniek tyle wiesz co i zjesz. Robota jest elegancka i jesli ją szanujesz to i ona będZie szanować ciebie.
 • Szefo
  Wysłany: 2017-02-15 22:06:42

  Najgorsza firma w jakiej robiłem za nic zabierają premie i zostaje 1560 dziady jakich mało niech się udlawia tymi smieciami
 • Pracownik MPO
  Wysłany: 2017-04-14 15:09:03

  Ja osobiście jestem dość rozczarowany tą robotą. Zatrudniłem się bo myślałem, że w firmie miejskiej będzie lepiej niż u prywaciarzy, ale zderzenie z rzeczywistością okazało się bolesne. Oficjalnie nadgodziny są niby nieobowiązkowe, ale spróbuj im odmówić to ci tak dadzą popalić, że zapomnisz jak się nazywasz. Dwunastki(bo normalnie pracuje się po 8 godzin) i soboty nie są wypłacane tylko są do odbioru w stosunku 1 do 1. Tylko z niedziele i święta płacą setki. Najgorzej jest w zimie, kiedy nawet w dzień wolny od pracy istnieje coś takiego jak dyżur telefoniczny, czyli siedzisz w domu, ale jak zacznie padać śnieg to zadzwonią do Cibie i masz 2 godziny na dotarcie do pracy. Oczywiście nieodbieranie wiąże się z konsekwencjami finansowymi. Tak więc całą zimę de facto nie masz dnia wolnego bo jesteś pod telefonem. Generalnie w zimie dyspozytorzy tak srają po nogawkach, że żadne przepisy nie obowiązują Ciebie bylebyś tylko brał solarkę albo ciągnik i jechał w trasę. Co do utrzymania zimowego miasta dostają dyspozycje z ZIKiT-u, oni mają tylko zorganizować ludzi. Dyspozytorów (no może poza dwoma panami) nie interesuje czy Tobie umarła matka, masz chore dziecko czy cokolwiek innego się dzieje - masz przyjść do pracy bo ich zaskoczyła zima. To mnie najbardziej w tym wszystkim uderzyło - firma miejska,a przepisy BHP stosuje się jak bardzo bardzo wybiórczo. Sprzęt też pozostawia wiele do życzenia - szczególnie traktorki i cześć dostawczaków. Pracownik oczyszczania ręcznego, czyli krotko pisząc zwykły fizol,paradoksalnie nie ma jeszcze najgorzej, bo kasa jak na to co wykonuje nie najgorsza i co najważniejsze siedzi bykiem w aucie i ma wszystko w nosie. Gorzej wygląda kwestia tych co mają angaż pod nazwą kierowca kat.B, C - pracownik ręcznego oczyszczania, bo tu dochodzi odpowiedzialność za pojazd,a premie potrafią zabrać za byle duperele np. ryski od gałęzi na karoserii. Niby płacisz za ubezpieczenie od takich zdarzeń a i tak potrącają z pensji. Szkolenia na zamiatarki, ciągniki? Literalnie trwają kilka minut. W kilka minut to można się nauczyć obsługiwać łopatę a nie taki sprzęt. Podsumowując w kilku słowach: burdel i wyzysk. Myśle, że jeszcze wiele osob przejedzie się na tej ,,państwówce".
 • ASIS
  Wysłany: 2017-06-25 15:31:28

  OBUZ PRACY MPO
 • Z tego co wiem bo znajomy mówił, to zarabia 3 tyś lekko a jak są dodatki to 3,5 tyś.
 • Gretta
  Wysłany: 2017-10-14 21:45:29

  Witam! Na rachunek pracy w Krakowie prawnikiem to z tej stronę można korzystać https://www.eurabota.ua/jobs-in/poland/jobs-offered moja koleżanka pracowała sekretarem w prawnika to mówiła że naprawde mają wielke wynagrodzenia.
 • Janek
  Wysłany: 2017-11-07 11:14:27

  Witam. Dostałem ofertę pracy jako kierowca C + HDS? Czy powie mi ktoś jak wygląda praca w MPO jako kierowca + HDS? pozdrawiam.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane