Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uczę się - skąd brać pieniądze?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Jestem uczniem klasy I technikum. Moja średnia aktualnie ocen aspiruje wokół 5.0. Przechodząc do sedna, zwracam się z zapytaniem o możliwe dopłaty ze względu na stan mojej rodziny. Mój tata oraz rodzony brat chorują na schizofrenię (pierwszy stopień niepełnosprawności),mama jest bezrobotna a drugi, także rodzony brat jest alkoholikiem (pracuje dorywczo lecz tak jak powiedziałem, co dostanie to przepije). Dochód rodzinny nie przekracza średniej krajowej. Bierze się on z rent oraz dodatkowych dopłat (nieznanych mi). Uczę się w oddalonym o 80 kilometrów mieście - ze względu na to chciałbym prosić o dodatkowe pieniądze na moją naukę. Gdzie więc mogę się udać? Mama rozkłada ręce poprzez niewiedzę. Dyrektor szkoły uznał, że rozsądnym krokiem będzie podanie mnie do lokalnego (?) projektu, który oferuje na początek drugiej klasy nagrodę za ukończenie pierwszego roku z taką średnią. Niestety, szkoła w której aktualnie jestem jest dla mnie zbyt mało ambitna - dlatego też planuję przeniesienie się do jednej z najbardziej prestiżowych szkół w tym mieście.
  Mam kompletny mętlik w głowię, przepraszam za "rozsianie" informacji w poście.
  W skrócie: Czy mogę udać się gdzieś po pomoc finansową ze względu na to, że się uczę a moja rodzina jest jaka jest? Istnieje takie coś w ogóle? Dziękuję za każdą poradę dotyczącą mojego problemu.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane