Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Budowa osady

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,
  Reprezentuje Stowarzyszenie Ziemia 2.0
  szukamy osoby/osób które wsparłyby swoją wiedzą prawniczą nasz projekt.
  Chcemy stworzyć osadę w której docelowo ma zamieszkać 120 osób.
  Co będzie wyróżniać projekt:
  - futurystyczny wygląd - osada zbudowana na planie koła, budynki kopułowe (i tu pierwszy problem natury prawnej - dach ;-))
  - pełna automatyzacja wszystkich powtarzalnych czynności w osadzie
  - samowystarczalność żywnościowa, energetyczna. Jedzenie, mieszkanie, energia daramowe dla mieszkańców osady.
  - produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źrodeł energii (jeszcze nie jest ustalona lokalizacja - od niej będzie zależało jakie one bedą - generatory wiatrowe, geotermia)
  - współdzielenie rzeczy które takiemu współdzieleniu mogą podlegać - od wiertarki po środki transportu (od razu odpowiadam że żon ani bielizny nie bedziemy współdzielić ;-) )

  To tak bardzo skrótowo - dla mnie laika jeśli chodzi o prawo już teraz widzę mnóstwo problemów natury prawnej do rozwiązania - od zakupu gruntu po pozwolenia na budowę siłowni wiatrowych i wiele wiele innych.

  Sam projekt i wszystko co z nim związane będzie ogólnie dostępne (o ile nie będą tego ograniczać licencje). Chodzi o to by każdy kto będzie chciał wybudować podobną osadę miał ułatwione zadanie.

  Nie ma to być ekowioska - nie zamierzamy "cofać" się w rozwoju. Chcemy wykorzystać technologię aby było jak najbarziej przyjaźnie dla środowiska - natomiast nie zamierzamy wracać do orki koniem ;-).

  Nie bedzie to też miejsce tylko dla osób biednych, pokrzywdzonych przez los czy o zapatrywaniach "alternatywnych". Jeżeli bogaty biznesmen będzie chciał wypróbować nowego stylu życia w miejscu gdzie ludzie mają więcej wolnego czasu, bliżej natury, zjeść zdrowiej - to dlaczego nie. Jednym z kryteriów zamiaeszkania w osadzie będzie poziom zaangażowania w projekt.

  Idealnym dla nas rozwiązaniem byłoby żeby osoba/osoby współpracujące robiła/y to "pro bono". Jeżeli będzie to konieczne to zwrócimy koszty które powstaną - od kosztów dojazdu po ... wszelkie inne.

  Projekt na pewno będzie medialny. Pewnie zostanie przypięta nam łatka - komunistów, utopistów, socjalistów, futurystów. Osobiście zgadzam się tylko z ta ostatnią ;-). Zapewne bedą o nas pisać nie tylko w Polsce.

  Także jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany zapewnieniem obsługi prawnej, czy też pomocy w konkretnych sprawach bardzo proszę o kontakt.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane