Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam młodych prawników!
  Jestem studentką pokrewnego prawu kierunku a mianowicie finanse i rachunkowość. Pod koniec czerwca mam obronę, więc już bardzo bardzo blisko. Mam mały problem. Mój promotor znalazł w mojej pracy błąd dot. zapisu źródła prawa w bibliografii tj. dotyczący kodeksu cywilnego.

  Ja zapisałam tak (np. w przypisie):
  Ustawa z dnia 23.kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm., a w szczególności jego ks. III, tyt. XVII, tj. Umowa Ubezpieczenia art. 805-834.

  Mój promotor twierdzi, że się coś zmieniło (chodziło mu chyba o ten rok 1964. Ja sprawdzałam na stronie Internetowy System Aktów Prawnych i nic z tego nie rozumiem. Tam jest napisane, że ustawa posiada tekst jednolity z 1964 r. Nie rozumiem i nie wiem o co tu chodzi.

  Pomóżcie proszę!

  Odpowiedz Cytuj
 • Zara
  Wysłany: 2018-06-20 17:32:27

  Witam. Osiem lat temu podjęłam się remontu mieszkania którego właściciel zapewnił mnie że będę mogła w nim mieszkać tak długo jak będę tego chciała. Było to słowne uzgodnienie. Właściciel zmarł jakiś czas temu i "przejęła"mnie jego córka wraz ze swoją matką. Niestety kobiety utrudniają życie mieszkańcom i owocnie pozbywają się ich z kamienicy. Złożyłam panią 3-ms wypowiedzenie bo po prostu nie da się żyć! Całe wyposażenie zabieram ze sobą bo to oczywiste ale czy mogę od nich wymagać jakiegoś zadośćuczynienia za poniesione koszty tego remontu??Np wynajem mieszkania bez opłaty czynszu, nie opłacenie końcowych rachunków za prąd czy wodę?? Wiem również że od samego początku wynajmu płaciłam za śmieci gdzie i tak nie byłam zgłoszona w urzędzie jako mieszkaniec(zgłoszonych osób 4 a mieszkających było i 10)Dziękuję za pomoc
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane