Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

stypendium socjalne, dochód utracony. zasiłek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Zwracam się z prośbą o doradztwo.

    Sytuacje przedstawia się następująco. Jestem studentem i składam wniosek o stypendium socjalne na rok akademicki 2015/2016. Rodzice mają umowy od 01.04.2014-30.09.2014 ( co roku ta sama sytuacja). Tata ma umowę zlecenie a mama umowę o prace. Składam wniosek w październiku i dowiedziałem się, że mogę to podpiąć pod dochód utracony. Przy rozliczaniu w systemie muszę wpisać dochód składki, podatek i mam takie informacje z US. Tu mam problem ponieważ podczas wpisywania dochodu Taty np. 20.000 zł dodaję utratę w wysokości 16.000 ( zsumowane dochody z 6-msc. ze świadectwa pracy). Zostaje 4.000 zl. Nic więcej nie zostało rozliczane. Myślę, że pozostała suma to zsumowany zasiłek z paru miesięcy. Jak mam to podpiąć ? jako utratę zasiłku ? potrzebuje określonych dokumentów dot. wysokości zasiłku? Potrzebuję decyzji z UP dot. przyznanych zasiłków z roku 2014 ? W 2014/2015 oboje rodziców miało zasiłek dla bezrobotnych bo tylko o takim tu mowa. W 2015/2016 przysługuje on tylko dla Taty i wiem, że w grudniu będę musiał donieść dokument o dochodach uzyskanych. Dodam, że w dniu składania wniosku mamy miesiąc przestoju tj. żadnych dochodów z pracy oraz zasiłku.

    Dokumenty jakie posiadam:
    -oświadczenie z US dla obojga rodziców + moje "zerowe",
    -zaświadczenie ( świadectwo pracy) Taty z wynagrodzeniem,podatkami,składkami na każdy miesiąc,
    -składki odprowadzone do ZUS-u dla obojga rodziców,
    -świadectwo pracy Mamy żadnych liczb,
    -umowa o pracę Mamy z dochodem miesięcznym brutto,
    - na dniach będę również posiadał PIT-11 od obojga rodziców.

    Dziekuję za zapoznaniem się z moim problemem jak również za ewentualną odpowiedź i pomoc.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane