Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Windykacja prewencyjna

www.morguefile.com
(fot. www.morguefile.com)

Windykacja prewencyjna

 

Każdy przedsiębiorca na pewno ma świadomość, że zapobieganie pewnym sytuacjom jest skuteczniejszą i przede wszystkim tańszą formą zarządzania firmą niż minimalizowanie skutków już powstałych problemów z wyegzekwowaniem należności.

Do wielu problematycznych zdarzeń mogłoby nie dojść, gdyby firmy korzystały z usług wyspecjalizowanych podmiotów w zakresie windykacji prewencyjnej zwanej też pre-windykacją.

Wachlarz usług windykacji prewencyjnej jest szeroki i pozwala na kompleksowe zabezpieczenie interesów Klientów.  Na usługi pre-windykacji składają się:

- Sprawdzenie kontrahenta  - usługa obejmuje weryfikowanie partnerów biznesowych. Przedsiębiorcy przekazywana jest wiedza na temat jego kontrahenta, która niejednokrotnie pozwala ustrzec się przed ewentualnymi problemami z wyegzekwowaniem płatności.

Klient wie od początku z kim ma do czynienia i może na podstawie posiadanej wiedzy zastosować odpowiednią politykę współpracy z danym kontrahentem.                                                 

Sprawdzenia kontrahenta warto zlecić podmiotowi, który zajmuje się tym zawodowo i profesjonalnie, ponieważ  dostarczy on kompletną wiedzę, gdyż posiada szerszy dostęp do baz danych, sprawnie i szybko porusza się po rynku usług z tego zakresu.

- Pieczęć windykacyjna - zwana tez prewencyjną. Jest to pieczęć przystawiana na fakturach lub wezwaniach do zapłaty wystawianych przez Klientów swoim kontrahentom. Treścią pieczęci jest informacja o współpracy przedsiębiorcy z firmą windykacyjną. Funkcjonuje też wersja  zamieszczania takiej informacji  w formie drukowanej na stopkach wystawianych faktur. Pieczęć windykacyjna wpływa zdecydowanie pozytywnie na proces podejmowania decyzji przez kontrahenta komu zapłacić jeśli nie wystarcza środków na uregulowanie wszystkich swoich zobowiązań.

- Monitoring płatności - celem jest terminowy spływ należności od kontrahentów Klienta. Usługa jest wykonywana w następujący sposób: Klient przekazuje do monitoringu kontrahentów, którzy samowolnie przedłużają sobie termin płatności oraz nowych kontrahentów. Następnie firma windykacyjna kontaktuje się z kontrahentem Klienta po raz pierwszy jeszcze przed nadejściem terminu płatności faktury. Następnie w dniu terminu zapłaty, a jeśli nie ma zapłaty w terminie natychmiast reaguje na jej brak.                                                                                                                   

Jest to bardzo istotna usługa dla firm ponieważ pozwala odciążyć działy księgowości zajmujące się zazwyczaj rozmowami z kontrahentami w sprawie niezapłaconych należności.  Usługa pozwala także na zdyscyplinowanie płatników konsekwentnie zaplanowanymi i konsekwentnie zrealizowanymi  procesami zaplanowanymi w realizacji monitoringu płatności. Doradzam powierzenie wykonania usługi monitoringu płatności firmie windykacyjnej. Firmy windykacyjne posiadają niejednokrotnie działy monitoringu płatności oraz niezbędne know-how, w związku z czym żaden termin im nie umknie. Stosowanie usługi monitoringu płatności poprawia spływ należności o 85% - 97%.

Gorąco polecam korzystanie z usług windykacji prewencyjnej, ponieważ:

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Tekst przekazała Firma ATH Inkaso specjalizująca się w windykacji gospodarczej.

www.athinkaso.pl

 

Komentarze: Windykacja prewencyjna

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Partnerzy sekcji

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Marek Stolarczyk

  ocena usługi:

  Dla mnie BOMBA. drugi raz miałem okazję skorzystać i naprawdę SUPER. Umowa została dopracowana więc szablon najmu na lata gotowy.
 • Tomasz Pawłowski

  ocena usługi:

 • Waldemar

  ocena usługi:

 • Joanna

  ocena usługi:

 • Andrzej

  ocena usługi:

  na pytanie dostałem konkretną zrozumiałą odpowiedź
 • Jolanta

  ocena usługi:

  Dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej i profesjonalnej pomocy.
 • Witold

  ocena usługi:

  Dziekuje bardzo za okazaną mi pomoc Serdecznie Pozdrawiam
 • Dorota

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Bez tej kancelarii nie dałabym rady!!! Są niezastąpieni. Z wyrazami szacunku, pięknie dziękuję.
 • Anna

  ocena usługi:

  Bez tej kancelarii nie dałabym rady!!! Są niezastąpieni. Z wyrazami szacunku, pięknie dziękuję.
 • Elżbieta

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim. Odpowiedź profesjonalna i bardzo szybko. Bardzo dziękuję
 • Joanna

  ocena usługi:

  W pełni profesjomalna i wyczerpująca odpowiedź, jestem bardzo zadowolona i pozytywnie zaskoczona (nieufnie podchodzę do serwisów online). Rewelacyjny kontakt z biurem obsługi. Po wysłaniu zapytania miałam w przeciągu pół godziny wycenę na mailu! oraz telefon z biura z informacją o w/w. Takiego tempa nie spodziewałam się :-) Porada prawna przesłana dokładnie zgodnie z ustalonym terminem.
 • Annna

  ocena usługi:

  Na pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedź, którą będę mogła się posłużyć w razie potrzeby. Polecam profesjonalny zespół prawników.
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Dziękuje za błyskawiczna pomoc w rozwiązaniu sprawy. Pełen profesionalizm. Zdecydowanie polecam
 • Grzegorz

  ocena usługi:

  Wspaniałe i szybkie podejście do klienta . Jestem bardzo zadowolony z otrzymanej opinii prawnej oraz pisma, które przedstawiłem swojemu pracodawcy. Polecam wszystkim e-prawnik.pl i pozdrawiam - jeszcze raz dziękuję.
 • Daniel

  ocena usługi:

  Bardzo szybko, solidnie i fachowo. Polecam wszystkim.
 • Czeslaw

  ocena usługi:

  jest okej- zgodnie z moIm oczekiwaniem


Tagi


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane