Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2007-02-02, 11:10

CHCĘ OTWORZYĆ LOMBARD

Luxland@gmail.com

Witam. Prowadzę sklep z telefonami komórkowymi ( nowe i uzywane) i
chcialobym przy okazji zaczac prowadzic Lombard. Jestem na ryczałcie
ale płacę podatek vat. Posiadam kase fiskalna. Jakie msuze spełnic
jeszcze wymagania aby móc otworzyc lombard. Czay musze miec jakies
koncesje, czy musze to gdzies zglaszac ze dodatkowo otwieram lombard,
czy potrzebuje jakies oprogramowanie. jak sie rozliczac - jakie
papiery przedstawiac co miesiac ksiegowej. POTRZEBUJE KONKRETNYCH ,
BARDZO DOKLADNYCH I WSZYSTKICH INFORMACJI NA TEN TEMAT. Bardzo prosze
o podanie mi jakiegos linka gdzie moge sie o tym dowiedziec lub prosze
o napisanie. bardzo dziekuje z góry za pomoc

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: CHCĘ OTWORZYĆ LOMBARD

  • wg 2007-02-02, 14:45

    Re: CHCĘ OTWORZYĆ LOMBARD

    Luxland@gmail.com napisał(a):
    >
    > chcialobym przy okazji zaczac prowadzic Lombard. Jestem na ryczałcie
    > ale płacę podatek vat. Posiadam kase fiskalna. Jakie msuze spełnic
    >
    Abyśmy się dobrze zrozumieli: Lombard = udzielanie pożyczek pod zastaw
    i na podstawie art.8 ust.1 pkt.3 lit.b) Ustawy o zryczałtowanym podatku
    doch....
    jest to działalność wykluczona z możliwości rozliczania na zasadach
    ryczałtu.
    Czyli:
    1. musiałbyś przejśc na zasady ogólne.
    2. podatnikiem VAT-u być trzeba
    3. kasa fiskalna nie jest wymagana, ale może być potrzebna gdybyś sprzedawał
    nieodebrane zastawy lombardowe osobom fizycznym,
    4.żadne koncesje nie są wymagane, ale lombardy - o ile dobrze pamiętam -
    są wymienione jako instytucje obowiazane w ramach ustawy o przeciwdziałaniu
    wprowadzenia do obrotu pieniędzy z nielegalnych źródeł(?) - co może rodzić
    obowiazek (przynajmniej) zgłoszenia
    5.co do ewidencji : jest na rynku kilka programów do obsługi lombardu
    i w zasadzie opanowanie ich wyjaśnia jakie ewidencje i jak są prowadzone
    (wymogi ewidencyjne są określone w rozporządzeniu o KPiR par.6 pkt.2)
    6. przekazać dla obliczenia należności podatkowych do księgowej
    trzeba tylko kilka miesiecznych zestawień typu: odsetki uzyskane od
    pożyczek,
    prowizje uzyskane ze sprzedaży rzeczy zastawionych itp.
    Pozdr.wg

  • Luxland@gmail.com 2007-02-05, 13:31

    Re: CHCĘ OTWORZYĆ LOMBARD

    Ok dzieki wielkie. jesli mozesz to napisz mi jeszcze gdzie moge kupic
    jakies oprogramowanie do lombardu i ile ono kosztuje. ksiegowa mowila
    mi ze jak otworze lombard musze byc na zasadach ogolnych. pozdro

  • Gotfryd Smolik news 2007-02-06, 13:48

    Re: CHCĘ OTWORZYĆ LOMBARD

    On Mon, 5 Feb 2007, Luxland@gmail.com wrote:

    > ksiegowa mowila
    > mi ze jak otworze lombard musze byc na zasadach ogolnych.

    I w rozporządzeniu o KPiR jest wzmianka o dodatkowych ewidencjach :)

    pzdr, Gotfryd

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 7
  • 9
  • 7
  • 0
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję, opinia sporządzona w wyznaczonym terminie podparta obowiązującymi przepisami - profesjonalna. Z pewnością w przyszłości będę korzystać z Państwa usług bo to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Ewa
  • Piotr i Małgorzata

    ocena usługi:

    Porady prawne na najwyższym poziomie. Wszystko klarowne i przejrzyste. Na pewno skorzystamy w przyszłości.
  • BW

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona. Opinia była rzetelna i przemyślana
  • Zdzisława

    ocena usługi:

    Witam serdecznie.Dziękuję za profesjonalną opinię.Polecam.Korzystam już drugi raz. z Państwa pomocy.Pozdrawiam.
  • Urszula

    ocena usługi:

    Opinia rzetelna, profesjonalna, szybka i bardzo pomocna. Dziękuję
  • Sławek

    ocena usługi:

    Mimo, iż opinia tylko potwierdziła moje przekonanie o słuszności moich wątpliwości, to dodała mi pewności w dochodzeniu swoich praw. Na pewno jeszcze będę korzystał z pomocy e-prawnika. Polecam
  • Janusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna usługa. Polecam!
  • Janusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna usługa. Polecam!
  • Anna

    ocena usługi:

    Korzystam pierwszy raz, ale jestem zadowolona. Sprawnie ,konkretnie, POLECAM!
  • Edward

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalną opinie prawną.
  • Krzysztof

    ocena usługi:

    Opinia mi pomogła, choć nie była w pełni wyczerpująca. Otrzymałem upewnienie dla wiedzy która juz wcześniej posiadałem, ale mam nadzieję że to mi wystarczy. Jesteście potrzebni.
  • Dorota

    ocena usługi:

  • Jan

    ocena usługi:

    Dziękujemy na razie za Państwa pomoc, myślę, że bardzo ta opinia nam się przyda ,do dalszego rozwoju sprawy, jeżeli będzie taka konieczność to możliwe , że skorzystamy raz jeszcze z państwa pomocy.
  • Beata

    ocena usługi:

    Wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i polecam.
  • Marian

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z opinii, Rzeczowa , jednoznaczna . W przyszłości prawdopodobnie jeszcze co najmniej raz skorzystam z usług serwisu. Pozdrawiam dziękuję.
  • Jan

    ocena usługi:

    Korzystam drugi raz i potwierdzam konkretnie i profesjonalnie.
  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Po raz kolejny wystąpiłam o opinię , uzyskałam konkretną odpowiedź.Polecam.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane