Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2006-11-15, 15:26

Zakup usługi w UE a VAT

Jacek Osiecki

Witam,

Już się zupełnie pogubiłem... Jak to jest?

Jestem płatnikiem VAT. Kupiłem w UE usługę (hosting). Na fakturze widnieje
cena netto, nie jest naliczony VAT.
Jak to ująć w księgowości? Wrzucić po przeliczeniu kwotę netto w koszty
i zapomnieć, czy też trzeba robić jakieś dziwne kombinacje tudzież płacić
u nas VAT od tej usługi?

Pozdrawiam,
--
Jacek Osiecki joshua@ceti.pl GG:3828944
"To nie logika, to polityka"
(c) Kabaret pod Wydrwigroszem 2006

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Zakup usługi w UE a VAT

  • t 2006-11-15, 15:32

    Re: Zakup usługi w UE a VAT

    Dnia 15-11-2006 o 15:26:15 Jacek Osiecki napisał(a):

    > Witam,
    >
    > Już się zupełnie pogubiłem... Jak to jest?
    >
    > Jestem płatnikiem VAT. Kupiłem w UE usługę (hosting). Na fakturze
    > widnieje
    > cena netto, nie jest naliczony VAT.
    > Jak to ująć w księgowości? Wrzucić po przeliczeniu kwotę netto w koszty
    > i zapomnieć, czy też trzeba robić jakieś dziwne kombinacje tudzież płacić
    > u nas VAT od tej usługi?
    >

    Wystawiasz fakturę wewnętrzną do tego, Art. 106 UoVAT

  • Gotfryd Smolik news 2006-11-16, 11:37

    Re: Zakup usługi w UE a VAT

    On Wed, 15 Nov 2006, t wrote:

    > Dnia 15-11-2006 o 15:26:15 Jacek Osiecki napisał(a):
    >> Jestem płatnikiem VAT. Kupiłem w UE usługę (hosting). Na fakturze widnieje
    >> cena netto, nie jest naliczony VAT.
    >> Jak to ująć w księgowości? Wrzucić po przeliczeniu kwotę netto w koszty
    [...]
    > Wystawiasz fakturę wewnętrzną do tego, Art. 106 UoVAT

    ...i tenże VAT wykazać po obu stronach... :)

    pzdr, Gotfryd

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 7
  • 4
  • 1
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Krzysztof

    ocena usługi:

    Solidna firma, z pewnością dalej będę korzystał z usług e-prawnik.pl. Pozdrawiam Krzysiek
  • Barbara

    ocena usługi:

    Polecam.
  • Marian

    ocena usługi:

    Jest to moja 11 /tak jedenasta opinia/ i wszystkie były bardzo rzeczowe,zrozumiałe a najwazniejsze że pomogły mi w moich sprawach.Kontakt bardzo dobry Duże podziękowania dla Pana Łukasza. Pozdrawiam Marian
  • Anna

    ocena usługi:

  • Paweł

    ocena usługi:

    Bardzo szybka reakcja na zadane pytanie. Odpowiedź zrozumiała, jasna i wyczerpująca. Będę polecał!!! Dziękuję Paweł
  • adam

    ocena usługi:

  • Michał

    ocena usługi:

    Profesjonalne podejście do klienta i rzetelnie opracowana, jasna, przejrzysta opinia prawna.
  • ak2502

    ocena usługi:

    Zostałem ładnie wyciągnięty z błędnego toku myślenia i jestem zadowolony, mimo że racji nie miałem i postępowanie wobec mojej osoby było jednak zgodne z prawem. Sprawę można zamknąć i rozplanować spłatę długu . Sama opinia i odpowiedzi na zadane pytania były bardzo pomocne. Dziękuję! Będę polecać :)
  • kkardas

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z usług e-prawnika. Rzetelna i przejrzysta odpowiedź na zadane pytanie. Polecam. Marzena
  • czarodziejka

    ocena usługi:

    kolejny raz otrzymałam rzetelnie sporządzona opinie prawną i wszystkim polecam . Duży pozytw.Pozdrawiam.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za rzetelną, a co dla mnie najważniejsze, jasno sformulowaną poradę. Jestem usatysfakcjonowana sposobem, terminowością i fachowością usługi. Polecam \"e-prawnika\"! Pozdrawiam wszystkich czytających i cały Zespół Prawny. Małgorzata
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Jestem zachwycony działaniem e-prawnika. Bardzo szybka i sprawna reakcja na wszelkie pytania petenta. Odpowiedzi kompetentne i oparte o konkretne zapisy kodeksowe. Cena za usługi rewelacyjnie niska. Super wszystko. Polecam gorąco innym w potrzebie. Aleksander z Jastrzębia Zdroju
  • Leszek

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:

    Pierwsza porada z której jestem zadowolony.Polecam.
  • Bernadeta

    ocena usługi:

  • Andrzej

    ocena usługi:

    Z dużą nieufnością wysłałem zapytanie i wpłaciłem kwotę zgodną z wyceną. Otrzymana opinia prawna , mimo że niezbyt dla mnie korzystna , przeszła moje oczekiwania.Pełen profesjonalizm , powołanie aktów prawnych , język prosty i zrozumiały dla laika w kwestiach prawnych.Z całą pewnoscią skorzystam jeszcze z usług tego portalu. Andrzej
  • kama

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona, na wcielenie w życie wskazówek, muszę trochę poczekać, ale i tak widzę światełko w całej mojej sprawie....bardzo dziękuję i pozdrawiam cały zespół mądrych ludzi

Podobne wątki

  • Zakup usług w .de

    Kupuję usługi w .de (powierzchnia targowa, traktowana przez Niemców jako 'usługi inne') opodatkowane ich VATem (19%, bo targi są w przyszłym roku). (...)

  • vat na uslugi transportowe osobowe - zawsze 7%?

    hej Czy Waszym zdaniem 7% VAT na usługi transportu osobowego jest czymś lub w jakiś sposób ograniczone? Czy przedsiębioraca, mający takie usługi (...)

  • Deklaracja VAT. Pozycja zakup śr, trw.

    Mam zagwozdkę: kupuję dajmy na to spawarkę za 1000 zł netto plus 230 zł VAT. (Ewentualnie kupuję młotek za 12,30 zł i też będę go używał (...)

  • Zakup towaru w USA i koszty DG

    Kupuje produkt w USA. Chca, aby im podac VAT ID. Jezeli go nie podam to do ceny doliczaja VAT. Co to jest ten VAT ID i skad go wziac ? Jak wrzucic (...)

  • Płatności za usługi w BTC (bitcoin)

    Nie wnikając w szczegóły, zastanawiam się nad metodyką obsługi (księgowej) płatności w BTC. Wychodzi mi, że inaczej niż przez umowę barterową (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane