Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2008-01-16, 16:18

Darowizna mieszkania, a zwolnienie z podatku?

Przemyslaw Kempinski

Witam,

Jak to jest z tym zwlnieniem. Gdzie nie czytam jest napisane, ze przez
5 lat trzeba mieszkac w mieszkaniu, ale czy mieszkanie = zameldowanie?
Czy gdybym po obdarowniu chcial prowadzic DG w miejscu, w ktorym
jestem aktualnie zameldowany to daloby rade to robic czy musialbym sie
przemeldowac i wszystkie dokumenty wraz z DG pozmieniac?

--
Przemyslaw Kempinski
http://www.formula1.pl
Formuła 1 - Dziel Pasję

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 7
  • 4
  • 7
  • 3
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Iwona

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za opinię, która napewno pomorze w rozwiązaniu problemu. Polecam
  • Irena

    ocena usługi:

    Profesjonalizm, szybkie uzyskanie porady, szczegółowa analiza problemu. Korzystam drugi raz z tej formy porad prawnych i jestem bardzo zadowolona. Szczerze polecam!Irena
  • Renata

    ocena usługi:

    Bardzo szybka, rzetelna porada. Miła obsługa. Dziękuję.
  • ewelina

    ocena usługi:

    Szybko .konkretnie i profesjonalnie !Dziękuję bardzo :-)
  • Bogda

    ocena usługi:

    Otrzymałam w pełni zadowalającą mnie opinię prawną. Dziękuję.
  • anna

    ocena usługi:

    Szybka, rzeczowa, konkretna. Polecam.
  • Agata

    ocena usługi:

  • Barbara

    ocena usługi:

    Po raz drugi korzystam z usługi prawnej i jestem zadowolona świetny kontakt co do pytań dodatkowych natychmiastowe odpowiedzi.Pozdrawiam i dziękuję.
  • Emilia

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpuje w całości zapytanie.
  • dbo

    ocena usługi:

    Usługa profesjonalna.
  • SYLWIA

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję, za szybkie wydanie opinii i to bez wychodzenia z domu. POLECAM :)
  • Helena

    ocena usługi:

    Pełny profesjonalizm , powołanie się na przepisy , analiza przedstawionego zagadnienia, konkretna rzetelna informacja odniesiona do zadanych pytań . Trochę czekanie na odpowiedz się dłuży , ale warto . H.S
  • Piotr

    ocena usługi:

    Na pewno skorzystam w przyszłości gdybym znów miał pytanie wymagające nieskomplikowanej i szybkiej porady prawnej
  • Wiesław

    ocena usługi:

  • Alicja

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za pomoc. Opinia prawna konkretna i wyczerpująca.
  • ema

    ocena usługi:

    Opinia rzetelna i wyczerpujaca. Dziękuje za pomoc.
  • andzia

    ocena usługi:

    polecam wszystkim, którzy potrzebują pomocy prawnej, serdecznie dziękuję

Podobne wątki

  • Darowizna od rodziców, zakup mieszkania

    Tak sobie studiuję zawiłości podatków od darowizn na następującym przypadku: Żona otrzymuje od swojej matki dajmy na to 100tyś zł darowizny (zgodnie (...)

  • Darowizna czesci mieszkania

    czy w ponizszej sytuacji, w swietle art. 4a ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku od spadkow i darowizn, mozna liczyc na *calkowite* zwolnienie z podatku: prawo (...)

  • darowizna na zakup mieszkania a podatek od darowizny

    Witam, otrzymalam darowizne od siostry (i stopien pokrewienstwa) w wysokosci 300.000,00 pln na zakup mieszkania w jakiej wysokosci musze zaplacic podatek (...)

  • Darowizna od rodziców - pytanie

    Tak sobie studiuję zawiłości podatków od darowizn na następującym przypadku: Żona otrzymuje od swojej matki dajmy na to 100tyś zł darowizny (zgodnie (...)

  • Darowizna pierwszego mieszkania

    Witam Dwa lata temu rodzice darowizna dali nam (malzenstwo) pierwsze mieszkanie. Oczywiscie bylo odliczenie od podatku podczas zakupu tego mieszkania. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane