Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2006-07-14, 16:20

brak przejścia dla pieszych

Deltak

Czy na przecieciu dwoch jezdni w kształcie litery T mogę przechodzić gdy
nie ma wyznaczonych przejsc dla pieszych, w taki sam sposob jak na
pełnym skrzyzowaniu? Glownie chodzi mi o przejscie przez daszk litery T.
Czy policmajster może mi wypisac mandat, za przejscie w tym miejscu?

Deltak

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: brak przejścia dla pieszych

  • "Robert Tomasik" 2006-07-14, 16:44

    Re: brak przejścia dla pieszych

    Deltak [###deltak@o2.pl.###] napisał:


    Jest to skrzyżowanie. Zatem masz prawo przejść przy nim. Wyjątek, to droga
    dwujezdniowa.

  • Deltak 2006-07-14, 17:18

    Re: brak przejścia dla pieszych

    Robert Tomasik wrote:
    > Deltak [###deltak@o2.pl.###] napisał:
    >
    >
    > Jest to skrzyżowanie. Zatem masz prawo przejść przy nim. Wyjątek, to droga
    > dwujezdniowa.
    >

    Dzieki za odpowiedz. Obie drogi to sa jednojezdniowe.

    Deltak

  • Michał 2006-07-14, 21:51

    Re: brak przejścia dla pieszych


    Użytkownik "Deltak" napisał w wiadomości
    news:e98924$jdc$1@julia.coi.pw.edu.pl...
    > Czy na przecieciu dwoch jezdni w kształcie litery T mogę przechodzić gdy
    > nie ma wyznaczonych przejsc dla pieszych, w taki sam sposob jak na
    > pełnym skrzyzowaniu? Glownie chodzi mi o przejscie przez daszk litery T.
    > Czy policmajster może mi wypisac mandat, za przejscie w tym miejscu?

    Raz widziałem jak koleś przechodził o 9 wieczorem w miejscu gdzie nie ma
    pasów i policjat go opieprzył ...

  • Krzysztof 'kw1618' z Warszawy 2006-07-14, 22:58

    Re: brak przejścia dla pieszych

    Dnia Fri, 14 Jul 2006 16:20:52 +0200, Deltak napisał(a):

    Może trochę nie na temat ale:
    Art. 13.
    1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany
    zachować
    szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z
    przejścia dla
    pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed
    pojazdem.
    2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone,
    gdy
    odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie
    znajduje
    się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia,
    przechodzenie
    jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
    3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa
    w
    ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia
    bezpieczeństwa
    ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany
    ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą
    najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
    4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla
    pieszych,
    pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
    5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują
    tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez
    jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla
    pieszych.

    Czytam te artykuły po raz któryś i dochodzę do wniosku, że Art. 13 p.5
    zabrania przechodzenia na obszarze zabudowanym poza przejściem dla pieszych

    --
    Załączam pozdrowienia i życzenia powodzenia
    Krzysztof 'kw1618' z Warszawy
    ==>> http://poszukiwane.3mam.net/ !!!! > http://grupy.3mam.net

  • "Padre" 2006-07-15, 23:48

    Re: brak przejścia dla pieszych

    Użytkownik "Krzysztof 'kw1618' z Warszawy" napisał...

    > 5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują
    > tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez
    > jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla
    > pieszych.
    >
    > Czytam te artykuły po raz któryś i dochodzę do wniosku, że Art. 13 p.5
    > zabrania przechodzenia na obszarze zabudowanym poza przejściem dla pieszych

    Przepis ten dotyczy tylko drogi dwujezdniowej lub z wyodrębnionym
    torowiskiem, położonej na obszarze zabudowanym.

    Sławomir Pacha

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 1
  • 6
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz
  • Ela

    ocena usługi:

    Korzystalam z porad e-prawnik kilka razy.Jestem bardzo zadowolona z uslug.Opinie sa bardzo przejrzyste i zrozumiale.Zdecydowanie polecam i pozdrawiam caly zespol
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Dziękując Państwu za opinię dodam, że korzystałem z usług e-prawnika już wielokrotnie będąc zadowolonym z treści odpowiedzi i kontaktu z Biurem Obsługi. Państwa usługi polecałem również swym znajomym i rodzinie, a ich podziękowania najlepiej świadczą o profesjonalizmie Waszych odpowiedzi. Dziękując, serdecznie Was polecam i pozdrawiam cały Zespół - Ireneusz
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Opinia sporządzona jest rzetelnie i zawiera dobrze uzasadnioną odpowiedź na zadane pytanie. Profesjonalna usługa warta polecenia. Dziekuję.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała .Polecam e prawnik.pl Dziękuję bardzo za wyjasnienie mi mojego problemu.
  • J.Ś

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuję za udzieloną mi pomoc ,polecam i pozdrawiam J.Ś
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z istnienia tak profesjonalnej firmy. Opinie są rzetelne,wnikliwie i jasno wytłumaczone. Polecam wszystkim potrzebującym porady prawnej.Otrzymacie wszystkie odpowiedzi na nurtujące Was problemy i odpowiedż na pytania. Bardzo dziękuję całemu zespołowi portalu e-prawnik pl. za rozwiązanie moich problemów prawnych. Polecam wszystkim. Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół. Izabela
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Pomoc zespołu bardzo dobra i szybka, rzetelna ocena. Mogę z czystym sumieniem polecić e-prawnik.pl.
  • Marian

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała tak jak i opinie sporządzane wcześniej w innych sprawach.Polecam usługi prawników z e-prawnik. Pozdrawiam Marian
  • Barbara

    ocena usługi:

    Barbara 04.06.2015 Jestem zadowolona z uzyskanej opinii prawnej- fachowa, szczegółowa z podaniem podstaw prawnych dla konkretnej sytuacji. Koszt obsługi umiarkowany. Korzystałam z tej porady prawnej drugi raz i z pewnością, w razie potrzeby zwrócę się ponownie o opinię, Barbara
  • Alicja

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi.Polecam!Pozdrawiam.Alicja
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzetelna, pomocna , przygotowana niemal błyskawicznie. bardzo dziękuję całemu Zespołowi za pomoc. Bożena.
  • Stefania

    ocena usługi:

    Dziękuję za tak perfekcyjne załatwienie.Otrzymałam opinię bardzo szcegolowo. Napewno jeszcze nie raz skorzystam. Bardzo dziekuję i pozdrawiam. Stenia
  • Sylwia

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i wyczerpującą odpowiedź bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności w bardzo korzystnej cenie. Korzystałam już w przeszłości z usług portalu i na pewno w przyszłości też będę z tych usług korzystać. Pozdrawiam. S.Schuhmann

Podobne wątki

  • koszt księgowej

    hej, chciałbym się podpytać o orientacyjny koszt prowadzenia księgowości dla 1 os. działalności gosp., książka rozch. i przych., VAT, lokalizacja: (...)

  • brak prawa jazdy przy sobie

    jak wyglada kwestia kar, gdy osoba majaca prawo jazdy, ale np. zostawila w domu zostanie zatrzymana do kontroli przez policje. papiery samochodu i wazne (...)

  • biuro rachunkowe a brak deklaracji w US

    Witam:)kto odpowiada przed US za brak złożenia deklaracji vat ue,jeśli takowa czynność była zapisana do obowiązków biura w umowie. pozdrawiam (...)

  • Brak NIP kupującego na FV za mat. budowlane. Czy można

    Czy brak mojego NIP (dopiero po roku zauważyłem) na kilku FV, jakie otrzymałem na zakupiony towar, za który chcę uzyskać zwrot VAT, jest przeszkodą (...)

  • Brak meldunku i wynajmowanie mieszkania

    Czy grożą jakieś konsekwencje prawne (jeśli tak to jakie) za brak meldunku osób, które mieszkają w wynajmowanym mieszkaniu, mieszkają od poniedziałku do (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

<

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane