Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2012-03-20, 19:15

Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

"robbys"

Witam!
Jest problem który nie dotyka mnie osobiście ale ze względu, że mieszkam w
tym samym domu z teściami to bedę to odczuwał po portfelu.Zaznaczam, że nowe
mieszkanie niegotowe.
Wczoraj teść, podpisał umowę z Centrum Energetycznym SA. Teść choruje na
Parkinsona i jego stan intelektualny nie jest taki jak powinien być.
Moje pytanie dotyczy umowy sprzedaży "OFERTA: GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY -
ODBIORCY INDYWIDUALNI" gdzie w
§1 PRZEDMIOT UMOWY pkt.5 napisane jest
"Odbiorcy przysługuje prawo odstąoienia od niniejszej umowy w terminie 10
(dzisieciu) dnia od dnia jej zawarcia. Zgodnie z art. 5 pkt 1) ustawy z dnia
2 marca 2000 r. o ochronie
niektórych praw konsumentów oraz o opdowiedzialności za szkodę wyrządzoną
przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn zm.),
przepisów ustawy o
umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie
stosuje się do niniejszej Umowy, w związku z czym nie ma zastosowania art. 3
ust. 1 tejże ustawy."

W zawiązku z tym co powyżej, czy oświadczenie o odstopieniu od umowy
zawartej poza lokalem przedsieborstwa jest wsytarczające by nie być związany
z tą firmą?

Dzięki z góry za Wasze wypowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam
robbys

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

  • ".B:artek." 2012-03-20, 20:20

    Re: Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

    W dniu 20-03-2012 19:15, robbys pisze:
    > Witam!
    > Jest problem który nie dotyka mnie osobiście ale ze względu, że mieszkam w
    > tym samym domu z teściami to bedę to odczuwał po portfelu.Zaznaczam, że nowe
    > mieszkanie niegotowe.
    > Wczoraj teść, podpisał umowę z Centrum Energetycznym SA. Teść choruje na
    > Parkinsona i jego stan intelektualny nie jest taki jak powinien być.
    > Moje pytanie dotyczy umowy sprzedaży "OFERTA: GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY -
    > ODBIORCY INDYWIDUALNI" gdzie w
    > §1 PRZEDMIOT UMOWY pkt.5 napisane jest
    > "Odbiorcy przysługuje prawo odstąoienia od niniejszej umowy w terminie 10
    > (dzisieciu) dnia od dnia jej zawarcia. Zgodnie z art. 5 pkt 1) ustawy z dnia
    > 2 marca 2000 r. o ochronie
    > niektórych praw konsumentów oraz o opdowiedzialności za szkodę wyrządzoną
    > przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn zm.),
    > przepisów ustawy o
    > umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie
    > stosuje się do niniejszej Umowy, w związku z czym nie ma zastosowania art. 3
    > ust. 1 tejże ustawy."
    >
    > W zawiązku z tym co powyżej, czy oświadczenie o odstopieniu od umowy
    > zawartej poza lokalem przedsieborstwa jest wsytarczające by nie być związany
    > z tą firmą?
    >
    > Dzięki z góry za Wasze wypowiedzi w tym temacie.

    Napisz zwykłe odstąpienie, tj. "Na podstawie par. 1 pkt 5 umowy zawartej
    w dniu ... odstępuję od umowy." i wyślij za potwierdzeniem odbioru na
    adres podany na umowie, ewentualnie sprawdź czy w treści umowy nie ma
    podanego innego adresu, na który kierować korespondencję.


    --
    .B:artek.

  • Andrzej Lawa 2012-03-21, 09:02

    Re: Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

    W dniu 20.03.2012 19:15, robbys pisze:

    > Wczoraj teść, podpisał umowę z Centrum Energetycznym SA. Teść choruje na
    > Parkinsona i jego stan intelektualny nie jest taki jak powinien być.

    Parkinson nie wpływa na intelekt tylko na motorykę.

    Ale do rzeczy... Co to jest to "centrum energetyczne"? Bo z tego co
    widzę w googlach to jacyś oszuści a nie jest to zakład energetyczny, z
    którym masz umowę.

    > Moje pytanie dotyczy umowy sprzedaży "OFERTA: GWARANCJA NAJNIŻSZEJ CENY -
    > ODBIORCY INDYWIDUALNI" gdzie w
    > §1 PRZEDMIOT UMOWY pkt.5 napisane jest
    > "Odbiorcy przysługuje prawo odstąoienia od niniejszej umowy w terminie 10
    > (dzisieciu) dnia od dnia jej zawarcia. Zgodnie z art. 5 pkt 1) ustawy z dnia
    > 2 marca 2000 r. o ochronie
    > niektórych praw konsumentów oraz o opdowiedzialności za szkodę wyrządzoną
    > przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 r., Nr 22, poz. 271 z późn zm.),
    > przepisów ustawy o
    > umowach zawieranych z konsumentami poza lokalem przedsiębiorstwa nie
    > stosuje się do niniejszej Umowy, w związku z czym nie ma zastosowania art. 3
    > ust. 1 tejże ustawy."

    O ile nie pozwolili mu zapoznać się z umową "na spokojnie" (tj. pod ich
    nieobecność), to wyłączenie nie działa, ale w sumie można skorzystać z
    odstąpienia umownego o ile nie jest gdzieś obciążone jakimiś "opłatami
    manipulacyjnymi".

  • "robbys" 2012-03-21, 10:53

    Re: Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

    Nie wnikajać w szczegóły co teściowi dolega poza tym na co choruje to trafny
    jest Twój wniosek, że to są naciągacze, oszuści.
    Nie jest to żaden zakład energetyczny czy dystrybutor energi elektrycznej.
    Tak dla formalności to chodzi o tą firmę: http://www.energetycznecentrum.pl/
    W necie jak widzisz robi się coraz głośniej na ten temat.
    Dobrze to przedstawił p.Dawid Sarysz na swoim blogu:
    http://sarysz.pl/centrum-energetyczne-naciagaja-na-tansza-energie/
    Moim zdanie dobrze zrobiona analiza usługi/produktu oferowana na szkodę
    konsumenta.
    Niestety teść nie miał takiej możliwości zapoznać się z umową "na
    spokojnie".
    Opłat manipulacyjnych nie stwierdziłem.

    Pozdrawiam
    robbys

    Użytkownik "Andrzej Lawa" napisał w
    wiadomości news:4f698b08$1@news.home.net.pl...
    >W dniu 20.03.2012 19:15, robbys pisze:
    >
    >> Wczoraj teść, podpisał umowę z Centrum Energetycznym SA. Teść choruje na
    >> Parkinsona i jego stan intelektualny nie jest taki jak powinien być.
    >
    > Parkinson nie wpływa na intelekt tylko na motorykę.
    >
    > Ale do rzeczy... Co to jest to "centrum energetyczne"? Bo z tego co
    > widzę w googlach to jacyś oszuści a nie jest to zakład energetyczny, z
    > którym masz umowę.
    >
    >
    > O ile nie pozwolili mu zapoznać się z umową "na spokojnie" (tj. pod ich
    > nieobecność), to wyłączenie nie działa, ale w sumie można skorzystać z
    > odstąpienia umownego o ile nie jest gdzieś obciążone jakimiś "opłatami
    > manipulacyjnymi".

  • Andrzej Lawa 2012-03-21, 11:02

    Re: Centrum Energetyczne -odstopienie od umowy

    W dniu 21.03.2012 10:53, robbys pisze:

    > Niestety teść nie miał takiej możliwości zapoznać się z umową "na
    > spokojnie".

    No to wyłączenie działania 10-dniowego terminu z ustawy nie działa -
    punkt, na który się powołują, wymaga 10-dniowego odstąpienia od umowy w
    umowie _i_ możliwości zapoznania się z umową bez obecności naganiaczy.

    Ale to w sumie detal techniczny ;)

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 5
  • 1
  • 3
  • 0
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Nina

    ocena usługi:

    Nina Drugi raz korzystam z porady prawnej. I tym razem również opinia była rzetelna, zwięzła, wyczerpująca ze wskazaniem odpowiednich przepisów.Dziękuję i polecam.
  • Witold

    ocena usługi:

    Szybka odpowiedź prawnika, rzetelnie sporządzone pismo na dwie strony! Mój szef mocno się zdziwił... Sprawa dotyczyła umowy o zakazie podjęcia pracy po moim odejściu z firmy. Oczywiście szef blefował, dzięki e-prawnik.pl kłamstwo wyszło na jaw. Serdecznie polecam!!!
  • Jerzy

    ocena usługi:

    Opina wyczerpująca i spełnająca moje oczekiwania . Polecam innym potrzebującym opinię. Super
  • sylwek

    ocena usługi:

    W czasach oszustow hakerow internetowych dostac szybka rzetelna i jasna pomoc prawna to dla mnie powrot wiary w ludzi i lepsze jutro.pozdrowki
  • Elżbieta

    ocena usługi:

    dzięki, liczyłam na bardziej krytyczne spojrzenie na ZUS instytucję nazywaną ,, - państwo w państwie\\\" - co się potwierdza. przyjmuje jednak do wiadomosci Państwa prawną interpretację.pozdrawiam
  • Irena

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za wyczerpującą opinię, polecam wszystkim. Irena
  • Jacek

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony odpowiedż szybka i konkretna. Jacek.
  • Maria

    ocena usługi:

  • Urszula

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z opinii prawnej,którą otrzymałam.Informacje zawarte w niej uświadomiły mi moje prawa co do których nie byłam pewna.Wyjaśnienia mogą w przyszłości się bardzo przydać,chociaż wolałabym nie korzystać z sądu. Jeżeli zajdzie potrzeba znowu skorzystam z usługi prawnej,która jest profesjonalna.Dziękuję i pozdrawiam.Urszula
  • Marta

    ocena usługi:

  • Jerzy

    ocena usługi:

    Na zadane pytania oraz dodatkowe związane z interesującymi mnie zagadnieniami otrzymałem wyczerpującą i solidną odpowiedź. Polecam Jerzy.
  • Eugeniusz

    ocena usługi:

    Szybka i szczegółowa opinia prawna. Jestem zadowolony i polecam innym. Eugeniusz
  • Eugeniusz

    ocena usługi:

    Szybka i szczegółowa opinia prawna. Jestem zadowolony i polecam innym. Eugeniusz
  • Barbara

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalna i rzeczowa opinia jestem zadowolona .Dziekuje bardzo
  • Hanna

    ocena usługi:

  • Sławomir

    ocena usługi:

    Ocena wyczerpująca i całkowicie zrozumiała. Sławek Nowakowski
  • Rafał

    ocena usługi:

    Doskonałe porady. W nowym roku skorzystam ponownie z porad w sprawie prawa. Jesteście profesjonalistami. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Podobne wątki


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane