Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2006-06-21, 08:00

cesja a kupno mieszkania

Damian

Chcę kupić od osoby X cesję przedwstepnej umowy sprzedaży mieszkania. I nie
wiem jak wygląda cały proces od strony finansowo-prawnej.
Czy coś takiego podpisuje się u notariusza?
Jakie sa przeplywy pieniędzy, jeżeli mieszkanie jest częsciowo spłacone?
Czy wpłacam wszystko do developera czy część zwracam osobie X?
Jakie są koszty takiej operacji (w umowie X-a z developerem jest zapis, ze
koszt takiej operacji obciąża osobę X, tzn. ze tak naprawdę to ja zapłacę).
Czy od takiej operacji płaci się jakiś podatek?

z gory dziekuje za wszelkie uwagi

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Dariusz

    ocena usługi:

  • Danuta

    ocena usługi:

    Polecam!
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
  • zofia-ewa

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • Sylwka

    ocena usługi:

    Profesjonalna, zrozumiała opinia
  • Magdalena

    ocena usługi:

    Godne polecenia.
  • Dorota

    ocena usługi:

  • HONKI

    ocena usługi:

    Usługa znakomita.
  • Arkadiusz

    ocena usługi:

    Jak zawsze PROFESJONALNIE !
  • Mariusz

    ocena usługi:

  • Robert

    ocena usługi:

  • Mariusz Wierzchowski

    ocena usługi:

    Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Kazimiera

    ocena usługi:

    bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
  • Adam Skorupski

    ocena usługi:

    Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.


Podobne wątki

  • cesja

    Witam Niedlugo mam podpisac cesje na rezerwacje mieszkania na rynku pierwotnym. W zwiazku z tym mam pytanie jak taka cesja ma wygladac, jakie tutaj (...)

  • kupno mieszkania

    Witam, mam na oku mieszkanie na rynku wtórnym które chciałbym kupić, są jakieś przesłanki aby sfinalizować kupno mieszkania w tym roku tj. 2005 (...)

  • Cesja

    Witam Jak powinna wyglądać, co zawierać cesja wierzytelności zasądzonych wyrokiem sądu. Może jakiś gotowy wzór? Pozdrawiam Anow

  • leasing - cesja i odstępne

    Witam, mam auto w leasingu, jedną z opcji jego sprzedaży, będzie cesja leasingu i odstępne.. pytanie, jak zafakturować to "odstępne" ? -- (...)

  • podatek, darowizna

    Witam Moja mama kupiła w styczniu 2005 mieszkanie, teraz chce podarować je mi. Czy będzie musiała zapłacić / ja będę musiał zapłacić podatek (...)



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane