Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2007-12-06, 08:46

cofniecie darowizny - czy mozliwe?

grazyna

Witam, zapewne problem byl juz poruszany, ale bardzo porosze o
wyrozumialosc.
Kilka lat temu dokonalam aktu darowizny mojego mieszkania na rzcz
mlodsej corki. Obecnie jednak chcialabym cofnac te darowizne ze wzgledu
na zachowanie corki - rozbila swoja rodzine, ze mna zerwala kontakt.
Chce aby prawo do mieszkania przeszlo na moja wnuczke, ktora jest corka
obdarowanej. Czy istnieje taka mozliwosc i jak sie za to zabrac?
Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: cofniecie darowizny - czy mozliwe?

  • "Heming" 2007-12-06, 10:26

    Re: cofniecie darowizny - czy mozliwe?


    Użytkownik "grazyna" napisał w wiadomości
    news:fj89c1$nof$1@nemesis.news.tpi.pl...

    > Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki

    Wpisz w archiwum grupy http://groups.google.pl/group/pl.soc.prawo/topics
    "odwołanie darowizny" i znajdziesz wszystko na ten temat.

  • Andrzej Lawa 2007-12-06, 10:49

    Re: cofniecie darowizny - czy mozliwe?

    grazyna wrote:
    > Witam, zapewne problem byl juz poruszany, ale bardzo porosze o
    > wyrozumialosc.
    > Kilka lat temu dokonalam aktu darowizny mojego mieszkania na rzcz
    > mlodsej corki. Obecnie jednak chcialabym cofnac te darowizne ze wzgledu
    > na zachowanie corki - rozbila swoja rodzine, ze mna zerwala kontakt.
    > Chce aby prawo do mieszkania przeszlo na moja wnuczke, ktora jest corka
    > obdarowanej. Czy istnieje taka mozliwosc i jak sie za to zabrac?
    > Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki

    Tititi - a kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera ;)

    OK, a poważniej - zgodnie z Art. 898 KC istnieje możliwość odwołania
    darowizny, o ile obdarowany dopuścił się "rażącej niewdzięczności".

    Z tym że obawiam się, że sąd nie uzna zerwania kontaktu za *rażącą*
    niewdzięczność (próbować zawsze można, ale to kosztuje). Rozbicie jej
    własnej rodziny sądu w tej sprawie nie będzie interesować.

  • grazyna 2007-12-06, 15:11

    Re: cofniecie darowizny - czy mozliwe?

    Heming pisze:
    > Użytkownik "grazyna" napisał w wiadomości
    > news:fj89c1$nof$1@nemesis.news.tpi.pl...
    >
    >> Bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki
    >
    > Wpisz w archiwum grupy http://groups.google.pl/group/pl.soc.prawo/topics
    > "odwołanie darowizny" i znajdziesz wszystko na ten temat.
    >
    >
    Dziekuje

Porady prawne e-prawnik.pl:


Zamów poradę prawną »

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 6
  • 7
  • 9
  • 3
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Maciej

    ocena usługi:

    Szybko, przystępnie, na temat
  • Włodzimierz

    ocena usługi:

    Dziękuję za jasną i wyczerpującą odpowiedż.Jestem zadowolony.Pozdrawiam cały zespół.
  • Michał

    ocena usługi:

  • Malgorzata

    ocena usługi:

    kompetentna i wyczerpujaca
  • Grzegorz

    ocena usługi:

    Opinia wyczerpująca , napisana zrozumiałym językiem ,wyjaśnila wątpliwości. Polecam tą kancelarię. Grzegorz
  • Krzysztof

    ocena usługi:

  • barbara

    ocena usługi:

    Witam .Dziękuję za opinię prawną ,która pomogła mi i rozwiała wątpliwości co do dalszych procedur.Skorzystałam z udzielonych porad ,napisałam pisma do sądu i oczekujemy na postanowienia sądu . Napiszę jak zakończy się sprawa wyznaczona na 16.12.2014r. Dziekuję i będę państwa polecać innym. Barbara
  • Damian

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Mateusz Jeleń

    ocena usługi:

    Wszystko jak najlepszym porządku polecam
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona,dostałam bardzo szybko odpowiedż w mojej sprawie,nie tylko opinię ale także szczegółowe wyjaśnienie . Jeżeli znajde się jeszcze kiedyś w trudnej sytuacji napewno będzie to portal do ktorego zgloszę się o pomoc,bo wiem że pracują tu najlepsi. Dziękuję calemu zespołowi. Pozdrawiam i polecam. Izabela
  • piotrbarszcz

    ocena usługi:

  • MARZANNA

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzeczowa i pomocna. Polecam!
  • ewa

    ocena usługi:

  • Adam

    ocena usługi:

    Dziękuję za bardzo dobrą profesjonalną odpowieź na moje zapytanie.
  • Marta

    ocena usługi:

  • Wiesław

    ocena usługi:

    Obsługa w pełni profesjonalna.Szybko,fachowo i rzetelnie. Polecam.Wiesław

Podobne wątki

  • witam pytanie o cofniecie darowizny

    taka sytuacja: działka darowana przez rodziców do majątku wsp obecnie na działce stoi rozpoczęta budowa domku jednorodzinnego obecnie jestesmy (...)

  • Darowizna_od_dziadków

    Witam serdecznie mam pytanie odnośnie darowizny. Ok. 3 lat temu dziadkowie przepisali na mnie czyli wnuka mieszkanie własnosciowe w zamian za to że (...)

  • cofniecie darowizny [zlozony przypadek]

    Witam, zapoznalem sie z przepisami dotyczacymi cofniecia darowizny... mam jednak pytanie odnosnie doprecyzowania kilku spraw w nastepujacym przyadku (...)

  • Czy gmina moze cofnac wykup mieszkania?

    Witam. Jesli mieszkanie komunalne zostalo wykupione, po preferencyjnych warunkach (wysoka bonifikata), przez najemce, ktory przez ponad 20lat byl (...)

  • umowa K-S czy darowizna?

    Sprawda przedstawia sie nastepujaco. Chce nabyc od osoby z rodziny (ciotka) auto o wartosci jakies 10000zl. Doszedlem do wniosku, ze lepiej bedzie zrobic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane