Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2007-01-13, 02:00

Odleglosc od przejscia dla pieszych a mandat

uosiumen@gmail.com

Witam,
otoz uslyszalem gdzies teorie ze jezeli jest wiecej niz 100m od
przejscia dla pieszych to mozna przejsc spokojnie przez ulice nie
obawiajac sie policji. slyszal ktos cos o tym? moze ktos sie do tego
ustosunkuje?

--
Pozdrawiam

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Odleglosc od przejscia dla pieszych a mandat

  • Tomasz Trystula 2007-01-13, 02:48

    Re: Odleglosc od przejscia dla pieszych a mandat

    On 2007-01-13, uosiumen@gmail.com wrote:
    > otoz uslyszalem gdzies teorie ze jezeli jest wiecej niz 100m od
    > przejscia dla pieszych to mozna przejsc spokojnie przez ulice nie
    > obawiajac sie policji. slyszal ktos cos o tym? moze ktos sie do tego
    > ustosunkuje?

    To nie teoria tylko zapis ustawowy.
    Prawo o ruchu drogowym -> Art. 13. pkt. 2 i 3.

    --
    Tomasz Trystula

  • "turczy" 2007-01-13, 20:30

    Re: Odleglosc od przejscia dla pieszych a mandat


    Użytkownik "Tomasz Trystula" napisał w wiadomości
    news:slrneqgein.avm.tomasz@august.v-lo.krakow.pl...
    > On 2007-01-13, uosiumen@gmail.com wrote:
    >> otoz uslyszalem gdzies teorie ze jezeli jest wiecej niz 100m od
    >> przejscia dla pieszych to mozna przejsc spokojnie przez ulice nie
    >> obawiajac sie policji. slyszal ktos cos o tym? moze ktos sie do tego
    >> ustosunkuje?
    >
    > To nie teoria tylko zapis ustawowy.
    > Prawo o ruchu drogowym -> Art. 13. pkt. 2 i 3.
    >
    Ale ulica moze być tylko dwupasmowa, szerszych nie wolno przekraczać :)
    Arek
    > Tomasz Trystula

  • 'Tom N' 2007-01-13, 22:01

    Re: Odleglosc od przejscia dla pieszych a mandat

    turczy w
    :

    > Użytkownik "Tomasz Trystula" napisał w wiadomości
    > news:slrneqgein.avm.tomasz@august.v-lo.krakow.pl...
    >> On 2007-01-13, uosiumen@gmail.com wrote:
    >>> otoz uslyszalem gdzies teorie ze jezeli jest wiecej niz 100m od
    >>> przejscia dla pieszych to mozna przejsc spokojnie przez ulice nie
    >>> obawiajac sie policji
    >> Prawo o ruchu drogowym -> Art. 13. pkt. 2 i 3.
    > Ale ulica moze być tylko dwupasmowa, szerszych nie wolno przekraczać :)

    Ale tylko na obszarze zabudowanym ;-)

    --
    Tomasz Nycz
    [priv-->>X-Email]

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 1
  • 2
  • 0
  • 4
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Zofia Lewandowska

    ocena usługi:

    Korzystam z pomocy portalu e-prawnik kilkanaście lat. Zawsze najwyższa klasa. Dziękuję. Zofia Lewandowska
  • Mieczysława

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Wszystko przebiegło bez zarzutu. Opinia była wyczerpująca.
  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Danuta

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za odpowiedz.Jestem zadowolona z usługi jest na wysokim poziomie. Jeśli będę w potrzebie na pewno skorzystam z waszych usług. Pozdrawiam Danuta
  • Magdalena

    ocena usługi:

  • Justyna

    ocena usługi:

    Odpowiedź dotycząca mojego zapytania bardzo szczegółowa i wyczerpująca. Mam nadzieję, że zgodnie z radą e-prawnik problem zostanie rozwiązany po mojej myśli.Polecam i dziękuję za radę- Justyna
  • Dorota

    ocena usługi:

  • Teresa

    ocena usługi:

  • Dariusz

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:

    Bardzo dobrze przygotowane pismo, przystępna cena i szybka realizacjia Bardzo polecam
  • Leszek

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolony z przesłanej opinii. Dała mi ona obraz sytuacji prawnej w temacie z którym się zwracałem. Bardzo dziękuje i pozdrawiam. Leszek
  • Sławomir

    ocena usługi:

    Tym razem o wyborze Państwa oferty spośród innych, nie ukrywam, że zadecydowała przede wszystkim cena, ale następnym razem zadecyduje ta jakość, do której się przekonałem. Dziękuję, za bardzo krótki czas realizacji, ale przede wszystkim dziękuję za formę wypowiedzi, za prosto i jasno zbudowane zdania, dziękuję, że utwierdziliście mnie Państwo w przekonaniu, że czasami prosty człowiek,taki jak ja, wie lepiej, niż urzędnik, czy księgowy, który powinien wiedzieć, a zamiast odpowiedzi twierdzącej, każde zdanie kończy się pytająco, żeby nie użyć stwierdzenia po prostu \"nie wiem\". Ja teraz już wiem, gdzie następnym razem się zgłosić. DZIĘKUJĘ!
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z usługi. Bardzo szybko uzyskałam odpowiedź na interesujące mnie pytanie. Opinia prawna była przejrzysta i zrozumiała, podane zostały przepisy prawne. Nie osniesiono się po krótce jedynie do mojego krótkiego pytania lecz opisano kilka aspektów mojej sytuacji. Z pewnością bezpośredni kontakt z prawnikiem daje więcej możliwości ale tak jak w moim przypadku, potrzebując szybkiej porady bez zbyt długiej zwłoki i bez wychodzenia z domu, skorzystanie z usług e-prawnik.pl jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Polecam! Dziękuję!
  • Adam

    ocena usługi:

    Moja druga sprawa w tej kancelarii. Cena nieco w górę (a raczej rabat w dół), co jak sądzę trzeba po prostu zaakceptować. Prawo rynku. Co do jakości usług i podejścia, to są na tym samym wysokim poziomie. Opinia szczegółowa, na moją prośbę bardzo szybko i gratisowo uzupełniona o ważne dla mnie szczegóły. Polecam e-prawnika.


Podobne wątki

  • PORD, czy dobrze rozumiem?

    Prawo o ruchu drogowym Dział II Art. 13. 2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia (...)

  • [Prawo budowlane?] Odleglosc budowli od granicy dzialki

    Witam! Chcialbym sie zapytac jakie prawo reguluje odleglosc budowli (takie jak np tablice reklamowe wolnostojace) od granicy dzialki. Bo widze ze (...)

  • pieszy na pasach - dylemat

    witam, wiem ze juz byl gdzies podobny watek, ale chcialbym wrocic do tematu a mianowicie, jak ma sie zachowac kierowca ktory dojezdza do przejscia dla (...)

  • pieszy na pasach - dylemat

    witam, wiem ze juz byl gdzies podobny watek, ale chcialbym wrocic do tematu a mianowicie, jak ma sie zachowac kierowca ktory dojezdza do przejscia dla (...)

  • Spotkanie samochodu z rowerzystą na przejściu dla pieszych

    Dość często jestem świadkiem takiej oto sytuacji. Skrzyżowanie, przejście dla pieszych z jednoczesnym wydzielonym miejscem dla przejazdu rowerzystów. Samochód (...)



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane