Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2007-08-30, 11:29

Wezwanie dot. art. 57/1 KKS, co dalej?

TARC

Dostałem dziś pismo z US o treści:

Wzywa się Pana do osobistego zgłoszenia w w dniu X o godz X do US w
charakterze osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia skarbowego z art.
57/1 KKS tj. DzU 2007/111/765 dot. niuregulowanego podatku dochodowego
zryczałtowanego za rok 2006. Dodam, że żeczywiście nie z mojej winy
zalegam z podatkiem, który ureguluję za około 2 m-ce.

Czemu służy to wezwanie? O co będą pytać?
Jaki jest możliwy dalszy rozwój wydarzeń?

--
TW

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Wezwanie dot. art. 57/1 KKS, co dalej?

  • WAM 2007-08-30, 13:24

    Re: Wezwanie dot. art. 57/1 KKS, co dalej?

    On Thu, 30 Aug 2007 11:29:04 +0200, TARC
    wrote:

    >zryczałtowanego za rok 2006. Dodam, że żeczywiście nie z mojej winy
    >zalegam z podatkiem, który ureguluję za około 2 m-ce.
    >
    >Czemu służy to wezwanie? O co będą pytać?
    Beda pytac czy nie uisciles podatku.

    >Jaki jest możliwy dalszy rozwój wydarzeń?
    A co mowia przepisy?

    Naloza Ci jakas kare finansowa.

    WAM
    --
    nad morze? www.nadmorze.pl

  • Jagna 2007-08-30, 22:27

    Re: Wezwanie dot. art. 57/1 KKS, co dalej?

    :)
    To jeszcze ja! Mogę? ;>

    Dnia Thu, 30 Aug 2007 13:24:16 +0200, WAM napisał(a):

    > On Thu, 30 Aug 2007 11:29:04 +0200, TARC
    > wrote:

    >>Czemu służy to wezwanie? O co będą pytać?
    > Beda pytac czy nie uisciles podatku.

    i dlaczego. Przyczyna może wpływać na wysokość kary :)

    >>Jaki jest możliwy dalszy rozwój wydarzeń?
    > A co mowia przepisy?
    > Naloza Ci jakas kare finansowa.

    To będzie "dobrowolne poddanie się karze" w formie mandatu. Możesz się
    licytować.

    Możesz się na to nie zgodzić - wtedy c.d.n. ;)
    Fiskus wytoczy działa:)
    a równie dobrze może odstąpić od wymierzenia kary. Jeśli przyczyna będzie
    dostatecznie ważna, Naczelnik US podejmuje decyzję.
    Czasem nawet przychylną.
    --
    Pozdrawiam,
    Jagna

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 5
  • 8
  • 0
  • 6
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Polecam opinia zrozumiała, szybkie działanie zespołu, Oszczędność czasu i stresu z powodu nieznajomości prawa. Bardzo dziękuję.
  • m.g.

    ocena usługi:

    bardzo szybko ,wyczerpująco,starannie,kilka interpretacji...tak przygotowana opinia pozwoliła mi inaczej ,czyli w pełni właściwie spojrzeć na interpretacje omawianych problemów.szczerze polecam.
  • Cezary

    ocena usługi:

    Po raz pierwszy korzystałem z porady. Szybko, krótko i na temat. Teraz wiem, co mam dalej robić w swojej sprawie. dziękuję
  • Adriana

    ocena usługi:

    opinia bardzo konkretna i obszerna
  • Jan

    ocena usługi:

  • Henryk G.

    ocena usługi:

    Zdecydowanie polecam, konkretna opinia w krótkim czasie.
  • Franciszek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za błyskawiczną i rzeczową opinię. Polecam Franciszek
  • Renata

    ocena usługi:

    Skorzystalam po raz pierwszy z porady, poniewaz problem chce rozwiazac szybko.Opinia byla precyzyjna, szybka i wrzystkie moje watpliwosci zostaly wyjasnione.Bardzo dziekuje Panu Kurnikowi za cierpliwosc i pomoc.Polecam Renata
  • ADAM

    ocena usługi:

    Odpowiedź jasna i czytelna polecam
  • Sławek

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z opinii która wyjaśniła bardzo dużo przy transakcji z Spółdzielnią Mieszkaniową
  • DOROTA

    ocena usługi:

    Polecam !
  • Marian S.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia odpowiadająca na zadane pytania. Zdecydowanie polecam.
  • joanna

    ocena usługi:

  • Jolanta

    ocena usługi:

    ....Opinia konkretna ,szybka ,profesjonalna .....jezeli zaistnieje potrzeba napewno skorzystam.....JOLANTA..S....
  • krystyna

    ocena usługi:

    POLECAM , porada prawna sporządzona bardzo szybko i czytelnie. Bardzo serdecznie dziękuję I POZDRAWIAM Krystyna
  • Wiesława

    ocena usługi:

    Wasz opinia była rzetelna i wyczerpująca . Oszczędność czasu za bardzo przyzwoita cena. Wiesława
  • Gabriela

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię. Jest precyzyjna, wielopłaszczyznowa pod kątem przepisów, poglądów, treści merytorycznej. Polecam.... i sama jeszcze zapewne skorzystam z pomocy zespołu. Gabriela

Podobne wątki

  • art. 56 §_4_kks_wezwanie

    witam. Dostalem dzisiaj WEZWANIE o tresci: Wzywa sie Pana do osobistego stawiennictwa w dniu 16.01.2006 r. w oddziale celnym jako sprawce wykroczenia (...)

  • przekroczenie terminu , art. 56 4kks

    witam. Dostalem dzisiaj WEZWANIE o tresci: Wzywa sie Pana do osobistego stawiennictwa w dniu 16.01.2006 r. w oddziale celnym jako sprawce wykroczenia (...)

  • kk

    Co oznacza art.86 § 3 kk oraz art. 54§2kks w zw. z art 7 kks. Pozdrawiam

  • kk

    Co oznacza art.86 § 3 kk oraz art. 54§2kks w zw. z art 7 kks. Pozdrawiam

  • art. 19 $ 1

    WItam Dostalem wezwanie na komisariat w charakterze swiadka. Wezwanie zaczyna sie: "Na podstawie art. 19 $ 1 Kpow wzywa sie .... (...)" Domyslam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane