Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2008-11-04, 13:46

kupno mieszkania i koszt

"lukasz"

Witam,
Prowadze działalność gospodarczą jednoosobową. Jestem w trakcie kupna
mieszkania. Mam troszke wkładu własnego i dostaje także pożyczke z banku. Akt
notarialny i pożyczka jest na moje nazwisko nie na firme. Firma i nazwisko mają
ten sam NIP.
Czy będe mógł sobie wrzucić w koszty to mieszkanie. Oczywiście po podpisaniu
aktu notarialnego działalność zostanie przeniesiona do tego mieszkania, a ja
nie będe się w nim meldował.

--

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: kupno mieszkania i koszt

  • " 666" 2008-11-04, 14:12

    Re: kupno mieszkania i koszt

    Cały zakup nie, ale amortyzację według stawki rocznej zapewne tak.
    Poza tym odsetki od kredytu (ale nie raty kapitałowe), tylko starannie podejdź do tematu.

    Pamietaj o corocznym podatku od nieruchomości jak dla lokali usługowych (wysoka stawka).
    JaC


    -----

    > Czy będe mógł sobie wrzucić w koszty to mieszkanie.

  • Gotfryd Smolik news 2008-11-04, 21:05

    Re: kupno mieszkania i koszt

    On Tue, 4 Nov 2008, lukasz wrote:

    > Czy będe mógł sobie wrzucić w koszty to mieszkanie. Oczywiście po podpisaniu
    > aktu notarialnego działalność zostanie przeniesiona do tego mieszkania, a ja
    > nie będe się w nim meldował.

    IMO to czy nie będziesz się meldował jest bez znaczenia.
    Idzie raczej o to, czy tam *ktoś* będzie *mieszkał*.
    Jak wpadnie kontrola i stwierdzi zamieszkiwanie to weźmie
    i wywali z kosztów :] (przynajmniej tę część którą uzna za
    "nie wykorzystywaną do DG").
    No chyba że będzie to wynajem "mieszkalny" zaliczony do
    przychodów z DG :D
    Oczywiscie zakładam że sprawa "kosztów" jest wyjaśniona - wyłącznie
    przez amortyzację (w tym ryczałtem - przeczytaj sobie przepis z ustawy
    art.22g.10).

    pzdr, Gotfryd

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Anna

    ocena usługi:

    Dostałam niezwykle rzetelną , popartą paragrafami, ustawami, informację, bardzo dziękuję!
  • Dorota G.

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i z pewnością będę polecać.
  • Michał K.

    ocena usługi:

    Szybka wycena, fachowa porada podparta paragrafami, dziękuję za pomoc i gorąco polecam.
  • Mariusz

    ocena usługi:

  • edek

    ocena usługi:

    Bardzo dobrze.
  • Janina

    ocena usługi:

    Opinia bardzo jasno przedstawiona. Odpowiedzi na pytania wyczerpujące i zrozumiałe. Wzory wniosków do sądu również dołączone. Bardzo polecam tę formę pomocy.
  • Jacek Trzciołek

    ocena usługi:

    Pomoc szybka i konkretna.
  • Alicja

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo jestem zadowolona z pomocy prawnej.Polecam innym korzystanie z fachowej porady.
  • Halina W.

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna i wszechstronna analiza sytuacji. Bardzo dziękuję.
  • Sebastian T

    ocena usługi:

  • Paweł

    ocena usługi:

  • Jola z Norwegii

    ocena usługi:

    Odpowiedz rzetelna,poparta paragrafami. Obszerne wyjaśnienie tematu.Polecam z całego serca i pozdrawiam.
  • Lidia

    ocena usługi:

    Opinia prawna konkretna, rzeczowa i napisana językiem zrozumiałym dla każdego. Wyczerpująca odpowiedź na moje pytania i wątpliwości.
  • zbigniew

    ocena usługi:

    Tanio ,szybko i w języku zrozumiałym dla laika , polecam .
  • Jan Mossakowski

    ocena usługi:

    miła i fachowa usługa profesjonalne podejście do zadanych pytań
  • DANUTA

    ocena usługi:

    Pomoc jaką uzyskałam była dla mnie przede wszystkim rzetelna i prawdziwa. Odpowiedzi na moje zapytanie szukałam w internecie, gdzie każdy wypowiadał się różnie, nie jednoznacznie. Dobrze, że trafiłam tutaj i otrzymałam fachową opinię. Na pewno polecam innym skorzystania z pomocy prawniczej !!
  • Tworska Ewa

    ocena usługi:

    Pomoc prawna była rzetelna , wyczerpująca, bez niezrozumiałych dla przeciętnego obywatela zawiłości językowo - prawnych . Swietna opcja : negocjowanie ceny, ponieważ większości nie stać na wysokie opłaty, a przecież też muszą niejednokrotnie korzystać z pomocy Prawników . Polecam


Podobne wątki

  • Koszt notariusza - kupno mieszkania.

    Witam. chcialem sie zorientowac w cenach mniej wiecej jaki bedzie koszt notariusza jesli bym kupowal mieszkanie warte 200.000 Bylbym wdzieczny za odpowiedz:) Pozdrawiam (...)

  • kupno mieszkania

    Witam, mam na oku mieszkanie na rynku wtórnym które chciałbym kupić, są jakieś przesłanki aby sfinalizować kupno mieszkania w tym roku tj. 2005 (...)

  • podatek, darowizna

    Witam Moja mama kupiła w styczniu 2005 mieszkanie, teraz chce podarować je mi. Czy będzie musiała zapłacić / ja będę musiał zapłacić podatek (...)

  • kupno nowego mieszkania- podatek!!!!!!!

    Witam Jest sobie młoda osoba pracujaca od 2 lat zarobki ok 2000 zł chce kupić nowe mieszkanie o wartości 250 tys za które zapłacą rodzice. Pytanie (...)

  • zajecie komornicze a kupno mieszkania

    Chce kupic mieszkanie. W KW tego mieszkania wpisane jest zajecie komornicze. Co z tym fantem zrobic? --



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane