Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2013-03-04, 08:02

Kurs przeliczenia faktury przy WNT w roku 2013

"TPI"

Witam

Przez weekend próbowałem utalić jaki kurs powinienem przyjąć do przeliczenia
faktury w GBP na PLN na potrzeby PIT (KPIR) i VAT. Wg zdobytych informacji
są 2 sposoby:
1.
PIT, VAT - kurs wg NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzająceg datę
wystawienia faktury

2.
PIT - kurs wg NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzająceg datę
wystawienia faktury
VAT - kurs wg NBP z dnia wystawienia faktury

Proszę o pomoc, jakie kursy przyjąć w roku 2013. Który sposób jest
prawidłowy ?

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Kurs przeliczenia faktury przy WNT w roku 2013

  • "mkgp" 2013-03-05, 07:22

    Re: Kurs przeliczenia faktury przy WNT w roku 2013


    Użytkownik "TPI" napisał w wiadomości
    news:kh1gvv$n8g$1@portraits.wsisiz.edu.pl...
    > Witam
    >
    > Przez weekend próbowałem utalić jaki kurs powinienem przyjąć do
    > przeliczenia faktury w GBP na PLN na potrzeby PIT (KPIR) i VAT. Wg
    > zdobytych informacji są 2 sposoby:

    USTAWA z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
    Art. 31a. 1. (16) W przypadku gdy kwoty stosowane do określenia podstawy
    opodatkowania są określone w walucie obcej, przeliczenia na złote dokonuje
    się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy
    Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania obowiązku
    podatkowego. Podatnik może wybrać sposób przeliczania tych kwot na złote
    według ostatniego kursu wymiany opublikowanego przez Europejski Bank
    Centralny na ostatni dzień poprzedzający dzień powstania obowiązku
    podatkowego; w takim przypadku waluty inne niż euro przelicza się z
    zastosowaniem kursu wymiany każdej z nich względem euro.

    USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
    Art. 11a. 1. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu
    średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego
    dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.
    2. Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu
    średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego
    poprzedzającego dzień poniesienia kosztu.


  • "TPI" 2013-03-05, 07:54

    Re: Kurs przeliczenia faktury przy WNT w roku 2013


    Użytkownik "mkgp" napisał w wiadomości
    news:51358f14$0$26708$65785112@news.neostrada.pl...
    >
    > Użytkownik "TPI" napisał w wiadomości
    > news:kh1gvv$n8g$1@portraits.wsisiz.edu.pl...
    >> Witam
    >>
    >> Przez weekend próbowałem utalić jaki kurs powinienem przyjąć do
    >> przeliczenia faktury w GBP na PLN na potrzeby PIT (KPIR) i VAT. Wg
    >> zdobytych informacji są 2 sposoby:
    >
    > USTAWA z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług
    > Art. 31a. 1. (16) W przypadku gdy kwoty stosowane do określenia podstawy
    > opodatkowania są określone w walucie obcej, przeliczenia na złote dokonuje
    > się według kursu średniego danej waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy
    > Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień powstania
    > obowiązku podatkowego. Podatnik może wybrać sposób przeliczania tych kwot
    > na złote według ostatniego kursu wymiany opublikowanego przez Europejski
    > Bank Centralny na ostatni dzień poprzedzający dzień powstania obowiązku
    > podatkowego; w takim przypadku waluty inne niż euro przelicza się z
    > zastosowaniem kursu wymiany każdej z nich względem euro.
    >
    > USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
    > Art. 11a. 1. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według
    > kursu średniego walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z
    > ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu.
    > 2. Koszty poniesione w walutach obcych przelicza się na złote według kursu
    > średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia
    > roboczego poprzedzającego dzień poniesienia kosztu.
    >

    Zastosuję dla PIT i VAT ten sam kurs z ostatniego dnia roboczego
    poprzedzająćego datę wystawienia faktury - mam nadzieję, że nie ma wyjątków,
    bo trochę lat mają te przepisy.

    Dziękuję

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 9
  • 9
  • 8
  • 3
  • 4
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Mirosława

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z uzyskanej opinii, gdyż w bardzo przystępny i wyczerpujący sposób odpowiada na moje zapytanie. Dziękuję !
  • Teresa

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za udzieloną odpowiedz, opinia ta pozwoliła mi na podjęcie działań w nurtującej mnie sprawie - bardzo dziękuję
  • Wiesław

    ocena usługi:

  • Mirosław

    ocena usługi:

    Opinia w pełni wyjaśniła, potwierdziła mi moje stanowisko w sprawie z jaką zwróciłem się do serwisu, a o to właśnie mi chodziło. Dziękuję i z pewnością skorzystam w przyszłości.
  • jolanta

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona i polecam.
  • Wioletta

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za fachową pomoc w rozwiązaniu mojego problemu i rzetelne podejście zarówno do sprawy jak i terminu odpowiedzi na pismo Polecam Państwa Firmę
  • Joanna

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Bardzo szybka i wyczerpująca odpowiedz. Dziękuję.
  • Ewa

    ocena usługi:

    Fantastyczna opcja dla wszystkich mieszkających za granicą. Polecam! Opinia była wyczrpująca i dała jasną odpowiedź na moje pytanie.
  • Ewa

    ocena usługi:

    Opinia została wydana profesjonalnie i w ustalonym terminie. Polecam każdemu.
  • Joanna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z uslug kanelarii. Bardzo profesjonalne i szybkie podejście do mojej sprawy oraz pomoc w jej rozwiązaniu. Polecam każdemu skorzystanie z usług Porad prawnych.
  • Jarek

    ocena usługi:

    Zrozumiale wytłumaczone . dziękuję
  • Przemysław

    ocena usługi:

  • Agnieszka

    ocena usługi:

  • Sylwia

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująca, obszerna, pomocna i bardzo fachowa opinia na zadane pytania
  • ryszard

    ocena usługi:

    jestem zadowolony


Podobne wątki

  • WNT - korekta ceny

    Witam ! Mam prośbę o krótkie wyjaśnienie: nabycie wewnątrzwspólnotowe nastąpiło w listopadzie. Ponieważ towar był wadliwy, to w grudniu (...)

  • Jaki kurs euro przy ryczałcie_od_nieruchomo

    Witam, mam przychód z nieruchomości i jestem na ryczałcie. Do kwoty 4000 euro płaci się 8,50 % podatku (dla ścisłości: przychód uzyskuję (...)

  • Przeliczenie EUR->PLN przy braku kursu średnieg

    Witam, Skąd wziąć kurs średni NBP dla EUR z 15.08, wtedy u nas było święto - w niemczech nie i na fakturze mam 15.08. Czy kurs średni z (...)

  • WNT od strony praktycznej

    witam, czy ktoś mógłby napisać w kilku punktach jak od strony praktycznej należy rozliczyć i zaksięgować WNT sprawa dotyczy ryczałtowca (...)

  • faktura a kurs euro

    Witam, mamy umowę z firmą X - wystawia dla nas fakturę (z dołu) za usługi świadczone w danym miesiącu. Faktura jest wystawiana, wg umowy, ostatniego (...)



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane