Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2005-11-04, 13:47

Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?

"Gregor"

Witam

Ile skladki zdrowotnej moge odliczyc od naleznego podatku dochodowego ?
Skladke aktualnie place w wysokosci 157,48. to jest 8.5 % z podstawy
wymiaru.
Czyli odliczam calosc?

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?

  • "Gregor" 2005-11-04, 13:50

    Re: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?


    Użytkownik "Gregor" napisał w wiadomości
    news:dkfla3$2vv$1@nemesis.news.tpi.pl...
    > Witam
    >
    > Ile skladki zdrowotnej moge odliczyc od naleznego podatku dochodowego ?
    > Skladke aktualnie place w wysokosci 157,48. to jest 8.5 % z podstawy
    > wymiaru.
    > Czyli odliczam calosc?


    Znalazlem w archiwum 7,75 % podstawy wymiaru... czy to sie tez dotyczy mnie?
    i gdzie mozna znalesc te % ile mozna odliczac...

  • Jarek Spirydowicz 2005-11-04, 14:48

    Re: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?

    In article , "Gregor"
    wrote:

    > Użytkownik "Gregor" napisał w wiadomości
    > news:dkfla3$2vv$1@nemesis.news.tpi.pl...
    > > Witam
    > >
    > > Ile skladki zdrowotnej moge odliczyc od naleznego podatku dochodowego ?
    > > Skladke aktualnie place w wysokosci 157,48. to jest 8.5 % z podstawy
    > > wymiaru.
    > > Czyli odliczam calosc?
    >
    >
    > Znalazlem w archiwum 7,75 % podstawy wymiaru... czy to sie tez dotyczy mnie?
    > i gdzie mozna znalesc te % ile mozna odliczac...

    W ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Art. 27b.

    --
    Jarek
    To tylko moje prywatne opinie.

  • "marta" 2005-11-04, 21:00

    Re: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?



    >
    > Ile skladki zdrowotnej moge odliczyc od naleznego podatku dochodowego ?
    > Skladke aktualnie place w wysokosci 157,48. to jest 8.5 % z podstawy
    > wymiaru.
    > Czyli odliczam calosc?
    >
    >

    Na tej stronie :
    http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm
    masz aktualne wysokosci podstaw wymiaru.
    Dla Ubezp. Zdrow. jest to w tej chwili 1852,73 zł
    8,5% z tej kwoty to jest 157,48 - czyli to, co placisz, zas 7,75%(podstawy)
    to jest
    143,59 czyli to co mozesz odliczyc.

  • "SDD" 2005-11-04, 21:40

    Re: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?


    Użytkownik "marta" napisał w wiadomości
    news:dkgekn$qrf$1@nemesis.news.tpi.pl...

    > Na tej stronie :
    > http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm
    > masz aktualne wysokosci podstaw wymiaru.
    > Dla Ubezp. Zdrow. jest to w tej chwili 1852,73 zł
    > 8,5% z tej kwoty to jest 157,48 - czyli to, co placisz, zas
    7,75%(podstawy)
    > to jest
    > 143,59 czyli to co mozesz odliczyc.

    I to mi sie podoba :) - tak wlasnie sie wiedza powinna rozprzestrzeniac na
    newsach- brawo marta :) - najlepiej samemu cos rozumiec i przyswoic
    tlumaczac to innym ;)

    Pozdrawiam
    SDD

  • "marta" 2005-11-05, 18:39

    Re: Ile zdrowotnego mozna odliczyc od podatku?

    >
    >> Na tej stronie :
    >> http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm
    >> masz aktualne wysokosci podstaw wymiaru.
    >> Dla Ubezp. Zdrow. jest to w tej chwili 1852,73 zł
    >> 8,5% z tej kwoty to jest 157,48 - czyli to, co placisz, zas
    > 7,75%(podstawy)
    >> to jest
    >> 143,59 czyli to co mozesz odliczyc.
    >
    > I to mi sie podoba :) - tak wlasnie sie wiedza powinna rozprzestrzeniac na
    > newsach- brawo marta :) - najlepiej samemu cos rozumiec i przyswoic
    > tlumaczac to innym ;)
    >
    > Pozdrawiam
    > SDD
    >


    tak SDD- to Twoja tresc w przeze mnie wyslanym poscie. A brawa to naleza sie
    Tobie...za pomoc zyczliwa :)

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 7
  • 3
  • 7
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Krzysztof

    ocena usługi:

    Solidna firma, z pewnością dalej będę korzystał z usług e-prawnik.pl. Pozdrawiam Krzysiek
  • Barbara

    ocena usługi:

    Polecam.
  • Marian

    ocena usługi:

    Jest to moja 11 /tak jedenasta opinia/ i wszystkie były bardzo rzeczowe,zrozumiałe a najwazniejsze że pomogły mi w moich sprawach.Kontakt bardzo dobry Duże podziękowania dla Pana Łukasza. Pozdrawiam Marian
  • Anna

    ocena usługi:

  • Paweł

    ocena usługi:

    Bardzo szybka reakcja na zadane pytanie. Odpowiedź zrozumiała, jasna i wyczerpująca. Będę polecał!!! Dziękuję Paweł
  • adam

    ocena usługi:

  • Michał

    ocena usługi:

    Profesjonalne podejście do klienta i rzetelnie opracowana, jasna, przejrzysta opinia prawna.
  • ak2502

    ocena usługi:

    Zostałem ładnie wyciągnięty z błędnego toku myślenia i jestem zadowolony, mimo że racji nie miałem i postępowanie wobec mojej osoby było jednak zgodne z prawem. Sprawę można zamknąć i rozplanować spłatę długu . Sama opinia i odpowiedzi na zadane pytania były bardzo pomocne. Dziękuję! Będę polecać :)
  • kkardas

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z usług e-prawnika. Rzetelna i przejrzysta odpowiedź na zadane pytanie. Polecam. Marzena
  • czarodziejka

    ocena usługi:

    kolejny raz otrzymałam rzetelnie sporządzona opinie prawną i wszystkim polecam . Duży pozytw.Pozdrawiam.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za rzetelną, a co dla mnie najważniejsze, jasno sformulowaną poradę. Jestem usatysfakcjonowana sposobem, terminowością i fachowością usługi. Polecam \"e-prawnika\"! Pozdrawiam wszystkich czytających i cały Zespół Prawny. Małgorzata
  • Aleksander

    ocena usługi:

    Jestem zachwycony działaniem e-prawnika. Bardzo szybka i sprawna reakcja na wszelkie pytania petenta. Odpowiedzi kompetentne i oparte o konkretne zapisy kodeksowe. Cena za usługi rewelacyjnie niska. Super wszystko. Polecam gorąco innym w potrzebie. Aleksander z Jastrzębia Zdroju
  • Leszek

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:

    Pierwsza porada z której jestem zadowolony.Polecam.
  • Bernadeta

    ocena usługi:

  • Andrzej

    ocena usługi:

    Z dużą nieufnością wysłałem zapytanie i wpłaciłem kwotę zgodną z wyceną. Otrzymana opinia prawna , mimo że niezbyt dla mnie korzystna , przeszła moje oczekiwania.Pełen profesjonalizm , powołanie aktów prawnych , język prosty i zrozumiały dla laika w kwestiach prawnych.Z całą pewnoscią skorzystam jeszcze z usług tego portalu. Andrzej
  • kama

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona, na wcielenie w życie wskazówek, muszę trochę poczekać, ale i tak widzę światełko w całej mojej sprawie....bardzo dziękuję i pozdrawiam cały zespół mądrych ludzi

Podobne wątki

  • Pit roczny ile odliczyc zdrowotnego?

    Witam Ile odliczacie zdrowotnego? (nie poczatkujacy) 1918,19 czy 1918,20 PLN ? and --

  • Darowizna na Stowarzyszenie

    Witam, Chcialbym darowac pewnemu Stowarzyszeniu kwote ok 5.000zl. Czy taka darowizne musze rejestrowac w US ? Czy i ile mozna sobie odliczyc od podatku (...)

  • odliczanie ubezpieczenia zdrowotnego

    jak wyglada kwestia odliczania ubezpieczenia zdrowotnego jezeli za styczen zaplacilem (10 lutego) ubezpieczenie zdrowotne to czy moge przy obliczaniu (...)

  • Ile VAT mozna odliczyc przy zakupie jednosladu na firme?

    Jak wyglada sprawa odliczenia podatku VAT przy zakupie nowego jednosladu enduro (motocykl terenowy) na firme ? Motocykl *nie* bedzie rejestrowany, bedzie (...)

  • odliczenie ub zdrowotnego

    ile % zapłaconej składki za ubezpieczenie zdrowotne można odliczyć od podatku? prosze o podanie źródła dotyczy to rozliczenia firmy na zryczałtowanym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane