Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2006-07-26, 21:03

licznik wody

"jacobs"

jest jakiś przepis, ze licznik na wodę zimną jest wymieniany raz na ileś tam
lat. Nic mi do tego.
Przez dziesiątki lat licznik był, kiedyś tam wymienili. Teraz też wymienili.
Lecz do rachunku za wodę doliczono pozycję abonament za licznik, w kwocie
1,8 pln. Pierwszy raz coś takiego widzę. Licznik jest w mojej prywatnej
piwnicy. Czy wobec tego, mógłbym nakazać wodociągom płacić mi np. 1,8pln
miesięcznie za miejsce w moim domu, gdzie znajduje sie "ich" licznik? Czyli
udostępnienie pomieszczenia na licznik.
W przeliczeniu na kilkanaście tysięcy liczników to niezła sumka im wpada, w
zasadzie to nie wiem z jakiego tytułu. Żadnego aneksu do umowy o wodę nie
było, zupełnie nic. Interesuje mnie to z prawnego punktu widzenia, a nie z
pazerności.

J.

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: licznik wody

  • Harry 2006-07-26, 21:51

    Re: licznik wody

    a licznik nie jest przydpadkiem twoj?? skoro za niego placisz

    --
    Pozdro
    Harry
    gg 833844
    !!! Popraw adres przy odpowiadaniu na priv !!!

  • "Robert Tomasik" 2006-07-26, 23:37

    Re: licznik wody

    Użytkownik "jacobs" napisał w wiadomości
    news:ea8ef0$e4g$1@nemesis.news.tpi.pl...

    Odbiorca na mocy art. 15 USTAWY z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym
    zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków ma obowiązek pokryć tylko
    i wyłącznie koszt urządzenia pomiarowego. Koszt nabycia i instalacji wodomierza
    głównego, to już sprawa dostawcy wody. Zgodnie z cytowana ustawą urządzenie
    pomiarowe, to przyrząd pomiarowy mierzący ilość odprowadzanych ścieków,
    znajdujący się na przyłączu kanalizacyjnym. Wodomierz główny, to przyrząd
    pomiarowy mierzący ilość pobranej wody, znajdujący się na każdym przyłączu
    wodociągowym.

    Reasumując, to moim zdaniem nie mają prawa do pobierania tej kwoty, ale dla
    pewności zwrócił bym się do nich z pisemnym wnioskiem o wyjaśnienie.

  • "Alek" 2006-07-26, 23:45

    Re: licznik wody

    Użytkownik "jacobs" napisał w wiadomości
    news:ea8ef0$e4g$1@nemesis.news.tpi.pl...
    > [ciach]

    Wymiana wodomierza raczej nie ma nic do tej opłaty (zapewne upłynął termin
    legalizacji). Prawdopodobnie zbiegło się to w czasie ze zmianą regulaminu
    zaopatrzenia ludności w wodę (czy jakoś tak się to zwie). Zacznij od
    lektury umowy jaką masz z wodociągami oraz tego regulaminu i taryfy opłat.

  • "jacobs" 2006-07-27, 10:54

    Re: licznik wody

    Użytkownik "Alek" napisał w
    wiadomości news:ea8ns2$bve$1@atlantis.news.tpi.pl...
    > Użytkownik "jacobs" napisał w wiadomości
    > news:ea8ef0$e4g$1@nemesis.news.tpi.pl...
    >> [ciach]
    > Wymiana wodomierza raczej nie ma nic do tej opłaty (zapewne upłynął termin
    > legalizacji). Prawdopodobnie zbiegło się to w czasie ze zmianą regulaminu
    > zaopatrzenia ludności w wodę (czy jakoś tak się to zwie). Zacznij od
    > lektury umowy jaką masz z wodociągami oraz tego regulaminu i taryfy opłat.

    umowy papierowej nikt nigdy nie widział. Pewnie podpisywała lub nawet nie,
    moja babcia co juz dawno na cmentarzu jest (z 40 lat temu).

    Zapewne "zbiegło" sie to z jakimś zarządzeniem wewnętrznym wodociągów,
    odnośnie licznika. Podkreślam iż żadnych aneksów, czy też innych pism nie
    było. Szkoda mi papieru i czasu na pisanie do nich o wyjaśnienie, ale może
    się skuszę. Nie wiadomo np. czy jutro nie dostane rachunku za wywóz śmieci i
    będzie w niej puntk dotyczący abonamentu na pojemniki na odpady, czy też np.
    abonament za wytyczenie granic działki, bo przecież słupki graniczne są
    wkopane przez geodetę lata temu.

    J.

  • Boczkowski 2006-07-27, 20:33

    Re: licznik wody

    Dnia 27 lip o godzinie 10:54, na pl.soc.prawo, jacobs napisał(a):


    > umowy papierowej nikt nigdy nie widział.

    Na podstawie czego opłacasz rachunki? Na kogo wystawiane są faktury za wodę
    i ścieki?

    > Pewnie podpisywała lub nawet nie, moja babcia co juz dawno na cmentarzu
    > jest (z 40 lat temu).

    A Ty nie masz zawartej umowy z PWiK?

    > Nie wiadomo np. czy jutro nie dostane rachunku za wywóz śmieci i będzie
    > w niej puntk dotyczący abonamentu na pojemniki na odpady,

    A i owszem - jeżeli dzierżawisz pojemniki od PGK - to oczywiste że będziesz
    płacił "za kubły".

    > czy też np. abonament za wytyczenie granic działki, bo przecież słupki graniczne są
    > wkopane przez geodetę lata temu.

    Abonament to raczej nie - ale może nie wiesz że "kto wykopie, przesunie ...
    znaki graniczne geodezyjne podlega karze ......". Gdyby komuś udało się
    udowodnić że to Ty "wykopałeś" słupki graniczne - to zostaniesz ukarany i
    obciążony opłata za geodetę i nowe wytyczenie znaków.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 3
  • 6
  • 4
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Bogusław

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za wnikliwe i profesjonalne wyjaśnienia dotyczące mojej sprawy. Konkluzja rozważań prawnych jest jasna i jednoznaczna, mam nadzieję, że dzięki niej uda mi się zakończyć pozytywnie moją sprawę. Cieszę się, że istnieje tak profesjonalny i życzliwy portal jak e-prawnik.pl. Będę polecał wszystkim. Pozdrawiam serdecznie cały Zespół. Bogusław
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz
  • Ela

    ocena usługi:

    Korzystalam z porad e-prawnik kilka razy.Jestem bardzo zadowolona z uslug.Opinie sa bardzo przejrzyste i zrozumiale.Zdecydowanie polecam i pozdrawiam caly zespol
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Dziękując Państwu za opinię dodam, że korzystałem z usług e-prawnika już wielokrotnie będąc zadowolonym z treści odpowiedzi i kontaktu z Biurem Obsługi. Państwa usługi polecałem również swym znajomym i rodzinie, a ich podziękowania najlepiej świadczą o profesjonalizmie Waszych odpowiedzi. Dziękując, serdecznie Was polecam i pozdrawiam cały Zespół - Ireneusz
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Opinia sporządzona jest rzetelnie i zawiera dobrze uzasadnioną odpowiedź na zadane pytanie. Profesjonalna usługa warta polecenia. Dziekuję.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała .Polecam e prawnik.pl Dziękuję bardzo za wyjasnienie mi mojego problemu.
  • J.Ś

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuję za udzieloną mi pomoc ,polecam i pozdrawiam J.Ś
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z istnienia tak profesjonalnej firmy. Opinie są rzetelne,wnikliwie i jasno wytłumaczone. Polecam wszystkim potrzebującym porady prawnej.Otrzymacie wszystkie odpowiedzi na nurtujące Was problemy i odpowiedż na pytania. Bardzo dziękuję całemu zespołowi portalu e-prawnik pl. za rozwiązanie moich problemów prawnych. Polecam wszystkim. Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół. Izabela
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Pomoc zespołu bardzo dobra i szybka, rzetelna ocena. Mogę z czystym sumieniem polecić e-prawnik.pl.
  • Marian

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała tak jak i opinie sporządzane wcześniej w innych sprawach.Polecam usługi prawników z e-prawnik. Pozdrawiam Marian
  • Barbara

    ocena usługi:

    Barbara 04.06.2015 Jestem zadowolona z uzyskanej opinii prawnej- fachowa, szczegółowa z podaniem podstaw prawnych dla konkretnej sytuacji. Koszt obsługi umiarkowany. Korzystałam z tej porady prawnej drugi raz i z pewnością, w razie potrzeby zwrócę się ponownie o opinię, Barbara
  • Alicja

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi.Polecam!Pozdrawiam.Alicja
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzetelna, pomocna , przygotowana niemal błyskawicznie. bardzo dziękuję całemu Zespołowi za pomoc. Bożena.
  • Stefania

    ocena usługi:

    Dziękuję za tak perfekcyjne załatwienie.Otrzymałam opinię bardzo szcegolowo. Napewno jeszcze nie raz skorzystam. Bardzo dziekuję i pozdrawiam. Stenia

Podobne wątki

  • opłata za wodę

    Witam Mam zamontowany w domu licznik wody ciepłej i zimnej. Dostawca wody rozliczał mnie do tej pory za faktyczne zużycie wody. Ostatnio dostałem (...)

  • Licznik

    Witam, mam takie pytanie, właśnie zauważyłem, że mój licznik od wody w domu jest uszkodzony (kompletnie się nie kręci).Za chwilę pójdę i zgłoszę (...)

  • spółdzielnia mieszkaniowa - ktos podprowadza wode

    Fakty: w budynku administrowanym przez SM każdy z wlascicieli ma zalozony licznik poboru wody, jest tez jeden glowny licznik. Jako, ze suma poboru (...)

  • Wspólwlasnosć-prosba_o_pomoc

    Witam, proszę o poradę w następującej sprawie: - czy w sytuacji ,gdzie na współwłasności jest jedno przyłącze wody, przypisane do mnie/jestem (...)

  • sieć_wodociągowa_we_wspólnocie_mieszkaniowej

    Witam Są dwa przylegające do siebie budynki - pierwszy budynek jest nasz i mieszkańcy tego budynku są we wspólnocie mieszkaniowej. Mieszkańcy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

<

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane