Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2006-04-05, 21:17

matka samotnie wychowujaca dziecko???

"neetsprings@wp.pl"

witam!

sytuacja wyglada tak - samotna matka i dwóch synów uczacych sie,
jeden 24 drugi 26 lat, którzy nie osiagaja zadnych dochodów,
przepisy mowia o limicie 25 lat, czy w tej sytuacji gdzie jeden jeszcze
25 lat nie ukonczyl jest mozliwe rozliczenie jako samotnie
wychowujacej dziecko?

z góry dziekuje za wszelka pomoc!

pozdr!

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: matka samotnie wychowujaca dziecko???

  • "Piotr Grela \(interpio\)" 2006-04-06, 02:09

    Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???


    Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
    --
    Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)
    www.handbike.pl lub www.handbike.za.pl

  • "Piotr Grela \(interpio\)" 2006-04-06, 02:09

    Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???


    Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
    --
    Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)
    www.handbike.pl lub www.handbike.za.pl

  • "Kurdebalans" 2006-04-06, 23:17

    Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???


    Uzytkownik "Piotr Grela (interpio)" napisal w
    wiadomosci news:e11m9i$c73$1@nemesis.news.tpi.pl...

    Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
    --
    Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)



    Jednak bedzie lepiej jak kolega odpowie pelnym zdaniem:
    Art. 6 ust. 4 pkt 3 Uopdof
    - dzieci do ukonczenia 25 lat uczace sie w szkolach, o których mowa
    w przepisach o systemie oswiaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie
    wyzszym,
    jezeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskaly dochodów, z wyjatkiem
    dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz
    dochodów w wysokosci niepowodujacej obowiazku zaplaty podatku.

    Jezeli syn pobiera nauke w szkole spelniajacej powyzsze to ok, ale tylko
    wtedy.
    Bo sama nauka jako taka nie wystarczy.
    Mam nadzieje ze nie prowadzi Pani dzialalnosci gospodarczej opodatkowanej
    ryczaltem lub podatkiem liniowym, bo wtedy to co wyzej jest nieaktualne.
    k.

  • "Kurdebalans" 2006-04-06, 23:17

    Re: matka samotnie wychowujaca dziecko???


    Uzytkownik "Piotr Grela (interpio)" napisal w
    wiadomosci news:e11m9i$c73$1@nemesis.news.tpi.pl...

    Do ukonczenia przez mlodszego syna 25 roku - mozna sie wspólnie rozliczyc.
    --
    Pozdrawiam Piotr Grela (interpio)



    Jednak bedzie lepiej jak kolega odpowie pelnym zdaniem:
    Art. 6 ust. 4 pkt 3 Uopdof
    - dzieci do ukonczenia 25 lat uczace sie w szkolach, o których mowa
    w przepisach o systemie oswiaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie
    wyzszym,
    jezeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskaly dochodów, z wyjatkiem
    dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz
    dochodów w wysokosci niepowodujacej obowiazku zaplaty podatku.

    Jezeli syn pobiera nauke w szkole spelniajacej powyzsze to ok, ale tylko
    wtedy.
    Bo sama nauka jako taka nie wystarczy.
    Mam nadzieje ze nie prowadzi Pani dzialalnosci gospodarczej opodatkowanej
    ryczaltem lub podatkiem liniowym, bo wtedy to co wyzej jest nieaktualne.
    k.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 3
  • 4
  • 3
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz
  • Ela

    ocena usługi:

    Korzystalam z porad e-prawnik kilka razy.Jestem bardzo zadowolona z uslug.Opinie sa bardzo przejrzyste i zrozumiale.Zdecydowanie polecam i pozdrawiam caly zespol
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Dziękując Państwu za opinię dodam, że korzystałem z usług e-prawnika już wielokrotnie będąc zadowolonym z treści odpowiedzi i kontaktu z Biurem Obsługi. Państwa usługi polecałem również swym znajomym i rodzinie, a ich podziękowania najlepiej świadczą o profesjonalizmie Waszych odpowiedzi. Dziękując, serdecznie Was polecam i pozdrawiam cały Zespół - Ireneusz
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Opinia sporządzona jest rzetelnie i zawiera dobrze uzasadnioną odpowiedź na zadane pytanie. Profesjonalna usługa warta polecenia. Dziekuję.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała .Polecam e prawnik.pl Dziękuję bardzo za wyjasnienie mi mojego problemu.
  • J.Ś

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuję za udzieloną mi pomoc ,polecam i pozdrawiam J.Ś
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z istnienia tak profesjonalnej firmy. Opinie są rzetelne,wnikliwie i jasno wytłumaczone. Polecam wszystkim potrzebującym porady prawnej.Otrzymacie wszystkie odpowiedzi na nurtujące Was problemy i odpowiedż na pytania. Bardzo dziękuję całemu zespołowi portalu e-prawnik pl. za rozwiązanie moich problemów prawnych. Polecam wszystkim. Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół. Izabela
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Pomoc zespołu bardzo dobra i szybka, rzetelna ocena. Mogę z czystym sumieniem polecić e-prawnik.pl.
  • Marian

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała tak jak i opinie sporządzane wcześniej w innych sprawach.Polecam usługi prawników z e-prawnik. Pozdrawiam Marian
  • Barbara

    ocena usługi:

    Barbara 04.06.2015 Jestem zadowolona z uzyskanej opinii prawnej- fachowa, szczegółowa z podaniem podstaw prawnych dla konkretnej sytuacji. Koszt obsługi umiarkowany. Korzystałam z tej porady prawnej drugi raz i z pewnością, w razie potrzeby zwrócę się ponownie o opinię, Barbara
  • Alicja

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi.Polecam!Pozdrawiam.Alicja
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzetelna, pomocna , przygotowana niemal błyskawicznie. bardzo dziękuję całemu Zespołowi za pomoc. Bożena.
  • Stefania

    ocena usługi:

    Dziękuję za tak perfekcyjne załatwienie.Otrzymałam opinię bardzo szcegolowo. Napewno jeszcze nie raz skorzystam. Bardzo dziekuję i pozdrawiam. Stenia
  • Sylwia

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i wyczerpującą odpowiedź bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności w bardzo korzystnej cenie. Korzystałam już w przeszłości z usług portalu i na pewno w przyszłości też będę z tych usług korzystać. Pozdrawiam. S.Schuhmann

Podobne wątki

  • matka samotnie wychowujaca dziecko a dochod dziecka

    czy matka moze rozliczac sie jako matka samotnie wychowujaca dziecko w przypadku gdy dziecko to osiagnelo dochod brutto pow 2700?

  • Ulga dla samotnej matki

    Sytuacja wyglada tak. Para (nie malzenstwo) ma dziecko urodzone w 2006 roku. W 2007 roku kobieta odliczyla ulge jako matka samotnie wychowujaca dziecko (...)

  • Ulga dla samotnej matki

    Sytuacja wyglada tak. Para (nie malzenstwo) ma dziecko urodzone w 2006 roku. W 2007 roku kobieta odliczyla ulge jako matka samotnie wychowujaca dziecko (...)

  • matka samotnie wychowujaca dziecko???

    witam! sytuacja wyglada tak - samotna matka i dwóch synów uczacych sie, jeden 24 drugi 26 lat, którzy nie osiagaja zadnych dochodów, przepisy (...)

  • pity-2005

    Mam do panstwa prosbe. Prawnie jestem mezatka ale mam zasadzone alimenty. Czy moge rozliczac sie jako matka samotnie wychowujaca dziecko??


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

<

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane