Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2007-07-04, 18:47

Umowa zlecenie i czas pracy

"QuiGonMaster"

Witam!
Moja siostra jest zatrudniona w szpitalu publicznym na umowę zlecenie w
charakterze sanitariuszki.
Z powodu braku personelu został jej dzisiaj przedstawiony grafik według
którego w lipcu ma przepracować 246 godz.
W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku ma pracować po 12 godz.
dziennie czyli 60 godz tygodniowo.
Czy tygodniowa norma czasu pracy nie jest stosowana przy umowie tego typu.
Umowa jest zawarta na czas określony do 31.01.2008.
Czy siosrta może odmówić przepracowania tylu godzin i zażądać zmiany
grafiku.
Do tej pory jej czas pracy był w miarę normalny przy systemie 12/24.
W umowie jest pkt. na podstawie którego za nieobecność może ona zostać
wypowiedziana.
Poradźcie coś proszę, poza wizytą w OIP.

QuiGon

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Umowa zlecenie i czas pracy

  • "Jotte" 2007-07-04, 19:20

    Re: Umowa zlecenie i czas pracy

    W wiadomości news:f6giva$dbf$1@news.onet.pl QuiGonMaster
    pisze:

    > Moja siostra jest zatrudniona w szpitalu publicznym na umowę zlecenie w
    > charakterze sanitariuszki.
    > Z powodu braku personelu został jej dzisiaj przedstawiony grafik według
    > którego w lipcu ma przepracować 246 godz.
    > W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku ma pracować po 12 godz.
    > dziennie czyli 60 godz tygodniowo.
    A co na to umowa-zlecenie? Przecież ona ma jakąś treść.

    > Czy tygodniowa norma czasu pracy nie jest stosowana przy umowie tego typu.
    Nie. To jest umowa cywilno prawna, KP nie ma zastosowania. Chyba, że
    charakter pracy spełnia kryteria wymienione w art. 22 §1 KP, wówczas zgodnie
    z §1^1 i §1^2 nie jest to umowa-zlecenie, lecz umowa o pracę na czas
    określony.
    I wtedy stosujemy KP.

    > Umowa jest zawarta na czas określony do 31.01.2008.
    > Czy siosrta może odmówić przepracowania tylu godzin i zażądać zmiany
    > grafiku.
    > Do tej pory jej czas pracy był w miarę normalny przy systemie 12/24.
    > W umowie jest pkt. na podstawie którego za nieobecność może ona zostać
    > wypowiedziana.
    > Poradźcie coś proszę, poza wizytą w OIP.
    Proszę bardzo - należy dokładnie przeczytać umowę.

    --
    Jotte

  • "witek" 2007-07-04, 19:27

    Re: Umowa zlecenie i czas pracy


    "QuiGonMaster" wrote in message
    news:f6giva$dbf$1@news.onet.pl...
    > Witam!
    > Moja siostra jest zatrudniona w szpitalu publicznym na umowę zlecenie w
    > charakterze sanitariuszki.

    Nie jest w ogóle zatrudniona.
    Przyjęła zlecenie do wykonania.

    > Z powodu braku personelu został jej dzisiaj przedstawiony grafik według
    > którego w lipcu ma przepracować 246 godz.

    A jak treść jest umowy zlecenia?
    Podpisała ten grafik?


    > W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku ma pracować po 12 godz.
    > dziennie czyli 60 godz tygodniowo.

    nie pracować, wykonać określoną czynność do określonego terminu.



    > Czy tygodniowa norma czasu pracy nie jest stosowana przy umowie tego typu.

    Nie jest, bo to nie jest umowa o pracę. To jej sprawa w jaki sposób wywiąże
    się z umowy zlecenia.

    > Umowa jest zawarta na czas określony do 31.01.2008.

    Każda umowa zlecenie ma określony termin wykonania


    > Czy siosrta może odmówić przepracowania tylu godzin i zażądać zmiany
    > grafiku.

    Poprzez zerwanie umowy zlecenia z konsekwecjami w postaci pokrycia kosztów
    poniesionych przez zleceniodawcę z powodu zerwanej umowy.

    To zależy czy podpisała ten "grafik" czy nie.


    > W umowie jest pkt. na podstawie którego za nieobecność może ona zostać
    > wypowiedziana.

    W umowie zleceniu nie ma czegoś takiego jak nieobecność.


    > Poradźcie coś proszę, poza wizytą w OIP.

    Iśc do sądu pracy i żądać uznania umowy zlecenia za umowę o pracę.

  • "NoMAD" 2007-07-05, 13:00

    Re: Umowa zlecenie i czas pracy


    Użytkownik "witek" napisał w wiadomości
    news:f6glab$1lv$1@inews.gazeta.pl...

    >> Poradźcie coś proszę, poza wizytą w OIP.
    >
    > Iśc do sądu pracy i żądać uznania umowy zlecenia za umowę o pracę.
    >

    Ale najpierw przepracować jakiś miesiąc podpisując listę obecności... (bo
    zakładam że jest skoro sprawdzają jej obecność).

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 2
  • 7
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Podobne wątki

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane