Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2008-03-31, 14:47

Odebranie darowizny

"stanseba"

Czy darczynca moze odebrac osobie obdarowanej darowizne z powodu razacej
niewdziecznosci, jezeli w/w darowizna zostala przekazana w formie darowizny
kolejnej osobie?

z gory dziekuje

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Odebranie darowizny

  • kauzyperda 2008-03-31, 15:38

    Re: Odebranie darowizny

    stanseba pisze:
    > Czy darczynca moze odebrac osobie obdarowanej darowizne z powodu razacej
    > niewdziecznosci, jezeli w/w darowizna zostala przekazana w formie darowizny
    > kolejnej osobie?

    Jesli sa przeslanki (898 kc - razaca niewdziecznosc) to moze darowizne
    *odwolac*.
    A czy moze to zrobic skutecznie - zalezy coz tam sie zadzialo (a na
    dodatek jesli chodzi o zwrot trzeba popatrzec na przepisy o
    bezpodstawnym wzbogaceniu - art. 405 kc i nast.)


    A *odebranie* to juz kwestia postepowania egzekucyjnego jak sie dogadac
    nie moga...


    --
    pozdr
    luck

  • "stanseba" 2008-03-31, 21:43

    Re: Odebranie darowizny

    Nic z tego nie rozumiem. To mozna czy nie mozna odebrac darowizny, ktora
    zostala juz przekazana kolejnej osobie w formie darowizny. Bo ze mozna
    odebrac osobie obdarowanej za razaca niewdziecznosc to rozumiem, ale co w
    przypadku kiedy obdarowany nie ma juz tej darowizny, bo przekazal ja komus
    innemu ?



    Użytkownik "kauzyperda" napisał w wiadomości
    news:fsqpm9$h0u$1@atlantis.news.neostrada.pl...
    > stanseba pisze:
    >> Czy darczynca moze odebrac osobie obdarowanej darowizne z powodu razacej
    >> niewdziecznosci, jezeli w/w darowizna zostala przekazana w formie
    >> darowizny kolejnej osobie?
    >
    > Jesli sa przeslanki (898 kc - razaca niewdziecznosc) to moze darowizne
    > *odwolac*.
    > A czy moze to zrobic skutecznie - zalezy coz tam sie zadzialo (a na
    > dodatek jesli chodzi o zwrot trzeba popatrzec na przepisy o bezpodstawnym
    > wzbogaceniu - art. 405 kc i nast.)
    >
    >
    > A *odebranie* to juz kwestia postepowania egzekucyjnego jak sie dogadac
    > nie moga...
    >
    >
    > --
    > pozdr
    > luck

  • kauzyperda 2008-03-31, 23:15

    Re: Odebranie darowizny

    stanseba pisze:
    > Nic z tego nie rozumiem. To mozna czy nie mozna odebrac darowizny, ktora
    > zostala juz przekazana kolejnej osobie w formie darowizny.

    Po pierwsze odroznij odowlanie darowizny (zlozenie oswiadczenia woli) od
    odebrania (czynnosci faktycznej). Po drugie, to czy bedzie mozna
    wyegzekwowac zwrot darowizny zalezy od konkretnej sytuacji - w tym
    wypadku stosuje sie przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu. Jesli np.
    obdarowany podarowal przedmiot darowizny dalej, to obwiazek zwrotu
    przejdzie na ta kolejna osobe (art. 407 kc), ale troche za malo danych
    zeby cos sensowengo powiedziec /istotne, czy ten "niewiecznik" podarowal
    dalej, sprzeda czy np. zuzyl albo utracil/

    > Bo ze mozna
    > odebrac osobie obdarowanej za razaca niewdziecznosc to rozumiem, ale co w
    > przypadku kiedy obdarowany nie ma juz tej darowizny, bo przekazal ja komus
    > innemu ?

    --
    pozdr
    luck

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 0
  • 8
  • 7
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Regina z Siostrą

    ocena usługi:

    Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie zażalenia polecam wszystkim i pozdrawiam wszystkich prawników z Poważaniem Regina z Siostrą
  • Christine Romeike

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpujaca opinia prawna jaka otrzymalam , serdecznie dziekuje wszystkim prawnikom i polecam innym jezeli potrzebuja fachowej opinji prawnej. Z powazaniem. Christina
  • bozena

    ocena usługi:

    Z porad e-prawnik korzystamjuż drugi raz..Podobnie jak w 2013r tak i teraz otrzymałam fachową opinię ,piszą w sposób zrozumiały i tak jak piszą nie pobierają dodatkowych opłat za kolejne pytania w sprawie.Odpowiadają szybko i są godni polecenia. Bożena
  • Barbara

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo, za bardzo wyczerpującą odpowiedz na moje pytanie,jestem zadowolona z tej formy porady prawniczej,na pewno skorzystam jeszcze z usług prawników pracujących na tym portalu.Z poważaniem Barbara Adamczyk
  • Barbara Stusińska

    ocena usługi:

    Dziekujęza profesjonalną opinię oraz rzetelnie wykonaną pracę przez E-PRAWNIK Polecam w 100% Barbara
  • Juliusz

    ocena usługi:

  • Iwona

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką i zrozumiałą odpowiedź. Naprawde polecam!!!
  • ANETA

    ocena usługi:

    Witam. Bardzo jestem zadowolona z Państwa porady. Teraz jestem pewniejsza i bardziej stanowcza. Bardzo szczegółowo opisana sprawa. Dziękuję
  • Anna

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za profesjonalną i czytelną opinię prawną, która wyjaśniła wszystkie moje wątpliwości. Polecam wszystkim !!! Pozdrawiam wszystkich prawników. Anna
  • Janusz Prager

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująca opinia,poparta aktami prawnymi.Polecam Janusz
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziekuje za wyczerpujaca opinie.Mam malo czasu na zajmowanie sie swoimi sprawami,a przez internet jest to super sprawa,dostaje wiadomosc do domu bez szukania kancelarii prawnych.Otrzymalam odpowiedz na poziomie jakiego oczekiwalam,jeszcze raz bardzo dziekuje. Z powazaniem. Jolanta
  • Daniela

    ocena usługi:

    Rzeczowa opinia, będę polecać innym usługi e-prawnik
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi pomocy. W mojej małej miejscowości wiedza prawnicza adwokatów, notariuszy a przede wszystkim Referendarza KW ma wiele do życzenia. Poprostu Ci ludzie nie znają prawa ! Opinia prawna, którą otrzymałam była rzetelna i fachowa. Dalsza pomoc okazała się b.profesjonalna, dzięki czemu moja sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie -:) Wygrałam ! Jestem wdzięczna i każdemu polecam korzystanie z biura e-prawnik. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Lucyna
  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!

Podobne wątki

  • umowa darowizny

    Witam Szanowną Grupę. Mam takie pytanie : czy od umowy darowizny zawartej między dwoma obcymi osobami płaci się jakiś podatek? Sprawa dotyczy darowizny używanego (...)

  • czy_umowa_ustna_jest_dokumentem_w_świetle_formularz

    na formularzu zgłoszenia darowizny SD-Z2 w polu E trzeba wskazać dokument będący podstawą darowizny czy umowa ustna jest dokumentem ?:) -- plusz

  • Darowizna_od_dziadków

    Witam serdecznie mam pytanie odnośnie darowizny. Ok. 3 lat temu dziadkowie przepisali na mnie czyli wnuka mieszkanie własnosciowe w zamian za to że (...)

  • Zbycie darowizny

    Witam ! Szanowni Grupowicze pragną prosić o pomoc, radę w następującej sprawie. Aktem darowizny przekazuję sostrzę działkę budowlaną ziemi. Czy (...)

  • Od kiedy się liczy,- ulga meldunkowa

    Witam W listopadzie 2002 stalem sie posiadaczem mieszkania na mocy darowizny od matki. Otzrymalem wtedy decyzje urzedu skarbowego o zawieszenia podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane