Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2006-07-22, 10:22

Rozdzielnosc majatkowa

"Greg"

Witam!

Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że rozdzielność majątkowa zapewniona
jest ustawowo. Jeżeli np. jeden z małżonków zaciąga dług, to drugi nie może
za niego odpowiadać jeżeli również nie podpisał się na stosownych
dokumentach. Jak jest naprawdę? Czy obejmuje to także małżeństwa zawarte
przed wejściem tych przepisów w życie (o ile faktycznie weszły)?




pozdrawiam
Greg

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Rozdzielnosc majatkowa

  • witek 2006-07-22, 14:50

    Re: Rozdzielnosc majatkowa

    Greg wrote:
    > Witam!
    >
    > Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że rozdzielność majątkowa zapewniona
    > jest ustawowo. Jeżeli np. jeden z małżonków zaciąga dług, to drugi nie może
    > za niego odpowiadać jeżeli również nie podpisał się na stosownych
    > dokumentach. Jak jest naprawdę? Czy obejmuje to także małżeństwa zawarte
    > przed wejściem tych przepisów w życie (o ile faktycznie weszły)?
    >
    Nie jest to rozdzielność majątkowa, ale fakt, że trochę się zmieniło
    jakieś 2 lata temu.
    Bank nie będzie mógł dochodzić długu z dochodów współmałżonka jeśli on
    się na tym wniosku nie podpisał. To tak w skrócie
    Nie dotyczy umów zawartych przed wejściem zmian.

  • "Greg" 2006-07-22, 15:00

    Re: Rozdzielnosc majatkowa

    witek w news:e9t6vc$ni6$3@inews.gazeta.pl napisał(a):
    >
    > Bank nie będzie mógł dochodzić długu z dochodów współmałżonka
    > jeśli on się na tym wniosku nie podpisał.

    O to właśnie mi się rozchodzi. Gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej?
    Część pewnie w KC.. Czego dokładnie szukać jeżeli hasło "rozdzielność
    majątkowa" jest w tym przypadku błędne?




    pozdrawiam
    Greg

  • kam <#kamq43l@wp.pl#> 2006-07-22, 15:23

    Re: Rozdzielnosc majatkowa

    Greg napisał(a):
    > O to właśnie mi się rozchodzi. Gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej?
    > Część pewnie w KC.. Czego dokładnie szukać jeżeli hasło "rozdzielność
    > majątkowa" jest w tym przypadku błędne?

    kodeks rodzinny i opiekuńczy, w okolicach art.40

    KG

  • "Greg" 2006-07-22, 21:31

    Re: Rozdzielnosc majatkowa

    kam w news:e9t8vv$t6k$1@inews.gazeta.pl napisał(a):
    >
    >> Gdzie mogę się dowiedzieć czegoś więcej?
    > kodeks rodzinny i opiekuńczy, w okolicach art.40

    Dzięki!



    pozdrawiam
    Greg

  • "Fiksia77" 2006-07-28, 09:08

    Re: Rozdzielnosc majatkowa

    Witam,m

    jak podpiszesz umowę o rozdzielności majatkowej to tak jest. natomiast
    podstawowa formą jest wspólnota majatkowa. Sa jednak pewne sytuacje, gdzie
    do odkonania czynności wymagana jest zgoda drugiego małzonka.

    pozdrawiam

    Użytkownik "Greg" napisał w wiadomości
    news:e9snaj$pti$1@news.onet.pl...
    > Witam!
    >
    > Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że rozdzielność majątkowa zapewniona
    > jest ustawowo. Jeżeli np. jeden z małżonków zaciąga dług, to drugi nie
    > może
    > za niego odpowiadać jeżeli również nie podpisał się na stosownych
    > dokumentach. Jak jest naprawdę? Czy obejmuje to także małżeństwa zawarte
    > przed wejściem tych przepisów w życie (o ile faktycznie weszły)?
    >
    >
    >
    >
    > pozdrawiam
    > Greg
    >

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Anna

    ocena usługi:

    Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
  • Marek Mikulski

    ocena usługi:

    jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
  • Grzes

    ocena usługi:

    Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
  • Jolanta

    ocena usługi:

  • Dorota

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
  • Mirosław

    ocena usługi:

  • Jozef

    ocena usługi:

  • Mirosław

    ocena usługi:

  • Beata Jaroslawska

    ocena usługi:

    Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
  • Anna

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
  • Ryszard

    ocena usługi:

    Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
  • Marta

    ocena usługi:

    Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
  • teti50

    ocena usługi:

    Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
  • Renata

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
  • Zdzisława

    ocena usługi:

    Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
  • Paweł

    ocena usługi:



Podobne wątki



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane