Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2011-12-29, 22:12

VZM - odliczenie VAT i żądanie oświadczenie

MrJiNks

Witam pierwszy raz na tej grupie,

Złożyłem wniosek o odliczenie VAT materiałów budowlanych do lokalnego
urzędu skarbowego. Poza jedną sporną fakturą urząd zażądał ode mnie
oświadczenie o tym, kto, w jakim czasie i za ile wykonywał prace
budowlane. Ma to niby związek z odliczeniem VAT. Jakkolwiek, nie mogę
sie doszukać podstaw prawnych, jest to budowa nowego budynku, nie remont.
Zakładam, że chcą sobie trzasnąć kontrolę dla ekip, które wykonywały
usługę. W sumie pytam z ciekawości, czy mają prawo, czy jest to wymysł
lokalnej skarbówki?

Pozdr
JiNx

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: VZM - odliczenie VAT i żądanie oświadczenie

  • Dominik & Co 2011-12-30, 07:47

    Re: VZM - odliczenie VAT i żądanie oświadczen ie

    W dniu 29-12-2011 22:12, MrJiNks rzecze:

    > usługę. W sumie pytam z ciekawości, czy mają prawo, czy jest to wymysł
    > lokalnej skarbówki?

    A zapytałeś o podstawę prawną?
    Przejrzyj ustawę:
    http://www.mf.gov.pl/index.php?dzial106&wysw4&const1
    Na mój gust nic takiego tam nie ma, ale może
    nieuważnie czytałem ;-)

    Musisz jedynie napisać oświadczenie (wystarczy
    to na formularzu) o zakresie prac: tynkowanie,
    kładzenie paneli, wykonanie instalacji elektrycznej
    itp itd).

    Ja bym odesłał na drzewo. Nawet przy wątpliwych materiałach
    nie musisz się tłumaczyć, US ma obowiązek wydać
    decyzję co do zakresu zwrotu.

    --
    Dominik (& kąpany)
    "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie zabrać." (S.J. Lec)
    Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

  • MrJiNks 2011-12-30, 14:24

    Re: VZM - odliczenie VAT i żądanie oświadczen ie

    W dniu 2011-12-30 07:47, Dominik & Co pisze:
    > W dniu 29-12-2011 22:12, MrJiNks rzecze:
    >
    >> usługę. W sumie pytam z ciekawości, czy mają prawo, czy jest to wymysł
    >> lokalnej skarbówki?
    >
    > A zapytałeś o podstawę prawną?
    > Przejrzyj ustawę:
    > http://www.mf.gov.pl/index.php?dzial106&wysw4&const1
    > Na mój gust nic takiego tam nie ma, ale może
    > nieuważnie czytałem ;-)
    >
    > Musisz jedynie napisać oświadczenie (wystarczy
    > to na formularzu) o zakresie prac: tynkowanie,
    > kładzenie paneli, wykonanie instalacji elektrycznej
    > itp itd).
    >
    > Ja bym odesłał na drzewo. Nawet przy wątpliwych materiałach
    > nie musisz się tłumaczyć, US ma obowiązek wydać
    > decyzję co do zakresu zwrotu.
    >
    Dzięki, napisałem oświadczenie jak chcieli, jednak aż tak się nie
    rozdrabniałem, w sumie dom jeszcze nieskończony.
    W ustawie też nic o czymś takim nie znalazłem, w googlu też.
    Coż, może to lokalny wymysł.

    Pozdr
    JiNx

  • "jojo" 2012-01-01, 21:09

    Re: VZM - odliczenie VAT i C5BCC485dan ie oC59Bwiadczenie

    US tak mają:)
    Przecież nawet druk VZM nie jst obowiązkowy.....

    --
    dr_indy
    Użytkownik "MrJiNks" napisał w wiadomości
    news:jdke34$mhv$1@mx1.internetia.pl...nawet

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 5
  • 4
  • 0
  • 5
  • osób

Opinie naszych klientów

  • tomasz

    ocena usługi:

    W pełni wyczerpująca treść odpowiedzi
  • Seweryn

    ocena usługi:

    Dziękuję za poradę. Bardzo wyczerpująca i dokładna odpowiedź. Mam nadzieję, że pomoże mi ona rozwiązać mój problem. Kontakt również bardzo dobry. Świetna obsługa. Dobrze, że jest taki portal jak e-prawnik. Polecam wszystkim.
  • CZESŁAW

    ocena usługi:

    PORADA USYSTEMATYZOWANA TEMATYCZNIE , KOMPLEKSOWA , NAPISANA W DOSTĘPNYM \" JĘZYKU\". ODPOWIADA KROK PO KROKU NA ZADANE PYTANIA. CO NAJWAŻNIEJSZE - WIEM JAK DALEJ POSTĘPOWAĆ ....POLECAM KORZYSTANIE Z TEJ FORMY . Czesław
  • Maja

    ocena usługi:

  • Paweł

    ocena usługi:

    To jest druga usługa , z której jestem bardzo zadowolony. Opinia zrozumiała, profesjonalna usługa warta polecenia. Dziękuję Paweł.
  • Marian

    ocena usługi:

    Polecam Opinia jasna i zrozumiała jak wszystkie dotychczsowe. Pozdrawiam cały zespół
  • gs

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię .Fajnie ,że można w dość łatwy i szybki sposób otrzymać poradę prawną. Świetna obsługa i kontakt oraz podejście do klienta bardzo profesjonalne , a sama opinia jasna, krótka i zrozumiała.Podoba mi się również to, że po otrzymaniu opini można jeszcze wyjaśnić pewne zagadnienia. Polecam. Pozdrawiam Biuro obsługi klienta i cały Zespół prawników.
  • Bogusław

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za wnikliwe i profesjonalne wyjaśnienia dotyczące mojej sprawy. Konkluzja rozważań prawnych jest jasna i jednoznaczna, mam nadzieję, że dzięki niej uda mi się zakończyć pozytywnie moją sprawę. Cieszę się, że istnieje tak profesjonalny i życzliwy portal jak e-prawnik.pl. Będę polecał wszystkim. Pozdrawiam serdecznie cały Zespół. Bogusław
  • Maria

    ocena usługi:

    Dziękuję za pomoc. Maria
  • teresa

    ocena usługi:

    Jestem zadwolona z usługi. Otrzymałam wyczerpującą odpowiedź. W razie wątpliwości można \"dopytać\".
  • Paweł

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolony z opini,bardzo przejrzysta i zrozumiała .Polecę znajomym .Dziękuję Paweł.
  • Joanna

    ocena usługi:

  • Edward

    ocena usługi:

    Człowiek prosząc o poradę,podświadomie myśli o korzystnym dla niego rozwiązaniu,nie zawsze tak jest,niestety, lecz opinia prawna,wystawiona przez e-prawnik, w sposób czytelny dla nas, pokazuje jak można bronić się przed,mówiąc kolokwialne,oszustami,żerującymi na naszej niewiedzy
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz

Podobne wątki

  • Formularze VZM-zwrot za materiały bud.

    Witam, Obecnie wypełniam formularze VZM w celu odliczenia podatku nadpłaconego za materiały budowlane. Czym się rózni formularz VZM-1/A OD VZM-1/B? (...)

  • Korekta VZM-odliczenie Vat za materiały

    Witam, Mam do korekty formularz VZM (odliczenie Vat za materiały budowlane). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że trzeba dodać brakujące pozycję (...)

  • VZM-1/A

    Czy wypełniając formularz VZM-1/A muszę w tabeli do jednej faktury przyporządkowac jedną poziomą komórkę, czy moge fekturę opisac w dwóch rzędach, (...)

  • program

    1. ktory program do wypelniania pitow ma obsluge takze drukow VZM-1, VZM-1/A i VZM-1/B ? ewentualnie moze to byc osobny program... 2. sa moze jakies (...)

  • Zwrot różnicy VAT. Co w tym przypadku (stosuję 2 sposoby,czy tylko jeden) ?

    W 2005 rozpocząłem remont mieszkania i : 1. Na początku 2006 skorzystałem z ulgi i odliczyłem w/w wymienione wydatki w zeznaniu rocznym. 2. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane