Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2007-02-25, 14:47

wewnątrzwspólnotowe nabycie a VAT

"Gabriela"

Witam
Mam pytanko apropos faktur dot. wewnątrzwspólnotowego nabycia. Otóż faktura
wystawiona z datą styczniową (dajmy na to 25.01.2006) otrzymana w lutym.
Kurs do faktury wewnętrznej biorę 25.01.2006 średni NBP, ale w którym
miesiącu księguję fakturę? W lutym tak jak otrzymałam, czy w styczniu z datą
wystawienia? Bo otrzymałam w styczniu towar z faktura z datą grudniową,
tymczasem już dawno miałam popłacone i poskładane deklaracje VAT, czy teraz
mam składać korektę za grudzień i wrzucać tam nabycie z racji daty faktury?
czy idzie to już na styczeń wszystko??

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: wewnątrzwspólnotowe nabycie a VAT

  • "my way" 2007-02-26, 15:38

    Re: wewnątrzwspólnotowe nabycie a VAT


    Użytkownik "Gabriela" napisał w wiadomości
    news:ers43h$sek$1@atlantis.news.tpi.pl...
    > Witam
    > Mam pytanko apropos faktur dot. wewnątrzwspólnotowego nabycia. Otóż
    > faktura wystawiona z datą styczniową (dajmy na to 25.01.2006) otrzymana w
    > lutym. Kurs do faktury wewnętrznej biorę 25.01.2006 średni NBP, ale w
    > którym miesiącu księguję fakturę? W lutym tak jak otrzymałam, czy w
    > styczniu z datą wystawienia? Bo otrzymałam w styczniu towar z faktura z
    > datą grudniową, tymczasem już dawno miałam popłacone i poskładane
    > deklaracje VAT, czy teraz mam składać korektę za grudzień i wrzucać tam
    > nabycie z racji daty faktury? czy idzie to już na styczeń wszystko??

    namieszałaś trochę z tymi datami faktury, ale tak czy inaczej:

    Art.20.

    5. W wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów obowiązek podatkowy powstaje 15.
    dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru
    będącego przedmiotem wewnątrzwspólnotowego nabycia, z zastrzeżeniem ust.
    6-9.

    6. W przypadku gdy przed terminem, o którym mowa w ust. 5, podatnik podatku
    od wartości dodanej wystawił fakturę, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą
    wystawienia faktury.

    czyli decyduje data wystawienia faktury przez dostawcę

    pozdrawiam



Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • EDYTA

    ocena usługi:

    ZDECYDOWANIE POLECAM
  • Katarzyna Barańska

    ocena usługi:

    e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
  • Piotr

    ocena usługi:

  • Beata

    ocena usługi:

    To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
  • Anna

    ocena usługi:

    Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
  • Gajownik

    ocena usługi:

    Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
  • marzena antczak

    ocena usługi:

  • Paulina

    ocena usługi:

    Polecam
  • Krzysztof

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

    Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
  • Zygmunt

    ocena usługi:

  • nzoz Arnika.

    ocena usługi:

    Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
  • Michał

    ocena usługi:

    Wszystko ok. Polecam
  • Anna

    ocena usługi:

    Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
  • Dariusz

    ocena usługi:

    W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
  • Krzysztof

    ocena usługi:

    Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.


Podobne wątki

  • WNT - VAT

    Dlaczego do faktury dokumentującej wewnątrzwspólnotowe nabycie trzeba wystawić fakturę wewnętrzną z VAT-em naliczonym i należnym? Wtedy przecież (...)

  • Import_usług_z_UE_(wynajęcie_serwera)

    Witam, Wydaje mi się, że większość niezbędnych informacji na ten temat już znalezłem, ale nadal nie jestem pewny kilku rzeczy. Będę bardzo wdzięczny (...)

  • (Nie)WNT - jak rozliczyć

    Nabyłem towar od unijnego nie-VATowca (z tego co zrozumiałem zwolniony podmiotowo na podstawie przepisów analogicznych do naszego art. 113 uptu). Dostanę (...)

  • Zakup w UE a VAT

    Witam! Jak rozlicza się fakturę VAT z UE? Przykład: Kupiłem 10 dysków twardych w UK po 10 funtów netto (vat exluded). Sprzedawca dolicza koszt (...)

  • Zakup_oprogramowania_w_Niemczech_--_jak

    Prowadzę DG. Z rozliczam się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Nie jestem płatnikiem VAT. Nie posiadam NIP UE. Jakie obowiązku (...)



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane