Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


2006-04-28, 10:15

witam pytanie o cofniecie darowizny

"czar"

taka sytuacja:
działka darowana przez rodziców do majątku wsp
obecnie na działce stoi rozpoczęta budowa domku jednorodzinnego
obecnie jestesmy po rozwodzie a przed sprawą o podział majątku
cofniecie darowizny jak wpłynie na stan prawny budowy ??
dodam do całosci ze 1/4 działki dalej jest rodziców
czego oczekuje ?? :nie dać sie ogolić do zera

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: witam pytanie o cofniecie darowizny

  • "Lookasik" 2006-04-28, 10:52

    Re: witam pytanie o cofniecie darowizny

    jezeli nastapilo skuteczne cofniecie darowizny to obdarowany zobowiazany
    jest do zworu rzeczy. w tym przypadku mozna skorzystac z art. 408 kc i zadac
    zwrotu nakladów. Ew art. 231 i zadac przeniesienia wlasnosci.


    pozdrawiam
    Ł

  • "Lookasik" 2006-04-30, 23:05

    Re: witam pytanie o cofniecie darowizny


    Użytkownik "Lookasik" napisał w wiadomości
    news:e2sl0m$s8r$1@atlantis.news.tpi.pl...
    > jezeli nastapilo skuteczne cofniecie darowizny to obdarowany zobowiazany
    > jest do zworu rzeczy. w tym przypadku mozna skorzystac z art. 408 kc i
    > zadac zwrotu nakladów. Ew art. 231 i zadac przeniesienia wlasnosci.
    >
    231 odpada przeca to samo mozna osiagnac przez 408§3

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Dorota

    ocena usługi:

    Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
  • Roman

    ocena usługi:

  • Magda

    ocena usługi:

    Polecam!
  • Anna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
  • Artur

    ocena usługi:

    Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
  • Maria

    ocena usługi:

    porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
  • Maria

    ocena usługi:

    porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
  • Marek

    ocena usługi:

  • D.Schaffner

    ocena usługi:

    Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
  • Formiga

    ocena usługi:

    Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
  • mirek

    ocena usługi:

    Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
  • gabriela

    ocena usługi:

    porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
  • Łukasz

    ocena usługi:

    Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
  • Jacek

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Zbigniew

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:



Podobne wątki

  • Darowizna_od_dziadków

    Witam serdecznie mam pytanie odnośnie darowizny. Ok. 3 lat temu dziadkowie przepisali na mnie czyli wnuka mieszkanie własnosciowe w zamian za to że (...)

  • cofniecie darowizny [zlozony przypadek]

    Witam, zapoznalem sie z przepisami dotyczacymi cofniecia darowizny... mam jednak pytanie odnosnie doprecyzowania kilku spraw w nastepujacym przyadku (...)

  • cofniecie darowizny - czy mozliwe?

    Witam, zapewne problem byl juz poruszany, ale bardzo porosze o wyrozumialosc. Kilka lat temu dokonalam aktu darowizny mojego mieszkania na rzcz mlodsej (...)

  • umowa darowizny

    Witam Szanowną Grupę. Mam takie pytanie : czy od umowy darowizny zawartej między dwoma obcymi osobami płaci się jakiś podatek? Sprawa dotyczy darowizny używanego (...)

  • darowizna

    Witam wszystkich znawców tematu, mam pytanie : Rodzice chą mi (aktem darowizny) przekazać mieszkanie o powierzchni 62 m2, wartość tego mieszkania (...)



Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane