Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2008-04-10, 11:59

Wolne za 3 maj

"P^L^B"

Witam
Czy za 3 maja należy się dzień wolny, bo to święto a wypada w sobotę. Pytam
bo coś u mnie w robocie kręcą.

--
Pozdrawiam
Piotr

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Wolne za 3 maj

  • Herald 2008-04-10, 12:02

    Re: Wolne za 3 maj

    Dnia Thu, 10 Apr 2008 11:59:30 +0200, P^L^B napisał(a):

    > Witam
    > Czy za 3 maja należy się dzień wolny, bo to święto a wypada w sobotę. Pytam
    > bo coś u mnie w robocie kręcą.

    Zależy od systemu i czasu pracy jaki jest stosowany u was w firmie.
    Jeżeli jest "zwykły" /od poniedziałku do piątku/ to za 3 maja należy się
    dzień wolny w okresie rozliczeniowym.

  • Mithos 2008-04-10, 14:13

    Re: Wolne za 3 maj

    P^L^B pisze:
    > Witam
    > Czy za 3 maja należy się dzień wolny, bo to święto a wypada w sobotę.
    > Pytam bo coś u mnie w robocie kręcą.

    Nie. Kiedys sie nalezal, teraz juz nie.


    --
    Mithos

  • Maddy 2008-04-10, 14:55

    Re: Wolne za 3 maj

    Mithos pisze:
    > P^L^B pisze:
    >> Witam
    >> Czy za 3 maja należy się dzień wolny, bo to święto a wypada w sobotę.
    >> Pytam bo coś u mnie w robocie kręcą.
    >
    > Nie. Kiedys sie nalezal, teraz juz nie.
    >

    Skąd masz takie informacje?

    Kodeks Pracy
    Art. 130
    [...]
    § 2. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w
    innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.
    Ten przepis jest rodem z 2004 roku.

    Ostatnia zmiana w tym przepisie pochodzi z 2006 roku - zostało
    wykreślone zdanie:
    "Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do
    niedzieli, wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie
    wymiaru czasu pracy o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych
    świąt."


    Maddy

    --
    *** Stosujesz sie do powyższych teorii na własną odpowiedzialność ***

    Magdalena "Maddy" Wołoszyk
    JID maddy@esi.com.pl
    GG: 5303813

  • PlaMa 2008-04-10, 23:51

    Re: Wolne za 3 maj

    Maddy pisze:

    > § 2. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w
    > innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.
    > Ten przepis jest rodem z 2004 roku.
    > Ostatnia zmiana w tym przepisie pochodzi z 2006 roku - zostało
    > wykreślone zdanie:
    > "Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do
    > niedzieli, wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie
    > wymiaru czasu pracy o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych
    > świąt."

    znaczy się jak pracuję od poniedziałku do piątku to z okazji 3 maja mogę
    sobie 2 maja zrobić wolnym bez straty urlopu?

  • Tristan 2008-04-11, 13:11

    Re: Wolne za 3 maj

    W odpowiedzi na pismo z czwartek, 10 kwiecień 2008 23:51
    (autor PlaMa
    publikowane na pl.soc.prawo,
    wasz znak: ):

    > znaczy się jak pracuję od poniedziałku do piątku to z okazji 3 maja mogę
    > sobie 2 maja zrobić wolnym bez straty urlopu?

    Nie sobie.... Po prostu możesz wystąpić, a nie że sobie sam wskażesz kiedy.
    Przynajmniej ja tak rozumiem.
    --
    Tristan
    Jeśli chcesz się dowiedzieć jak nieskutecznie a złośliwie spamować,
    napisz tu: informacje@karima.com.pl konfekcja@gmail.com
    forex@eforex.pl biedugnis@vip.interia.pl

  • Maddy 2008-04-11, 15:52

    Re: Wolne za 3 maj

    Tristan pisze:
    > W odpowiedzi na pismo z czwartek, 10 kwiecień 2008 23:51
    > (autor PlaMa
    > publikowane na pl.soc.prawo,
    > wasz znak: ):
    >
    >> znaczy się jak pracuję od poniedziałku do piątku to z okazji 3 maja mogę
    >> sobie 2 maja zrobić wolnym bez straty urlopu?
    >
    > Nie sobie.... Po prostu możesz wystąpić, a nie że sobie sam wskażesz kiedy.
    > Przynajmniej ja tak rozumiem.

    Pracodawca ma obowiązek udzielić dnia wolnego zamiast 3 maja - na takich
    zasadach jak udziela się dnia wolnego za pracę w dni ustawowo wolne od
    pracy.
    Ale niekoniecznie musi to być 2 maja. Pracownik może zasugerować że tak
    by wolał ale czy akurat wtedy dostanie wolne - to zależy od pracodawcy.

    Maddy

    --
    *** Stosujesz sie do powyższych teorii na własną odpowiedzialność ***

    Magdalena "Maddy" Wołoszyk
    JID maddy@esi.com.pl
    GG: 5303813

  • PlaMa 2008-04-11, 20:21

    Re: Wolne za 3 maj

    Maddy pisze:

    > Pracodawca ma obowiązek udzielić dnia wolnego zamiast 3 maja - na takich
    > zasadach jak udziela się dnia wolnego za pracę w dni ustawowo wolne od
    > pracy.
    > Ale niekoniecznie musi to być 2 maja. Pracownik może zasugerować że tak
    > by wolał ale czy akurat wtedy dostanie wolne - to zależy od pracodawcy.

    Czy jeśli jestem na stażu to mogę zgłosić do urzędu pracy, że proszę o
    urlop takiego i takiego dnia bez zmniejszenia wysokości stypendium oraz
    bez utraty przysługujących 2 dni wolnych na miesiąc pracy?

  • "Waldek \"Jakec\" Bulkowski" 2008-04-14, 07:36

    Re: Wolne za 3 maj

    Dnia Fri, 11 Apr 2008 20:21:05 +0200, PlaMa napisał(a):

    > Maddy pisze:
    >
    >> Pracodawca ma obowiązek udzielić dnia wolnego zamiast 3 maja - na takich
    >> zasadach jak udziela się dnia wolnego za pracę w dni ustawowo wolne od
    >> pracy.
    >> Ale niekoniecznie musi to być 2 maja. Pracownik może zasugerować że tak
    >> by wolał ale czy akurat wtedy dostanie wolne - to zależy od pracodawcy.
    >
    > Czy jeśli jestem na stażu to mogę zgłosić do urzędu pracy, że proszę o
    > urlop takiego i takiego dnia bez zmniejszenia wysokości stypendium oraz
    > bez utraty przysługujących 2 dni wolnych na miesiąc pracy?

    Moim zdaniem nie... Nie jesteś pracownikiem, więc Ciebie nie dotyczy KP.
    Ot, masz 2 dni wolnego, za każde 30 dni bycia na stażu i tyle...

    3mcie się.
    --
    Waldek "Jakec" Bulkowski
    http://film.e-informator.pl

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 8
  • 7
  • 0
  • 5
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziekuje za wyczerpujaca opinie.Mam malo czasu na zajmowanie sie swoimi sprawami,a przez internet jest to super sprawa,dostaje wiadomosc do domu bez szukania kancelarii prawnych.Otrzymalam odpowiedz na poziomie jakiego oczekiwalam,jeszcze raz bardzo dziekuje. Z powazaniem. Jolanta
  • Daniela

    ocena usługi:

    Rzeczowa opinia, będę polecać innym usługi e-prawnik
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi pomocy. W mojej małej miejscowości wiedza prawnicza adwokatów, notariuszy a przede wszystkim Referendarza KW ma wiele do życzenia. Poprostu Ci ludzie nie znają prawa ! Opinia prawna, którą otrzymałam była rzetelna i fachowa. Dalsza pomoc okazała się b.profesjonalna, dzięki czemu moja sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie -:) Wygrałam ! Jestem wdzięczna i każdemu polecam korzystanie z biura e-prawnik. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Lucyna
  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Korzystam z usług e-prawnik od dość dawna i jak dotychczas nie zawiodłem się. Polecam - Andrzej
  • czarodziejka42

    ocena usługi:

    profesjonalna i rzeczowa opinia . Pollecam .
  • Wanda

    ocena usługi:

    Dziękuję , opinia bardzo rzetelna . W pełni profesjonalna ! Będę polecać wszystkim potrzebującym . Wanda
  • Justyna

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

    Otrzymana opinia jest dokładna, jestem zadowolony. Polecam. Marek
  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:


Podobne wątki

  • 1 i 3 maj, dziwne zachowanie

    Witam, brat powiedział mi, że u niego w pracy nakzano im odrabiac jeden z dwóch dni wolnych w maju (1 lub 3). Kieronik pooluje sie na jakis przepis, (...)

  • Wyplata

    Witam. Umowa o prace. Wyplata zawsze 1-go kazdego miesiaca. Obecnie pierwszy maj przypada w czwartek.Święto, wolne od pracy. W kodeksie pracy czytamy: "Jeżeli (...)

  • prawo_pracy_-_staż_a_wolne_dni_?

    witam, chcialem sie dowiedziec jak to wyglada w swietle prawa. Jak wiemy na stażu z biura pracy przysluguja 2dni wolne po przepracowanym miesiacu. (...)

  • praca w dni wolne - problem z pracodawcą

    Witam Pracuję w sklepie. Mój pracodawca wymaga ode mnie abym pracował w dni ustawowo wolne. Nie dostaję za to wolnego. Co mogę zrobić. PIP? (...)

  • Kwoty wolne od podatku?

    Witam gdzie moge znalesc jakas tabele jakie byly wolne od podatku kwoty jesli chodzi o darowizny w 1 grupie pokrewwienstwa w latach 1970-2005. Bardzo (...)

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane