Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2008-03-10, 19:40

Wspólne rozliczenie małżonków

"Michał Wlazłowski"

Witam
W pracy koleżanki powiedziały że aby móc rozliczyć się wspólne ze
współmałzonekiem należy:
1. być przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim
2. zamieszkiwać/być zameldowanym pod jednym wspólnym adresem
Wątpliwości dotycza punktu nr.2
Za wszelkie sugestie, odpowiedzi będę wdzięczny
Pozdrawiam
Michał

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Wspólne rozliczenie małżonków

  • witek 2008-03-10, 21:06

    Re: Wspólne rozliczenie małżonków

    Michał Wlazłowski wrote:
    > Witam
    > W pracy kole?anki powiedzia?y ?e aby móc rozliczy? si? wspólne ze
    > wspó?ma?zonekiem nale?y:
    > 1. by? przez ca?y rok podatkowy w zwi?zku ma??e?skim
    tak

    > 2. zamieszkiwa?/by? zameldowanym pod jednym wspólnym adresem
    nie

    > W?tpliwo?ci dotycza punktu nr.2

    powiedz koleżankom, żeby się poduczyły.

  • "Rob" 2008-03-10, 21:46

    Re: Wspólne rozliczenie małżonków


    Użytkownik "Michał Wlazłowski" napisał w
    wiadomości news:fr3vlo$dut$1@nemesis.news.neostrada.pl...
    > Witam
    > W pracy koleżanki powiedziały że aby móc rozliczyć się wspólne ze
    > współmałzonekiem należy:
    > 1. być przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim
    > 2. zamieszkiwać/być zameldowanym pod jednym wspólnym adresem
    > Wątpliwości dotycza punktu nr.2
    > Za wszelkie sugestie, odpowiedzi będę wdzięczny
    > Pozdrawiam
    > Michał
    Szczerze "mówiąc" również nie widziałem żadnego punktu w zasadach przy
    rozliczaniu się małżonków który by wymuszał to samo miejsce zameldowania.
    pozdrawiam

  • 2008-03-10, 22:25

    Re: Wspólne rozliczenie małżonkó

    >> W pracy koleÂżanki powiedziaÂły Âże aby mĂłc rozliczyĂŚ siĂŞ wspĂłlne ze
    >> wspó³ma³zonekiem nale¿y:
    >> 1. byÌ przez ca³y rok podatkowy w zwi¹zku ma³¿eùskim
    > tak

    Tak, ale jest jest wyjątek: śmierć małżonka w trakcie roku podatkowego.

    Są jeszcze dwa warunki:
    - oboje muszą chcieć wspólnego rozliczenia
    - poza byciem małżeństwem musi jeszcze między małżonkami istnieć wspólność
    majątkowa.

    A tak wogóle polecam lekturę art. 6 ustawy PIT
    (np. tu: http://www.pskp.pl/html/kadry_poradnik_dochod_01.html )

  • castrol 2008-03-13, 17:36

    Re: Wspólne rozliczenie małżonków

    Rob pisze:

    > Szczerze "mówiąc" również nie widziałem żadnego punktu w zasadach przy
    > rozliczaniu się małżonków który by wymuszał to samo miejsce zameldowania.
    > pozdrawiam

    I w ogole jakie znaczenie ma zameldowanie do jakiegokolwiek rozliczania
    sie z US? Przeciez w picie nie ma nawet miejsca na adres zameldowania :)


    --
    Pozdrawiam
    Jacek

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 1
  • 0
  • 9
  • 6
  • 8
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Regina z Siostrą

    ocena usługi:

    Dziękujemy za profesjonalne przygotowanie zażalenia polecam wszystkim i pozdrawiam wszystkich prawników z Poważaniem Regina z Siostrą
  • Christine Romeike

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpujaca opinia prawna jaka otrzymalam , serdecznie dziekuje wszystkim prawnikom i polecam innym jezeli potrzebuja fachowej opinji prawnej. Z powazaniem. Christina
  • bozena

    ocena usługi:

    Z porad e-prawnik korzystamjuż drugi raz..Podobnie jak w 2013r tak i teraz otrzymałam fachową opinię ,piszą w sposób zrozumiały i tak jak piszą nie pobierają dodatkowych opłat za kolejne pytania w sprawie.Odpowiadają szybko i są godni polecenia. Bożena
  • Barbara

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo, za bardzo wyczerpującą odpowiedz na moje pytanie,jestem zadowolona z tej formy porady prawniczej,na pewno skorzystam jeszcze z usług prawników pracujących na tym portalu.Z poważaniem Barbara Adamczyk
  • Barbara Stusińska

    ocena usługi:

    Dziekujęza profesjonalną opinię oraz rzetelnie wykonaną pracę przez E-PRAWNIK Polecam w 100% Barbara
  • Juliusz

    ocena usługi:

  • Iwona

    ocena usługi:

    Dziękuję za szybką i zrozumiałą odpowiedź. Naprawde polecam!!!
  • ANETA

    ocena usługi:

    Witam. Bardzo jestem zadowolona z Państwa porady. Teraz jestem pewniejsza i bardziej stanowcza. Bardzo szczegółowo opisana sprawa. Dziękuję
  • Anna

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za profesjonalną i czytelną opinię prawną, która wyjaśniła wszystkie moje wątpliwości. Polecam wszystkim !!! Pozdrawiam wszystkich prawników. Anna
  • Janusz Prager

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująca opinia,poparta aktami prawnymi.Polecam Janusz
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziekuje za wyczerpujaca opinie.Mam malo czasu na zajmowanie sie swoimi sprawami,a przez internet jest to super sprawa,dostaje wiadomosc do domu bez szukania kancelarii prawnych.Otrzymalam odpowiedz na poziomie jakiego oczekiwalam,jeszcze raz bardzo dziekuje. Z powazaniem. Jolanta
  • Daniela

    ocena usługi:

    Rzeczowa opinia, będę polecać innym usługi e-prawnik
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi pomocy. W mojej małej miejscowości wiedza prawnicza adwokatów, notariuszy a przede wszystkim Referendarza KW ma wiele do życzenia. Poprostu Ci ludzie nie znają prawa ! Opinia prawna, którą otrzymałam była rzetelna i fachowa. Dalsza pomoc okazała się b.profesjonalna, dzięki czemu moja sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie -:) Wygrałam ! Jestem wdzięczna i każdemu polecam korzystanie z biura e-prawnik. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Lucyna
  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!

Podobne wątki

  • Wspólne_rozliczenie_za_2007/

    Odnośnie wspólnego rozliczenia jest sobie przepis art. 6.3 updof: "Zasada wyrażona w ust. 2 [wspólne rozliczenie] ma zastosowanie również, jeżeli (...)

  • PIT37 wspólnie z malżonkiem, który nie ma żadnego dochodu

    Bardzo prosiłabym kogoś kompetentnego o odpowiedź na pytanie: jedno z małżonków nie uzyskalo żadnego dochodu w 2007, drugie z nich pracuje na (...)

  • Podatek PIT a rozdzielność_majątkowa

    Mam pytanie jak wygląda sprawa rozliczenia PIT przy rozdzielności majątkowej małżonków. Jeżeli rozliczenie będzie już osobno, to komu przypadają (...)

  • Wspólne rozliczanie PIT za 2009

    Z góry zaznaczam, że temat PIT-ów przerabiam po raz pierwszy w życiu. Czy będzie miało sens wspólne rozliczanie małżonków za 2009 rok, jeśli (...)

  • ryczałt a wspólne rozliczenie

    Dobrze myślę, że nawet jak tylko w styczniu 2005 prowadziłem działalność na ryczałcie, to nie mogę wspólnie z żoną się rozliczyć?


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane