Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

2007-06-16, 13:07

Czy mozna anulowac darowizne ?

"stanseba"

Czy mozna anulowac lub uniewaznic akt darowizny i w jakich przypadkach ??

z gory dziekuje

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!


Odpowiedzi do: Czy mozna anulowac darowizne ?

  • "Marcin Wasilewski" 2007-06-16, 13:31

    Re: Czy mozna anulowac darowizne ?


    Użytkownik "stanseba" napisał w wiadomości
    news:f50gca$o7u$1@news.onet.pl...
    > Czy mozna anulowac lub uniewaznic akt darowizny i w jakich przypadkach ??

    - gdy obie strony się na to zgadzają (notarialnie)
    - w przypadku rażącej niewdzięczności obdarowanego (sądownie)

  • kam 2007-06-22, 17:36

    Re: Czy mozna anulowac darowizne ?

    Marcin Wasilewski napisał(a):
    > - w przypadku rażącej niewdzięczności obdarowanego (sądownie)

    przez oświadczenie darczyńcy (art.900 kc)

    poza tym są jeszcze inne przypadki

    KG

  • Raack 2007-06-23, 01:38

    Re: Czy mozna anulowac darowizne ?

    On 16 Cze, 13:07, "stanseba" wrote:
    > Czy mozna anulowac lub uniewaznic akt darowizny i w jakich przypadkach ??
    >
    > z gory dziekuje

    Niekorzystna zmiana stanu maj tkowego darczy cy lub je li wykonanie
    darowizny nara a na uszczerbek mo liwo ci utrzymania darczy cy albo
    osób wobec których ma obowi zki alimentacyjne.
    To je li jeszcze darowizna nie zosta a wykonana.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 8
  • 7
  • 0
  • 1
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziekuje za wyczerpujaca opinie.Mam malo czasu na zajmowanie sie swoimi sprawami,a przez internet jest to super sprawa,dostaje wiadomosc do domu bez szukania kancelarii prawnych.Otrzymalam odpowiedz na poziomie jakiego oczekiwalam,jeszcze raz bardzo dziekuje. Z powazaniem. Jolanta
  • Daniela

    ocena usługi:

    Rzeczowa opinia, będę polecać innym usługi e-prawnik
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z udzielonej mi pomocy. W mojej małej miejscowości wiedza prawnicza adwokatów, notariuszy a przede wszystkim Referendarza KW ma wiele do życzenia. Poprostu Ci ludzie nie znają prawa ! Opinia prawna, którą otrzymałam była rzetelna i fachowa. Dalsza pomoc okazała się b.profesjonalna, dzięki czemu moja sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie -:) Wygrałam ! Jestem wdzięczna i każdemu polecam korzystanie z biura e-prawnik. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Lucyna
  • Monika

    ocena usługi:

    Bardzo obszerna ocena : rzeczowa, konkretna, wyczerpująca wszystkie prawne opcje. Przynajmniej z mojego punktu widzenia..Poziom świadczonych usług jest niewątpliwie wysoki.Czas oczekiwania na wycenę jest stosunkowo krótki jak również oczekiwanie na opinię prawną.Cena jest przystępna i na pewno adekwatna do jakości świadczonych usług.Kontakt z biurem klienta jest nienaganny. Pełen szacunek dla potencjalnego klienta.Polecam skorzystanie z usług prawników z e-prawnik.pl.
  • Teresa

    ocena usługi:

    Dziękuję za rzetelną opinię. Jest zrozumiała i poparta podstawą prawną. W przyszłości w razie kłopotów prawnych zapewne skorzystam z Państwa usług. Teresa
  • Halina

    ocena usługi:

    Dziekuję za wyczerpujące informacje - są zrozumiałe i poparte odpowiednią podstawą prawną. Jestem bardzo zadowolona.Polecam tę firmę innym.Powodzenia. Halina
  • Zdzisław

    ocena usługi:

    Opinia bardzo profesjonalna. Rozwiewa wszystkie wątpliwości. Gorąco polecam!!!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Korzystam z usług e-prawnik od dość dawna i jak dotychczas nie zawiodłem się. Polecam - Andrzej
  • czarodziejka42

    ocena usługi:

    profesjonalna i rzeczowa opinia . Pollecam .
  • Wanda

    ocena usługi:

    Dziękuję , opinia bardzo rzetelna . W pełni profesjonalna ! Będę polecać wszystkim potrzebującym . Wanda
  • Justyna

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

    Otrzymana opinia jest dokładna, jestem zadowolony. Polecam. Marek
  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:


Podobne wątki

  • czy darowizny mozna sumowac

    mam pytanko dot. Zalacznika O, a mianowicie czy darowizny mozna sumowac ... dalem pieciokrotnie taka sama kwote na jedna i ta sama organizacje koscielna (...)

  • Zamiana mieszkan

    Witam Jest taka sytuacja 2 lata temu, dostalem darowizne przeznaczona na zakup mieszkania. Mieszkanie zostalo zakupione, wyposazone .. W tej chwili (...)

  • czy mozna cofnac darowizne po kilku latach

    Witam:) Moja sasiadka przepisala na swojego wnuczka darowizne w postaci domu i dzialki rolnej z zastrzezeniem ze bedzie mogla mieszkac tam do konca zycia.Uplynelo (...)

  • Darowizna i czy uwzgledniac ja w "zwyklym" PIT?

    Jesli sie w 2012 r. otrzymalo darowizne od najblizszej rodziny i w wymaganym terminie 6 miesiecy poinformowalo o tym Urzad Skarbowy na druku SD-Z2 (po (...)

  • Darowizna na Stowarzyszenie

    Witam, Chcialbym darowac pewnemu Stowarzyszeniu kwote ok 5.000zl. Czy taka darowizne musze rejestrowac w US ? Czy i ile mozna sobie odliczyc od podatku (...)

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane