Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Posiedzenie przy drzwiach zamkniętych a niejawne

Pytanie: Wniosłem zażalenie do sądu apelacyjnego na postanowienie sądu okręgowego w zakresie zabezpieczenia widzeń z dzieckiem na czas trwania sprawy rozwodowej. Czy sąd apelacyjny rozpatruje je na posiedzeniu zamkniętym, czy zostanę wezwany na taką rozprawę?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Na wstępie należy wyjaśnić, że posiedzenie prowadzone przy drzwiach zamkniętych (potocznie określane jako posiedzenie zamknięte) jest czymś innym niż posiedzenie niejawne. To pierwsze oznacza, że na salę sądową mają wstęp zasadniczo głównie tylko strony postępowania (oraz np. ich pełnomocnicy - adwokaci), to drugie, że w posiedzeniu biorą udział wyłącznie osoby przez sąd wezwane. Zgodnie z odpowiednimi postanowieniami Kodeksu postępowania cywilnego sąd rozpatruje zażalenie zasadniczo na posiedzeniu niejawnym, na którym obecne mogą być tylko osoby przez sąd wezwane. Tak więc, jeżeli sąd dojdzie do przekonania, że wezwanie strony (użytkownika) jest konieczne, to strona (użytkownik) jest obowiązany do stawienia się na takie posiedzenie. Jednakże sąd może także opisywaną sprawę skierować na posiedzenie jawne i wyznaczyć w takim przypadku rozprawę. W tym przypadku obecność strony (użytkownika) jest co do zasady jej prawem a nie obowiązkiem, chyba że sąd wezwie ją do osobistego stawiennictwa. Wtedy strona (użytkownik) będzie musiał stawić się na taką rozprawę.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Posiedzenie przy drzwiach zamkniętych a niejawne

 • stach 2014-11-17 18:24:58

  Re: Posiedzenie przy drzwiach zamkniętych a niejawne

  To znaczy, że sekretariat sądu może np. wezwać pełnomocnika strony powodowej a nie wezwać strony pozwanej. Bo zależy to od sekretariatu. A co jeśli w sekretariacie jest koleżanka pełnomocnika strony powodowej. Wtedy pozwany jest z góry skazany na negatywne załatwienie każdego zażalenia. Powódka posiada informacje, których niestety nie posiada nawet pełnomocnik pozwanego.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • J.M

  ocena usługi:

  Bardzo szybka trafna i wyczerpująca odpowiedz na zadane pytanie, napisana przystępnym językiem. Możliwość doinformowania. Bardzo dziekuje.Joanna
 • Krystyna

  ocena usługi:

  Opinia napisana w sposób jasny. Co do ceny :) , jeśli ktoś ma problemy finansowe to każda kwota jest zbyt duża. Profesjonalna obsługa prawna, polecam . Bardzo dziękuję.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Sprawnie i opinia dużo pomogła i wyjašniła
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane