Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu

Pytanie: Do lutego 2007 r. mieszkałem wraz z żoną i kilkumiesięczną córeczką w K. W lutym 2007 r. żona wyjechała z córeczką do swoich rodziców w O. (miał to być 2-tygodniowy pobyt podczas ferii zimowych). Po tym czasie żona oświadczyła mi w rozmowie telefonicznej, że zostaje na razie u swoich rodziców. Nie wyraziłem na to zgody i pojechałem do O. po żonę i córeczkę. Tam zostałem przez matkę żony zwyzywany słowami uważanymi powszechnie za obelżywe. Nadmienię, że nie jestem alkoholikiem, narkomanem ani bandytą, nie znęcałem sie nad żoną i córeczką ani psychicznie ani fizycznie, nie dopuściłem się też zdrady wobec żony. Udało mi się przekonać żonę do powrotu do K., lecz po tygodniu ponownie bez mojej zgody wyjechała do O. Pomimo wielu późniejszych deklaracji aż do teraz nie wróciła z córeczką do mnie. W tym czasie kilkadziesiąt razy odwiedzałem O., aby zobaczyć się z córeczką i żoną. 6 sierpnia 2007 r. żona bez mojej wiedzy i zgody wymeldowała córeczkę z K. i zameldowała w O. u swoich rodziców. Zaznaczam, że wielokrotnie prosiłem żonę o ponowne wspólne zamieszkanie, bo chcę wychowywać córeczkę i łożyć na jej utrzymanie i dbać jednocześnie o jej prawidłowy rozwój. Obecnie do tamtejszego Sądu Rejonowego-Wydział Rodzinny żona wniosła pozew o alimenty (jesteśmy jeszcze nadal małżeństwem i nie mamy rozwodu). Na pierwszej rozprawie przewodnicząca była bardzo stronnicza: nie dopuszczała mnie do głosu, groziła grzywnami itp. Przewodnicząca nie pozwoliła mi złożyć wniosku o zmianę właściwości sądu (art. 43 kpc) a pierwsza rozprawa zakończyła się postanowieniem o zabezpieczeniu pozwu alimentacyjnego w kwocie 250 zł. Chcę złożyć zażalenie na to postanowienie. Czy będę musiał ponieść dodatkowe opłaty z tego tytułu i ewentualnie czy mogę wystąpić o zwolnienie mnie z tej opłaty? Biorąc pod uwagę fakt, że kasa sądu nie chciała mi zwrócić kosztów dojazdu na rozprawę do O., chcę koniecznie ponowić mój wniosek o zmianę właściwości sądu (art. 43 kpc). Jak tego dokonać?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Sąd wydał postanowienie w kwestii zabezpieczenia przyszłych świadczeń alimentacyjnych w toczącym się postępowaniu o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka. Na postanowienie w (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Zażalenie na postanowienie sądu o zabezpieczeniu

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Lusia

    ocena usługi:

    Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
  • TR

    ocena usługi:

  • agnieszka

    ocena usługi:

    bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
  • Szymon

    ocena usługi:

  • A.R.

    ocena usługi:

    Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.
  • Marek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje i polecam.
  • Hanna

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuje za opinie - okazała się niezwykle pomocna Polecam ! Terminowo, jasno Hanna
  • Ewa

    ocena usługi:

    Wyczerpująca opinia na zadane pytania, dostarczona w umówionym terminie.
  • Anna

    ocena usługi:

    Wyczerpująca odpowiedz poparta przykładami za rozsądną cenę . Dziękuję
  • Elzbieta

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona. Bardzo wyczerpująca fachowa opinia. Polecam wszystkim szukającym porady. Dziękuję bardzo .Bakcyl
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Prawnicza wiedza poparta praktyką w zakresie prawa budowlanego.
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje i polecam w 100% Profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy oraz wyczerpujące odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Jeszcze raz bardzo dziękuję
  • Wiesława

    ocena usługi:

    Bardzo wyczerpująca opinia. Jestem bardzo zadowolona z pomocy. Dziękuję.
  • Daniel

    ocena usługi:

  • TT

    ocena usługi:

  • Cz. D

    ocena usługi:

  • Adiemi

    ocena usługi:

    wyczerpująca opinia , podparta ustawami, możliwość zadania pytań dodatkowych i wszystko bez wychodzenia z domu. Serdecznie polecam




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane