Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Niezachowanie tajności w głosowaniu

Pytanie: Podczas głosowania w konkursie na dyrektora szkoły który odbył się w urzędzie miejskim głosujący członkowie komisji na kartkach siedząc obok siebie byli w stanie zauważyć kto na jakiego kandydata głosował. Przewodniczący zbierał karty do ręki widząc, kto oddał jaki głos. Nawet ja (jako kandydat), będąc za szklanymi drzwiami, widziałem przewodniczącego, który odbierał karty, które nie były złożone (nie zagięte tak, aby nikt nie widział). Po odebraniu karty przewodniczący spoglądał na nią i na członka - po prostu wiedział, kto na jakiego kandydata głosował. Czy została naruszona procedura tajności głosowania i jakie konsekwencje to rodzi w przypadku konkursu na dyrektora szkoły? Czy odwołanie w tej sprawie składa się do kuratora czy do delegatury zamiejscowej kuratorium?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Regulamin konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki i trybu pracy komisji konkursowej określa Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 28 maja 2004 r. (Dz.U. 2004 r., Nr 128, poz. 1339). Zgodnie z § 7 ust. 3 komisja wyłania kandydata na stanowisko dyrektora w głosowaniu tajnym. Ma to zapewnić anonimowość głosujących. Z opisu sytuacji wynika, iż warunek ten nie został zachowany.

Zgodnie z § 10 kandydat może, w terminie 7 dni od dnia posiedzenia komisji, zgłosić do organu prowadzącego szkołę (rada gminy, rada powiatu, minister etc. - w zależności od szkoły) lub placówkę zastrzeżenia, jeżeli uzna, że zostały naruszone przepisy dotyczące przeprowadzania konkursu. § 11 stanowi natomiast, iż organ prowadzący szkołę lub placówkę unieważnia konkurs i zarządza ponowne jego przeprowadzenie w przypadku stwierdzenia:

  1. nieuzasadnionego odrzucenia oferty;
  2. przeprowadzenia przez komisję postępowania konkursowego bez wymaganej obecności 2/3 jej członków;
  3. innych nieprawidłowości w postępowaniu konkursowym, które mogły wpłynąć na wynik konkursu.

Niezachowanie tajności mieści się w tym ostatnim punkcie. Unieważnienie konkursu byłoby zatem możliwe tylko wtedy, gdy zostanie wykazane, iż to uchybienie mogło wpłynąć na rezultat głosowania.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Niezachowanie tajności w głosowaniu

  • tajniak 2011-02-20 17:14:54

    Re: Niezachowanie tajności w głosowaniu

    Nie zachowanie tajności głosowania powinno bezdyskusyjnie skutkować unieważnieniem wyborów. Mądrzy ludzie tak ustalili, a teraz "mądrzejszym" trzeba udowadniać że tajność jest lepsza i sprawiedliwsza od jawnych.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 3
  • 0
  • 2
  • 8
  • 9
  • 1
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Andrzej

    ocena usługi:

  • Agnieszka

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

    Bezbłędnie funkcjonująca i jasno zorganizowana strona internetowa. Honorarium przystępne dla każdego. Solidna i godna najwyższego polecenia Firma. Z serdecznym podziękowaniem za szybko i klarownie udzielone porady oraz wyrazami uznania dla pracy Zespołu Prawników.
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Szybka i jasna odpowiedz.Dziękuję i zdecydowanie POLECAM
  • Ewelina

    ocena usługi:

    Szybko i rzeczowo.Polecam!
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Wszystko przebiegło pomyślnie, polecam - szybciej i wygodniej niż umawianie się z prawnikiem.
  • barbara

    ocena usługi:

    dziękuję za szybką odpowiedź, jasne wytłumaczenie sprawy i wskazanie dalszych możliwości postępowania.Dziękuję. Polecam Państwa firmę. Barbara
  • Justyna

    ocena usługi:

  • Mariusz

    ocena usługi:

    Szybko i rzeczowo. Polecam!!!
  • Mariusz

    ocena usługi:

    Szybko i rzeczowo. Polecam!!!
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Rzeczowo ,konkretnie na temat zdecydowanie polecam
  • Eva

    ocena usługi:

    Super polecam
  • Bronisław

    ocena usługi:

    opinia satysfakcjonująca i merytoryczna
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    POLECAM!!! Wszystkim którzy mają problemową sprawę i nie wiedzą jak się do niej zabrać lub po której stronie sporu jest prawo. W moim przypadku, w szybkim terminie i rozsądnej cenie otrzymałam wyczerpującą poradę, w której znalazłam wszystko czego potrzebowałam. Dodatkowo poradzono mi co powinnam zrobić i co mówi o moim przypadku kodeks. Dziękuję zespołowi e-prawnik.pl za nakreślenie jasno mojej sprawy. Polecam wszystkim a same na pewno skorzystam z usług serwisu w przyszłości.
  • Grzegorz

    ocena usługi:

    Miło sprawnie fachowo Dziękuje :)
  • JERZY

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z odpowiedzi Dziekuje
  • Stanisław

    ocena usługi:

    Opinia spełniła moje oczekiwania. Usługa e-prawników godna polecenia. Szybko, tanio, wyczerpująco.




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane