Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Blaszany garaż

Pytanie: Czy na postawienie blaszanego garażu o powierzchni 15 m2 jest wymagane pozwolenie na budowę?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Na postawienie blaszanego garażu wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Powołując się na Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego - Ośrodek Zamiejscowy w Rzeszowie z dnia 6 marca 2002 r. SA/Rz 1333/2000 należy stwierdzić, iż garaż stanowi obiekt budowlany a okoliczność, iż nie został wymieniony w ustawie wskazuje, że roboty budowlane go dotyczące wymagały uzyskania pozwolenia właściwego organu. Zgodnie z sentencja powołanego wyroku zdefiniowanie tymczasowego obiektu budowlanego w pkt 5 art. 3 ustawy Prawo budowlane, przy wcześniejszym zdefiniowaniu pojęcia obiektu budowlanego w pkt 1 tego przepisu i mieszczących się w nim pojęć budynku, budowli i obiektu małej architektury (pkt 2, 3 i 4) oznacza, że pojęcie tymczasowego obiektu budowlanego jest pojęciem odrębnym od pojęcia obiektu budowlanego. W konsekwencji zaliczony do tymczasowych obiektów budowlanych może być obiekt nie będący budynkiem, budowlą, ani obiektem małej architektury, jeśli odpowiada przesłankom ustanowionym art. 3 pkt 5.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Blaszany garaż

  • Iza 2015-05-08 17:59:46

    Re: Blaszany garaż

    Czy w 2002r. wymagane było pozwolenie na garaz i czy przepisy mowia o 8m od drogi?

  • Mirek 2014-08-18 18:40:22

    Re: Blaszany garaż

    mieszkamy w piekarach ślaskich i chcemy postawic domek na narzedzia metalowy a w urzedzie karza nam go ocieplic i otynkowac bo blaszak nie moze byc.Nie rozomiem dlaczego,chyba jest jakies prawo budowlane jedne a nie sie wymyslaja prosze o porade

  • Jacek 43 2011-01-01 14:41:08

    Re: Blaszany garaż

    Sad w Rzeszowie wydal niewlasciwe i nielogiczne stwierdzenie na temat garazu metalowego tzw. blaszaka. Byc moze z niewiedzy lub jednostronnej interpretacji Prawa Budowlanego. Blaszak do 25m? w miescie a 35m? poza miastem to po prostu obiekt gospodarczy. Przy zglaszaniu informujemy, ze planowany obiekt gospodarczy bedzie blaszakiem. W takim przypadku blaszany garaz staje sie budynkiem gospodarczym, ktory nie wymaga pozwolenia na budowe i w ktorym mozna przechowywac samochod. Przepisy nie zakazuja przechowywania pojazdow mechanicznych w obiektach gospodarczych, nawet gdy te sa z blachy. Nie jest to zadna filozofia tylko oczywista rzeczywistosc Prawa Budowlanego.

  • witt 2010-07-07 10:29:49

    Re: Blaszany garaż

    na mojej posesji stoja dwie drewutnie drewniane obok siebie wymiar 5.5x3. na mapie ewidencyjnej jest naniesiona tylko jedna z nich. teraz chce postawic garaz blaszany w tym samym miejscu 5x5m . czy musi byc pozwolenie na budowe. Chcialem dostac pozwolenie na remont tych pakamer ale urzad sie nie zgodził. co robic?

  • witt 2010-07-07 10:29:30

    Re: Blaszany garaż

    na mojej posesji stoja dwie drewutnie drewniane obok siebie wymiar 5.5x3. na mapie ewidencyjnej jest naniesiona tylko jedna z nich. teraz chce postawic garaz blaszany w tym samym miejscu 5x5m . czy musi byc pozwolenie na budowe. Chcialem dostac pozwolenie na remont tych pakamer ale urzad sie nie zgodził. co robic?

  • witt 2010-07-07 10:26:20

    Re: Blaszany garaż

    na mojej posesji stoja dwie drewutnie drewniane obok siebie wymiar 5.5x3. na mapie ewidencyjnej jest naniesiona tylko jedna z nich. teraz chce postawic garaz blaszany w tym samym miejscu 5x5m . czy musi byc pozwolenie na budowe. Chcialem dostac pozwolenie na remont tych pakamer ale urzad sie nie zgodził. co robic?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 3
  • 0
  • 8
  • 0
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Jestem usatysfakcjonowany szybką, profesjonalną obsługą portalu e-prawnik. Podoba mi się szerokie podejście do rozwiązywanych problemów prawnych, ich uzasadnianie piśmiennictwem, oraz kontakty w celu sprecyzowania tych problemów.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Polecam ,fachowa szybka obsługa kompetentni doradcy , szybka odpowiedz pomocna, bez wychodzenia z domu.Wiem jak rozwiązac mój problem dziękuję.
  • Józef

    ocena usługi:

    Opinia w pełni spełniła moje oczekiwania . Zagadnienia zostały opisane wielowątkowo co rozwiało nurtujące mnie wątpliwości. Napisana językiem wystarczająco zrozumiałym.
  • Janusz

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię, chocjaż nie po mojej myśli ale dobra. Cieszy mnie że istnieje coś takiego jak e-prawnik.pl Dzięki Janusz
  • Ela

    ocena usługi:

    Korzystalam z porad e-prawnik kilka razy.Jestem bardzo zadowolona z uslug.Opinie sa bardzo przejrzyste i zrozumiale.Zdecydowanie polecam i pozdrawiam caly zespol
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Dziękując Państwu za opinię dodam, że korzystałem z usług e-prawnika już wielokrotnie będąc zadowolonym z treści odpowiedzi i kontaktu z Biurem Obsługi. Państwa usługi polecałem również swym znajomym i rodzinie, a ich podziękowania najlepiej świadczą o profesjonalizmie Waszych odpowiedzi. Dziękując, serdecznie Was polecam i pozdrawiam cały Zespół - Ireneusz
  • Jadwiga

    ocena usługi:

    Opinia sporządzona jest rzetelnie i zawiera dobrze uzasadnioną odpowiedź na zadane pytanie. Profesjonalna usługa warta polecenia. Dziekuję.
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała .Polecam e prawnik.pl Dziękuję bardzo za wyjasnienie mi mojego problemu.
  • J.Ś

    ocena usługi:

    Serdecznie dziękuję za udzieloną mi pomoc ,polecam i pozdrawiam J.Ś
  • Izabela

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z istnienia tak profesjonalnej firmy. Opinie są rzetelne,wnikliwie i jasno wytłumaczone. Polecam wszystkim potrzebującym porady prawnej.Otrzymacie wszystkie odpowiedzi na nurtujące Was problemy i odpowiedż na pytania. Bardzo dziękuję całemu zespołowi portalu e-prawnik pl. za rozwiązanie moich problemów prawnych. Polecam wszystkim. Dziękuję i pozdrawiam cały Zespół. Izabela
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Pomoc zespołu bardzo dobra i szybka, rzetelna ocena. Mogę z czystym sumieniem polecić e-prawnik.pl.
  • Marian

    ocena usługi:

    Opinia jasna i zrozumiała tak jak i opinie sporządzane wcześniej w innych sprawach.Polecam usługi prawników z e-prawnik. Pozdrawiam Marian
  • Barbara

    ocena usługi:

    Barbara 04.06.2015 Jestem zadowolona z uzyskanej opinii prawnej- fachowa, szczegółowa z podaniem podstaw prawnych dla konkretnej sytuacji. Koszt obsługi umiarkowany. Korzystałam z tej porady prawnej drugi raz i z pewnością, w razie potrzeby zwrócę się ponownie o opinię, Barbara
  • Alicja

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi.Polecam!Pozdrawiam.Alicja
  • Bożena

    ocena usługi:

    Opinia bardzo rzetelna, pomocna , przygotowana niemal błyskawicznie. bardzo dziękuję całemu Zespołowi za pomoc. Bożena.
  • Stefania

    ocena usługi:

    Dziękuję za tak perfekcyjne załatwienie.Otrzymałam opinię bardzo szcegolowo. Napewno jeszcze nie raz skorzystam. Bardzo dziekuję i pozdrawiam. Stenia
  • Sylwia

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za szybką, rzetelną i wyczerpującą odpowiedź bez wychodzenia z domu, bez zbędnych formalności w bardzo korzystnej cenie. Korzystałam już w przeszłości z usług portalu i na pewno w przyszłości też będę z tych usług korzystać. Pozdrawiam. S.Schuhmann


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane