Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Wspólność majątkowa małżeńska

Pytanie: Czy mieszkanie będące moją własnością (kupione od dewelopera w 2001 r.) stanie się również własnością mojego męża w dniu kiedy zawrzemy związek małżeński? Co w przypadku ewentualnego rozwodu i podziału majątku?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Opisywane mieszkanie nie wejdzie do majątku wspólnego, było bowiem zakupione jeszcze przed zawarciem związku małżeńskiego, w związku z tym będzie stanowić odrębny majątek żony, pod warunkiem, że małżonkowie na zawrą umowy małżeńskiej majątkowej rozszerzającej wspólność majątkową.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Wspólność majątkowa małżeńska

 • Konrad 2013-01-11 20:17:49

  Re: Wspólność majątkowa małżeńska

  Mniej więcej to wygląda tak: Do osobistego majątku każdego z małżonków należą: 1. Przedmioty nabyte przed powstaniem wspólności. 2. Przedmioty nabyte przez dziedziczenie, zapis, darowiznę, chyba że darczyńca (spadkobierca) postanowił inaczej, 3. Prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej innym przepisom. 4. Przedmioty służące wyłącznie do zaspokajania osobistych potrzeb jednego z małżonków. 5. Prawa niezbywalne, które mogą przysługiwać tylko jednej osobie. 6. Przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to renty należnej poszkodowanemu małżonkowi z powodu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej albo z powodu zwiększenia się jego potrzeb lub zmniejszenia widoków na przyszłość. 7. Wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub innej działalności gospodarczej (pobrane już do wspólnego majątku) jednego z małżonków. 8. Przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków 9. Prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy. 10. pPzedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego, chyba ze przepis szczególny stanowi inaczej.

 • lena234 2010-07-24 18:53:33

  Re: Wspólność majątkowa małżeńska

  czy jeśli mąż otrzymał darowiznę w trakcie małżeństwa od babci to ona należy do mnie?

 • sciga 2010-05-16 20:53:24

  Re: Wspólność majątkowa małżeńska

  czy jezeli moj maz dostal darowizne od rodzicow to ona tez nalezy do mnie?

 • sciga 2010-05-16 20:46:29

  Re: Wspólność majątkowa małżeńska

  czy jezeli moj maz dostal darowizne od rodzicow to ona tez nalezy do mnie?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • J.M

  ocena usługi:

  Bardzo szybka trafna i wyczerpująca odpowiedz na zadane pytanie, napisana przystępnym językiem. Możliwość doinformowania. Bardzo dziekuje.Joanna
 • Krystyna

  ocena usługi:

  Opinia napisana w sposób jasny. Co do ceny :) , jeśli ktoś ma problemy finansowe to każda kwota jest zbyt duża. Profesjonalna obsługa prawna, polecam . Bardzo dziękuję.
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Sprawnie i opinia dużo pomogła i wyjašniła
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane