Zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego

Pytanie:

"Czy można zasiedzieć prawo użytkowania wieczystego?"

Odpowiedź prawnika: Zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego

Można zasiedzieć prawo użytkowania wieczystego. Warunkiem koniecznym jest wcześniejsze ustanowienie tego prawa przez właściciela (państwo, gmina) na rzecz określonego użytkownika wieczystego. Nie jest bowiem możliwe zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego bez wcześniejszego jego ustanowienia. Zasiedzenie użytkowania wieczystego jest skierowane nie przeciwko właścicielowi, ale wcześniejszemu użytkownikowi wieczystemu. Do zasiedzenia użytkowania wieczystego stosuje się odpowiednio przesłanki zasiedzenia własności nieruchomości.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • syllaba 2012-07-09 11:16:02

    gdzie mogę szukać aktów prawnych na temat podatku od wzbogacenia za zasiedzenie wieczystego użytkowania?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika