Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Zwrot dobrego towaru

Pytanie: Czy zgodnie z prawem można oddać zakupiony towar do sklepu. Towar nie posiada wad i został zakupiony 2 dni temu?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

W przypadku, gdy towar nie jest wadliwy, a więc kupującemu nie przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, nie jest możliwy zwrot sprzedawcy zakupionego towaru, chyba że sprzedawca wyraził na to zgodę. Tylko w przypadku gdyby umowa sprzedaży została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa albo na odległość (tzn. bez jednoczesnej obecności obu stron, przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość) konsument mógłby od niej odstąpić bez podania przyczyn w terminie 10 dni od dnia zawarcia umowy. Jeżeli jednak towar zakupiony został w sklepie (a więc w lokalu przedsiębiorstwa -miejscu przeznaczonym do obsługiwania publiczności) i nie jest on wadliwy, nie jest możliwy jego zwrot sprzedawcy.

 

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Zwrot dobrego towaru

 • HALINA 2013-04-04 13:02:19

  jak napisać pismo do firmy o zwrocie zakupionego towaru

  kupiłam na pokazie odkurzacz WELMAX piorący na raty za 3800zł nie stety okazało się że nie jest on tak dobry jak mówiono a cena jest za wyrzona o 2100zł chciałam zwrucić towar w ciągu 10 dni jak było w umowie że mam takie prawo okazało się że są trudności trzy dni dzwonię mówią że zkątaktuje się zemną osoba która się tym zajmowała a dziś dowiedziałam się że ta osoba sie nie odezwie a ja mam napisać pism dla czego chcę zwrucić a ja czuję się oszukana i niemam pojęciajak to zrobić proszę pomuszcie

 • Adrian B 2009-12-16 13:45:40

  Re: Zwrot dobrego towaru

  Witam, a co w przypadku gdy towar jest przygotowywany na zamówienie. Chodzi dokładnie o tynk - kupujący dostał materiał zgodny z zamówieniem po czym chce zwrócić bo odwidział mu się kolor. Ze względu na setki dostępnych kolorów tynk przygotowywany jest pod konkretne zamówienia. Sprzedaż odbyła się poprzez allegro.

 • myszzz 2009-11-10 21:53:00

  Re: Zwrot dobrego towaru

  Mam nadzieję, że nie znajdzie się jakiś znudzony polityk i nie zmieni tego prawa. Jako sprzedawca, ale też kupujący, jestem za tym prawem aby nie było możliwości zwrotu towaru niewadliwego. W końcu nie pracuję w wypożyczalni. Pozdrawiam niezdecydowanych klientów, którzy boją się zapytać o doradztwo przy zakupie, a później czekają 10 minut przed kasą na korektę :D i jeżdżą po kilka razy tam i z powrotem :D:D:D


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Dostałam niezwykle rzetelną , popartą paragrafami, ustawami, informację, bardzo dziękuję!
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i z pewnością będę polecać.
 • Michał K.

  ocena usługi:

  Szybka wycena, fachowa porada podparta paragrafami, dziękuję za pomoc i gorąco polecam.
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • edek

  ocena usługi:

  Bardzo dobrze.
 • Janina

  ocena usługi:

  Opinia bardzo jasno przedstawiona. Odpowiedzi na pytania wyczerpujące i zrozumiałe. Wzory wniosków do sądu również dołączone. Bardzo polecam tę formę pomocy.
 • Jacek Trzciołek

  ocena usługi:

  Pomoc szybka i konkretna.
 • Alicja

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo jestem zadowolona z pomocy prawnej.Polecam innym korzystanie z fachowej porady.
 • Halina W.

  ocena usługi:

  Bardzo rzetelna i wszechstronna analiza sytuacji. Bardzo dziękuję.
 • Sebastian T

  ocena usługi:

 • Paweł

  ocena usługi:

 • Jola z Norwegii

  ocena usługi:

  Odpowiedz rzetelna,poparta paragrafami. Obszerne wyjaśnienie tematu.Polecam z całego serca i pozdrawiam.
 • Lidia

  ocena usługi:

  Opinia prawna konkretna, rzeczowa i napisana językiem zrozumiałym dla każdego. Wyczerpująca odpowiedź na moje pytania i wątpliwości.
 • zbigniew

  ocena usługi:

  Tanio ,szybko i w języku zrozumiałym dla laika , polecam .
 • Jan Mossakowski

  ocena usługi:

  miła i fachowa usługa profesjonalne podejście do zadanych pytań
 • DANUTA

  ocena usługi:

  Pomoc jaką uzyskałam była dla mnie przede wszystkim rzetelna i prawdziwa. Odpowiedzi na moje zapytanie szukałam w internecie, gdzie każdy wypowiadał się różnie, nie jednoznacznie. Dobrze, że trafiłam tutaj i otrzymałam fachową opinię. Na pewno polecam innym skorzystania z pomocy prawniczej !!
 • Tworska Ewa

  ocena usługi:

  Pomoc prawna była rzetelna , wyczerpująca, bez niezrozumiałych dla przeciętnego obywatela zawiłości językowo - prawnych . Swietna opcja : negocjowanie ceny, ponieważ większości nie stać na wysokie opłaty, a przecież też muszą niejednokrotnie korzystać z pomocy Prawników . Polecam
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane