Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Odsetki od odsetek stają się wymagalne z upływem następnego dnia, w którym „pierwotne” odsetki były wymagalne. Dłużnik winien zapłacić odsetki w zasadzie bez uprzedniego (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

 • Vit 2013-02-02 01:20:02

  Re: Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  Za wygraną sprawę w sądzie o naliczenie emerytury, sąd nie zasądza odsetek. Trzeba ponownie wystąpić o nie do sądu, ale sąd też odmawia, nawet podpierając się fałszywymi faktami. Odsetek za odsetki sąd też nie przyznaje, tłumacząc że nie można ich dochodzić. Podobno jest jakiś przepis. Odwrotnie ZUS wszystko dostanie, a sądy są im bardzo przychylne. Narusza art. 32 Konstytucji, który mówi o równości i nie dyskryminacji.

 • @ 2012-11-11 11:05:05

  Re: Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  Czy nie prościej skapitalizować odsetki nie zapłacone na przykład na koniec roku. ? Tak jest uczciwiej a nie po żydowsku.

 • ccicci 2012-06-03 13:35:40

  Re: Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę takie liczenie odsetek. W ten sposób liczone narastałyby w postępie geometrycznym. Czyli : - pierwszego dnia zwłoki - odsetki - drugiego dnia zwłoki- odsetki + odsetki od odsetek - trzeciego dnia - odsetki + odsetki od odsetek + odsetki od odsetek od odsetek itd W praktyce liczy się odsetki do dnia zapłaty długu i w tym dniu dług powinien być zapłacony razem z odsetkami. Jeśli odsetki tego dnia nie zostaną zapłacone same stają się długiem i nalicza się od nich odsetki do dnia zapłaty itd.

 • Vit 2012-06-02 16:04:06

  Re: Obliczanie odsetek od zaległych odsetek

  Nasze prawo naliczania i wypłaty odsetek od odsetek nie obowiązuje ZUS, tzn. sądy nie zasądzają odsetek od odsetek ubezpieczonemu od ZUS, natomiast ZUS zawsze nalicza odsetki i odsetki od odsetek od ubezpieczonego. Odsetki ubezpieczony musi dochodzić przez sąd. ZUS sam nalicza. Narusza to art. 32 Konstytucji dotyczący równości i nie dyskryminowania. Wszyscy o tym wiedzą i to akceptują. Podobno jest zakaz naliczania i zasądzania odsetek od odsetek dla emerytów czy rencistów.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Agnieszka

  ocena usługi:

  Bardzo dziękuje i polecam w 100% Profesjonalne i rzetelne podejście do sprawy oraz wyczerpujące odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania.Jeszcze raz bardzo dziękuję
 • Wiesława

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująca opinia. Jestem bardzo zadowolona z pomocy. Dziękuję.
 • Daniel

  ocena usługi:

 • TT

  ocena usługi:

 • Cz. D

  ocena usługi:

 • Adiemi

  ocena usługi:

  wyczerpująca opinia , podparta ustawami, możliwość zadania pytań dodatkowych i wszystko bez wychodzenia z domu. Serdecznie polecam
 • Wojciech

  ocena usługi:

 • Małgorzata

  ocena usługi:

  Niezwykle rzetelna pomoc. Wnikliwie rozpatrzona sprawa i wyczerpująca odpowiedź. Jestem bardzo zadowolona i z pewnością będę częściej zasięgać tak fachowych porad.
 • JS

  ocena usługi:

  Terminowo, jasno.
 • Artur

  ocena usługi:

 • Iwona

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Dostałam niezwykle rzetelną , popartą paragrafami, ustawami, informację, bardzo dziękuję!
 • Dorota G.

  ocena usługi:

  Bardzo wyczerpująco i profesjonalnie. Dziękuję i z pewnością będę polecać.
 • Michał K.

  ocena usługi:

  Szybka wycena, fachowa porada podparta paragrafami, dziękuję za pomoc i gorąco polecam.
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • edek

  ocena usługi:

  Bardzo dobrze.
 • Janina

  ocena usługi:

  Opinia bardzo jasno przedstawiona. Odpowiedzi na pytania wyczerpujące i zrozumiałe. Wzory wniosków do sądu również dołączone. Bardzo polecam tę formę pomocy.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane