Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Przedawnienie długów

Pytanie: W roku 1995 firma zakupiła od nas towar. Nie uiścili opłaty za faktury, więc wystąpiliśmy do sądu i otrzymaliśmy nakaz zapłaty (14.03.1996 r.). Chodzi o kwotę 1756,40zł (1152,57 term. płatn. 4.10.1995, 236,32 term płatn. 5.10.1995r, 48,32 term. płatn. 15.10.1995, 319,19 term. płatn. 18.10.1995r.). Za jaki okres wylicza się odsetki w tej sytuacji (proszę o ich wyliczenie)? Po jakim czasie sprawa się przedawnia, jeżeli był wyrok sądowy? 19 lipca 2004 roku sprawa została zgłoszona do komornika i wystąpiliśmy o ściągnięcie należności, o zajęcie majątku ruchomego i nieruchomego. Otrzymaliśmy od komornika część należności w wysokości 661,59zł. 22 kwietnia 2005 roku otrzymaliśmy pismo od Komornika, że chce umorzyć postępowanie, odpowiedzieliśmy telefonicznie, że się na to nie zgadzamy i w dalszym ciągu chcemy, aby egzekucja była prowadzona. 4 lipca 2005 otrzymaliśmy postanowienie o umorzeniu. 10 lipca 2005 wysłaliśmy skargę do Sądu na czynności komornika. Teraz został wyznaczony termin licytacji i wadium w wysokości 109.874,99. Dowiadywałem się w Sądzie, poinformowano mnie, że mogę wpłacić 100zł i wziąć udział w licytacji. Czy to jest zgodne z prawem, jeżeli jest w oficjalnym obwieszczeniu wadium w wysokości 109.874,99zł? Czy wpłata 100zł umożliwi mi rzeczywiście udział w tej licytacji? Jak postępować dalej, jeżeli na pierwszą licytację nie stawi się żaden kupujący i nieruchomość nie zostanie sprzedana, a sąd odmówi mi wzięcia czynnego udziału w tej licytacji? Kiedy komornik może umorzyć postępowanie egzekucyjne? Jeżeli umorzy, czy mogę ponownie występować o ściągnięcie należności od tego samego dłużnika i tej samej sprawy?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Przedawnienie roszczenia stwierdzonego wyrokiem sądu następuje po upływie 10 lat. Jeżeli stwierdzone wyrokiem roszczenie obejmuje świadczenia okresowe, roszczenie o świadczenia okresowe należne (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Przedawnienie długów

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Dariusz

    ocena usługi:

  • Danuta

    ocena usługi:

    Polecam!
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
  • zofia-ewa

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
  • Sylwka

    ocena usługi:

    Profesjonalna, zrozumiała opinia
  • Magdalena

    ocena usługi:

    Godne polecenia.
  • Dorota

    ocena usługi:

  • HONKI

    ocena usługi:

    Usługa znakomita.
  • Arkadiusz

    ocena usługi:

    Jak zawsze PROFESJONALNIE !
  • Mariusz

    ocena usługi:

  • Robert

    ocena usługi:

  • Mariusz Wierzchowski

    ocena usługi:

    Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Katarzyna

    ocena usługi:

  • Kazimiera

    ocena usługi:

    bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
  • Adam Skorupski

    ocena usługi:

    Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane