Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Śmierć dzierżawcy a umowa dzierżawy

PYTANIE: Co się dzieje z dzierżawą po śmierci dzierżawcy? Czy spadkobiercy mogą ją kontynuować? Czy trzeba się jakoś rozliczyć z umowy?

FRAGMENT ODPOWIEDZI: Dzierżawa jest umową na mocy której dzierżawca używa rzecz i pobiera z niej pożytki w zamian płacąc wydzierżawiając emu czynsz. Z momentem śmierci dzierżawcy wspomniana umową dzierżawy wygasa, (...)

Podobne Opinie Prawne

  • Rozporządzenie w testamencie prawami wynikającymi ze stosunku dzierżawy

    Czy jest możliwe rozporządzenie w testamencie prawami wynikającymi ze stosunku dzierżawy? Zgodnie z art. 693 Kodeksu cywilnego układ stosunku prawnego dzierżawy pokrywa się z układem najmu, (...)

  • Dzierżawa gruntu a stwierdzenie nabycia spadku

    Jedyny właściciel ziemi rolnej zmarł. Ziemia jest wydzierżawiana dwóm dzierżawcom - rolnikom. Umowa dzierżawy zawarta na dwa lata wygasa 5 czerwca 2008 roku. Ustawowi spadkobiercy chcą umowę przedłużyć (...)

  • Dzierżawa a prawo pierwokupu

    Moja mama dostała od swojej ciotki, która już nie żyje 3 ha ziemi w wieczystą dzierżawę (umowa była potwierdzona przez Urząd Gminy). Dzieci ciotki żyją nadal. Co należy zrobić, aby grunty (...)

  • Dziedziczenie użytkowania wieczystego

    Kupiłam z mężem i wspólnikami budynek na działce (wieczysta dzierżawa do roku 2089) z podziałem 50/50. Po stronie wspólników zapisano w księgę wieczystą wspólnika z żoną i jego dzieci z (...)

 

Komentarze: Śmierć dzierżawcy a umowa dzierżawy

  • ewa 2013-06-19 13:55:11

    Re: Śmierć dzierżawcy a umowa dzierżawy

    Zmarł mój mąż , który miał umowę dzierżawy.W umowie nie ma żadnej wzmianki na mój temat-ani nie byłam pracownikiem firmy, ani nie byłam wspomniana w umowie dzierżawy.Odrzuciłam notarialnie spadek. Czy dzierżawiący ma prawo wymagać odemnie czynności przekazania, rozliczania i tip?

  • Moni 2013-01-17 12:04:02

    Re: Śmierć dzierżawcy a umowa dzierżawy

    Witam.. Moja Babcia właścicielka gruntu zawarła umowe dzierżawy na okres 15 lat na grunt rolny w zamian za to otrzytmała ręte z KRU-su. Jednak dzierżawca zmarł. co teraz czy umowa przejdzie na dzieci dzierżawcy i nie trzeba jej podpisywać od nowa ?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 1
  • 9
  • 3
  • 5
  • 9
  • 7
  • osób
Zobacz ich opinie:
  • Anna

    2014-04-24

    Super szybka, wyczerpująca odpowiedz na moje pytanie.gorąco polecam e-praewnika.
  • toko 15

    2014-04-14

    Opinia rzetelna i wyczerpująca oparta o wszelkie aspekty prawne niosące znamiona danej sprawy. Gorąco polecam.
  • Artemi2

    2014-04-22

    Dziękuje za bardzo rzetelną i szczegółową opinię. Pełen profesjonalizm, nic dodać nic ująć... Pozdrawiam serdecznie cały zespół.
  • niva

    2014-04-22

    opinia bardzo szczegółowa. Profesjonalne podejście do sprawy w rozsądnej cenie POLECAM wielkie dzięki w przyszłości jeśli będzie taka potrzeba na pewno skorzystam
  • nauczyciel

    2014-04-18

    Jestem zadowolona z przygotowanej opinii. Jest bardzo rzetelna i wyczerpujaca. Najważniejsze, ze została podana podstawa prawna.Czas oczekiwania na opinię krótki. Bardzo dziękuję.
  • Antoni Tyrała

    2014-04-18

    Dzikuję za otrzymaną opinię. Opinię otrzymałem bardzo szybko, jest kompetentna i w pełni rozwiązała mój problem.Gorąco polecam.
  • Anna Lech

    2014-04-14

    Dziękuję za rzetelną opinię. Pomogła mi w rozwiązaniu wątpliwości. Wiem teraz jaka jest podstawa prawna w dochodzeniu przed sadem Dostałam profesjonalną opinię i dodatkowe wyjaśnienia. Doceniam również fakt informowania o ewentualnych kosztach sądowych. Nie wszyscy prawnicy to czynią. Skupiają się na swoich wynagrodzeniach, a nie informują o kosztach sądowych. To już trzecia opinia, w zupełnie różnych sprawach z dodatkowymi wyjaśnieniami (odpowiedziami na pytania po przesłaniu opinii).Było też pismo procesowe. Cena w miarę przystępna w stosunku do nakładu pracy.Polecam.Serdecznie pozdrawiam cały Zespół e-prawnik.
  • ulan.

    2014-04-15

    Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
  • Krzysztof Górecki

    2014-04-16

    Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
  • anna.lewińska

    2014-04-15

    Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.

Porady prawne

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.