Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

Pytanie: Kiedy mandat karny staje się prawomocny i czy można go uchylić?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
 Uchyleniu podlega prawomocny mandat karny. O tym, kiedy mandat staje się prawomocny, stanowi art. 98 par. 2, 3 i 5 Kodeksu postępowania w sprawie wykroczeń (w zależności od rodzaju mandatu). (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

 • Anna Lechowska ( 2013-11-05 19:34:17

  Re: Prawomocność mandatu karnego a jego uchylenie

  Zwracam się ponownie do Państwa z prośbą o pomoc, gdyż zaistniały nowe okoliczności i mam jeszcze możliwości odwoławcze od nakazu płatniczego wystawionego przez sąd II instancji w postanowieniu upominawczym za nieposiadanie biletu tramwajowego. Czy warto jest wnieść zażalenie do sądu II instancji, który wydał nakaz zapłaty mandatu za brak biletu tramwajowego, w celu zmniejszenia jego kosztów,lub jego uchylenie,w sytuacji, gdy złożyły się na to szczególne okoliczności, takie jak szukanie pomocy w ośrodkach d.s. przemocy w rodzinie,czy lepiej będzie pominąć ten środek odwoławczy i poczekać na rozprawę w sądzie z zastosowaniem tzw. sprzeciwu? Otrzymałam nakaz, pozew, oraz wyznaczono radcę prawnego jako pełnomocnika miasta stołecznego Warszawy. Czy osoba po pobycie w szpitalu psychiatrycznym jako konsekwencji przemocy w rodzinie może powołać się na ten fakt w celu uchylenia lub pomniejszenia kary pieniężnej, ale bez zwiększenia groźby ubezwłasnowolnienia, czy lepiej będzie zwrócić się do wierzyciela- ZTM, z prośbą o rozłożenie na raty wysokiej kary, ze względu na ustawowe odsetki- taką odpowiedź otrzymałam od Państwa wcześniej- ale z pisma z Sądu Rejonowego wynika,że mam jeszcze te dwie możliwości: zażalenie lub sprzeciw, i nie wiem, do której z nich zastosować się,aby poprawić swoją sytuację i zmniejszyć stres z tym związany. W obecnym czasie pozostaję w związku małżeńskim,a mąż prowadzi firmę, i ma dłużnika, któremu założył sprawę za pośrednictwem firmy windykacyjnej o niezapłacenie mu należności.Czy te dwa postepowania sądowe są ze sobą w zależności i jakie są moje prawa, obowiązki i możliwości obrony w tej trudnej i przerażącej mnie sytuacji? Proszę o wycenę i skuteczną poradę wyciągającą mnie z tego dramatycznego położenia.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dorota

  ocena usługi:

  Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
 • Roman

  ocena usługi:

 • Magda

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
 • Artur

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Maria

  ocena usługi:

  porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
 • Marek

  ocena usługi:

 • D.Schaffner

  ocena usługi:

  Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
 • Formiga

  ocena usługi:

  Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
 • mirek

  ocena usługi:

  Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
 • gabriela

  ocena usługi:

  porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
 • Łukasz

  ocena usługi:

  Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
 • Jacek

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Zbigniew

  ocena usługi:

 • Piotr

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane