Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Czy wpłacona kaucja za uwolnienie z aresztu jest zwracana?

Pytanie: Czy wpłacana kaucja za uwolnienie z aresztu do czasu rozprawy jest kiedyś zwracana? Jeśli tak to czy w całości i w jakim terminie?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zgodnie z art. 268 kodeksu postępowania karnego wpłacona kaucja ulega przepadkowi albo ściągnięciu jedynie w razie ucieczki lub ukrycia się oskarżonego. Sąd może także orzec przepadek lub ściągnięcie tych wartości w wypadku utrudniania w inny sposób postępowania karnego, np w razie niezgłoszenia się na wezwanie do odbycia. Sąd może orzecz częściowy przepadek bądź częściowe ściągnięcie wartości, stosując także inny środek zapobiegawczy, z wyłączeniem tymczasowego aresztowania. Z chwilą ustania poręczenia majątkowego przedmiot poręczenia zwraca się, a sumę poręczenia zwalnia się, pod tym jednak warunkiem, że w razie prawomocnego skazania oskarżonego na karę pozbawienia wolności następuje to z chwilą rozpoczęcia odbywania przez niego kary. Poręczenie ustaje z chwilą: a) aresztowania oskarżonego - z powodu zastosowania aresztu tymczasowego lub w celu wykonania kary, b) umorzenia postępowania karnego lub wydania wyroku uniewinniającego jeszcze przed uprawomocnieniem się danego orzeczenia. Przedmiot poręczenia zwraca się osobie, która je złożyła.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Czy wpłacona kaucja za uwolnienie z aresztu jest zwracana?

  • Paulina 2017-01-28 23:06:06

    czy kaucja 2000f za wolność może być zmniejszona

    Witam mam pytanie . Jeżeli sad w uk wyznaczył 2000f za wyjście na wolność . Czy ta kwota może być zmniejszona np.na 1000f ? Jakie są szanse ?

  • patrycja 2015-06-09 14:44:17

    Re: Przepadek kaucji za zwolnienie z aresztu sprawa zakończona

    czy prokuratura samoczynnie zwraca kaucję, czy też należy do niej wystosować pismo z prośbą o zwolnienie kaucji?

  • tomek 2011-05-17 14:54:26

    Re: Przepadek kaucji za zwolnienie z aresztu

    jak napisac pismo o zwolnienie z aresztu za kaucje-do kogo kierowac pismo

  • Ilona 2011-02-24 10:47:44

    Odzyskanie kaucji za zwolnienie z aresztu

    Witam. Zostałam zatrzymana za pomówienie przez mojego byłego męza. Wnoszac sprawę o rozwód podczas jego odsiadki zemścił sie powiedział w sądzie ze ja o wszystkim wiedziałam. Areszt trwał niecałe 3 miesiące, wyszłam za kaucją 100 tys zł która wpłaciła moja mama. Sprawa się toczy dalej a moja mama nie moze odzyskac pieniędzy . Prosze o pomoc w odzyskaniu w zamian za 10 % .

  • ewelina 2010-02-08 13:00:19

    Re: Przepadek kaucji za zwolnienie z aresztu

    Witam serdecznie poszukuje osoby która pomogłaby mi odzyskac kaucje sprawa toczy sie 2,5 roku nic sie nie dzieje nie ma oskarzenia , była to zagrywka polityczna przed wyborami.osoba za która wpłaciłam kaucje to mój tesc , teraz ma kochanke i mnie nie zna.chce odzyskac kase.zapłace 10% od wyciagnietej kasy. kwota wpłacona to 100tys złotych.prosze o pomoc

  • cesar 2009-12-13 04:08:31

    Re: Przepadek kaucji za zwolnienie z aresztu

    czy prokuratura samoczynnie zwraca kaucję, czy też należy do niej wystosować pismo z prośbą o zwolnienie kaucji?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Anna

    ocena usługi:

    Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
  • Marek Mikulski

    ocena usługi:

    jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
  • Grzes

    ocena usługi:

    Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
  • Jolanta

    ocena usługi:

  • Dorota

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
  • Mirosław

    ocena usługi:

  • Jozef

    ocena usługi:

  • Mirosław

    ocena usługi:

  • Beata Jaroslawska

    ocena usługi:

    Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
  • Anna

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
  • Zbigniew

    ocena usługi:

    Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
  • Ryszard

    ocena usługi:

    Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
  • Marta

    ocena usługi:

    Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
  • teti50

    ocena usługi:

    Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
  • Renata

    ocena usługi:

    Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
  • Zdzisława

    ocena usługi:

    Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
  • Paweł

    ocena usługi:





Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane