Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Przywłaszczenie mienia

Pytanie: 1 z 2 Następne Przez pewien okres współpracowałem z pewnym Panem X, który prowadził mi produkcję wydawniczą. Do jego zadań należało m .in. przekazywanie materiałów montażowych, będących moją własnością do drukarń jako niezbędne do produkcji. Po zakończeniu współpracy z Panem X nie otrzymałem zwrotu w/w materiałów, nie mogę też ustalić, w której drukarni się znajdują. Rozmowy telefoniczne nie odnoszą skutku, Pan X nie przejmuje się moją sytuacją, a mianowicie tym, że nie mogę kontynuować dalszej produkcji ze względu na brak tych materiałów. Zrobienie nowych kosztowałoby mnie niemałe pieniądze. Wysłałem ostateczne pismo do Pana X, że jeśli nie zwróci mojej własności to zawiadomię prokuraturę o popełnieniu przez niego przestępstwa. Właśnie takie zawiadomienie przygotowuję. Z jakiego artykułu KK zostało popełnione przestępstwo i jak je nazwać?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Wydaje się, iż opisany stan faktyczny wskazuje na konieczność powołania się na art. 284 kodeksu karnego, który stanowi: Art. 284. § 1.Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 4. Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego. Opisany przez Pana czyn wydaje się być zatem przestępstwem przywłaszczenia, a wszczęcie jego ścigania może nastąpić na skutek złożonego przez Pana (jako pokrzywdzonego) zawiadomienia.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Przywłaszczenie mienia

  • Magda 2014-03-21 10:37:14

    Re: Przywłaszczenie mienia

    witam ja jestem w separacji z mezem wyprowadzilam sie od niego zaledwie z paroma moimi rzeczami osobistymi ... Teraz ostatnio bylam po reszte,to powiedzial mi tak ze mi ich nie odda...

  • as 2010-10-25 15:03:47

    Re: Przywłaszczenie mienia

    witam!mam taki problem że kolezanka dała komus pieniadze aby mi ta osoba przekazała niestety do tej pory nie moge od tej osoby tych pieniedzy odzyskac.jestem zdruzgotania i nie wiem co robic bo musze zapłacic za mniesz a nawet nie mam co jesc nie jest to duza kwota ale przy zarobkach 1400 to 400 zł jest duzo.blagam o pomoc

  • as 2010-10-25 15:01:35

    Re: Przywłaszczenie mienia

    witam!mam taki problem że kolezanka dała komus pieniadze aby mi ta osoba przekazała niestety do tej pory nie moge od tej osoby tych pieniedzy odzyskac.jestem zdruzgotania i nie wiem co robic bo musze zapłacic za mniesz a nawet nie mam co jesc nie jest to duza kwota ale przy zarobkach 1400 to 400 zł jest duzo.blagam o pomoc

  • irena82 2010-05-29 23:40:11

    Re: Przywłaszczenie mienia

    Witam.mam taki problem otóż moja była szefowa nie chce mi oddać książeczki"sanepidowskiej"co powinnam zrobić?

  • irena82 2010-05-29 23:38:11

    Re: Przywłaszczenie mienia

    Witam.mam taki problem otóż moja była szefowa nie chce mi oddać książeczki"sanepidowskiej"co powinnam zrobić?

  • anna 2010-03-17 22:27:25

    Re: Przywłaszczenie mienia

    wiatm co można zrobić gdy ktoś kłamie że dana nieruchomość jest jego i podaje n policji że zostło przywłszczone żekomo jego mienie.znalazłam sie w takiej sytuacji słowo przeciw słowu.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 3
  • 0
  • 2
  • 2
  • 7
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ninar

    ocena usługi:

    Szczegółowa opinia ukierunkowała moje działanie. Mam nadziję, że skutek będzie pozytywny. Bardzo dziękuję zespolowi za poradę. ninar
  • kje

    ocena usługi:

    Usługa została wykonana perfekcyjnie. Wyczerpująca odpowiedz i szybki czas oczekiwania. Kontakt z biurem klienta bardzo dobry, możliwość negocjacji ceny .Moje pełne zadowolenie z usługi e-prawnik.pl.
  • Barbara

    ocena usługi:

    Opinia rzetelna zupełna i wyczerpujaca , korzystam często z pomocy tego portalu i bede korzystała
  • Dorota

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona. Korzystam z waszeo serwisu już po raz kolejny i zawsze wszystko jest szybko załatwione i pozytywnie. Bardzo szybki kontakt z klientem. Pozdrawiam
  • Bogumil

    ocena usługi:

    Bardzo dobra , profesjonalna , szybka opina prawna . Polecam wszystkim . Pozdrawiam
  • tomasz

    ocena usługi:

    Drugi raz korzystam z pomocy portalu e-prawnik i ponownie otrzymałem bardzo wnikliwą i rzetelną odpowiedź na moje pytania. Gorąco polecam w/w usługi prawne za bardzo rzetelne i profesjonalne podejście do każdego indywidualnego problemu. Koszt usługi jest niewspółmiernie niski do korzyści jakie dzięki takiej obsłudze prawnej osiągniemy. Dzięki nim ominiemy \"wyłudzaczy \" którzy bazują na naszej nieznajomości prawa. Pozdrawiam Tomasz
  • Agnieszka

    ocena usługi:

    Bardzo dobra opinia na 5!Polecam wszystkim,szczególnie tym,którzy się wahają czy z niej skorzystać:-)...Agnieszka.
  • Lucyna

    ocena usługi:

    Jestem zachwycona opinią prawną - bardzo szczegółowa, fachowa, z podaniem podstaw prawnych, dostosowana do konkretnej sutuacji . Będę z pewnością w przyszłości korzystać z porad i polecam serdecznie wszystkim. Lucyna
  • Anna

    ocena usługi:

    Mój prawnik nie umiał znaleźć rozwiązania problemu. Od Państwa otrzymałam szybko i precyzyjnie sporządzoną opinię i na jej podstawie przeprowadziłam całe postępowanie w sprawie. Właśnie zakończyło się pozytywnie. Bardzo dziękuję za profesjonalną poradę. Anna
  • Andrzej

    ocena usługi:

    Opinia pomocna,rzetelna,łatwy kontakt i szybko -polecam taką formę porady prawnej.
  • Danuta

    ocena usługi:

    Bardzo dobra opinia, bardzo pomocna. Dziękuję
  • mariusz

    ocena usługi:

    Profesjonalna obsługa, kompletna, fachowa i rzetelna polecam
  • Marek

    ocena usługi:

  • Marek

    ocena usługi:

  • Janusz

    ocena usługi:

    Dwukrotnie skorzystałem z usług e-prawnik i jestem nie tylko zadowolony ale i mądrzejszy, gdyż opinie takie b.mi pomogły w uniknięciu życiowego błędu - chociaż na co dzień czytam wszystko co dotyczy zmian w prawie ale zawsze profesjonalna porada e-prawnika jest absolutnym pewnikiem nieomylności, dlatego zachęcam każdego zastanawiającego się czy warto skorzystac z opinii e-prawnik, bo WARTO - nie żałuj pieniędzy na obronę siebie przed trudnymi życiowymi sytuacjami w które się wplątałeś a których chciałbys uniknąć do oceny swojej sytuacji, bo później może być już nie tylko drożej ale i gorzej. Pozdrawiam Janusz
  • wladyslawa

    ocena usługi:

    Polecam wszystko na 5
  • aśka28

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalna pomoc polecam :)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane