Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Zatrzymanie przez Policję

Pytanie: Czy żona ma prawo wezwać policję do zatrzymania męża, twierdząc, iż molestuje ją on psychicznie - bez żadnych dowodów i świadków, jeśli nie zachodzi obawa jego ucieczki, ukrycia się bądź zatarcia śladów - skoro - zgodnie z artykułem 244 kodeksu postępowania karnego "Policja ma prawo zatrzymać osobę podejrzaną, jeżeli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że popełniła ona przestępstwo, a zachodzi obawa ucieczki lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa bądź też nie można ustalić jej tożsamości". W jaki sposób w tej sytuacji mąż może się bronić przed zatrzymaniem w obecności policji?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Policjanci mają prawo dokonać zatrzymania osoby w trybie i przypadkach określonych w Kodeksie Postępowania Karnego, ale mogą także dokonać zatrzymania osób na podstawie ustawy o Policji. Jest to uprawnienie niezależne od uregulowanego w art. 244 KPK. Także powody, dla których policja może dokonać zatrzymania w tym trybie, są zupełnie inne. Otóż Policja ma prawo zatrzymać osoby, które stwarzają w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia.

Osobie zatrzymanej w tym trybie przysługują uprawnienia przewidziane dla osoby zatrzymanej w Kodeksie Postępowania Karnego. Ma on więc prawo do kontaktu z adwokatem. Może też złożyć zażalenie do sądu, w którym może się domagać zbadania zasadności, legalności oraz prawidłowości jego zatrzymania. Na żądanie zatrzymanego sąd będzie zobowiązany do zawiadomienia o zatrzymaniu osobę najbliższą oraz pracodawcę, szkołę lub uczelnię.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Zatrzymanie przez Policję

 • MarekKraków 2010-09-12 10:02:41

  Re: Zatrzymanie przez Policję

  Zgadzam się Polska Policja to ostateczne zdemoralizowane dno,a zwłaszcza wydział wewnętrzny Krakowskiej Policji,sami poczytajcie o tym co mnie spotkało,ze strony 1 policyjnego kryminalisty z wydziału wewnętrznego,do tego dopuszczono policji,że policja zajmuje się nawet rozpowszechnianiem pirackich pornograficznych filmów na płytkach cd czego jest przykładem 1 policyjny kryminalista po średnim,poczytajcie więcej: http://forumprawne.org/prawo-administracyjne/86382-czy-mozna-dana-osobe-pozbawic-ograniczyc-internetu-bez-zarzadzenia-sadowego.html http://forumprawne.org/postepowanie-administracyjne/140245-gejostwo-w-polsce-uwazane-za-chorobe-o-tym-jak-w-polsce-z-geja-mozna-zrobic-wariata.html http://opiniuj.pl/39872,11386,upc-internet.html A po tym jak się złożyło donos na policjanta to u mojego dostawcy tel.stacjonarnego zablokowano mi numery 112 i 997-po 2 dniach od złożenia tego donosu,zwalając na problemy techniczne na łączach i wówczas nieznany facet dewastował mi drzwi i miałem blokadę na te 2 numery i się nie mogłem dodzwonić,a wówczas nie miałem komórki. MOI KOCHANI W NASZYM KRAJU TO RZĄDZI ALE POLICYJNA MAFIA,CZEGO JEST PRZYKŁADEM POLICYJNY KRYMINALISTA,KTÓREGO MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ: http://toszkin1.sympatia.onet.pl/ A GDY WYSŁAŁEM FILM NA YOU TUBE-MOJĄ WYPOWIEDŹ CO MNIE SPOTKAŁO ZE STRONY POLICJI TO WÓWCZAS PO WYSŁANIU TEGO FILMU ZABRAKŁO KABLÓWKI I INTERNETU W CAŁEJ KLATCE,GDYŻ DOSTAWCA NIE ULEGŁ PRESJI POLICYJNYCH BAJEK,BO NIE LICZĄ SIĘ POLICYJNE BAJE TYLKO DOKUMENTY SĄDOWE. MIEJMY NADZIEJE,ŻE PO TYM ZAJŚCIU KRAKOWSKA POLICJI,BĘDZIE SOBIE LEPIEJ PILNOWAŁA SWOJEJ PSIARNI PO ŚREDNIM W WYDZIALE WEWNĘTRZNYM.

 • CHWDP 2010-08-12 00:18:39

  Re: Zatrzymanie przez Policję

  Polska policja to skurwysyny , mogą wszystko zrobić z człowiekiem który nic nie zrobił. !!! Jebać policję tylko bóg może nas sądzić.

 • Anonim 2010-02-16 20:46:45

  Re: Zatrzymanie przez Policję

  Mogą zatrzymać, skuć, skopać, stać na plecach, rękach, gazem po twarzy i w twarz i nikt im za to nic nie zrobi.

 • Anonim 2010-02-16 20:46:43

  Re: Zatrzymanie przez Policję

  Mogą zatrzymać, skuć, skopać, stać na plecach, rękach, gazem po twarzy i w twarz i nikt im za to nic nie zrobi.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • EDYTA

  ocena usługi:

  ZDECYDOWANIE POLECAM
 • Katarzyna Barańska

  ocena usługi:

  e-Prawnik to profesjonaliści godni polecenia ! Świetny portal !
 • Piotr

  ocena usługi:

 • Beata

  ocena usługi:

  To mój kolejny kontakt z firmą e-prawnik, ale na pewno nie ostatni, bo mając do czynienia za każdym razem z tak szybkim i konkretnym, a jednocześnie zrozumiałym dla laika wyjaśnieniem problemu, wiem że jeśli będę kiedykolwiek potrzebowała porady prawnej - to tylko tu się zgłoszę. Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości prawne!
 • Anna

  ocena usługi:

  Szybka i zrozumiała porada prawna. Dziękuję bardzo
 • Gajownik

  ocena usługi:

  Skargę złożyłam. Została przygotowana w sposób bardzo zrozumiały. Polecam usługi w 100%
 • marzena antczak

  ocena usługi:

 • Paulina

  ocena usługi:

  Polecam
 • Krzysztof

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

 • Anna

  ocena usługi:

  Moje zapytanie było dość rozbudowane i zawierało w sobie kilka pytań. Wycenę otrzymałam w godzine od wysłania. Cena bardzo dobra. Opinia prawna przyszła zgodnie z ustaleniami. Była obszerna i wyczerpująca problem. Dla mnie zrozumiała. Jak najbardziej polecam taką formę porad prawnych. Pozdrawiam i dziękuje.
 • Zygmunt

  ocena usługi:

 • nzoz Arnika.

  ocena usługi:

  Zespół mega pomocny ! Napisany przez Was Protest rozpatrzono pozytywnie.Jestem bardzo, bardzo wdzięczna.Polecam
 • Michał

  ocena usługi:

  Wszystko ok. Polecam
 • Anna

  ocena usługi:

  Jestem niezwykle zadowolona ze sposobu wydawania opinii przez Zespół Prawników portalu, jasno, w sposób wyczerpujący i z ogromnym szacunkiem dla klienta. jestem wdzięczna.
 • Dariusz

  ocena usługi:

  W pełni wyczerpująca odpowiedz . pomocne informacje i podpowiedz na co szczególnie kłaść nacisk . podane porównawcze przykłady,oraz sugestie sposobu wyjścia ze skomplikowanej sytuacji . Gorąco polecam . warto skorzystać !
 • Krzysztof

  ocena usługi:

  Rzetelnie wykonana praca, zdecydowanie polecam.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane