Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

Pytanie: Ponieważ chcę mieć pełny obraz mojej sytuacji mam jeszcze kilka pytań w tej sprawie. W mojej sprawie prowadzone było dochodzenie o ile można to tak nazwać. Do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa o wartości 200tys zł. Zawiadomienie zawierało trzy zarzuty: 1.Zagarnięcie towarów o wartości 95 tys. Dowód: dokumenty komputerowe pobrania towarów za okres 01/01/- 30/06/02 szt. 43 o łącznej wartosci 500 tys. zł bez wyjaśnienia, dlaczego 95 tys. a nie 500 tys.; 2. wystawienia faktur na nieistniejące podmioty o wartości 102 tys. w celu zagarnięcia towarów i próby tego ukrycia; 3. zgarnięcia płatności za zapłacone faktury o wartości 13.400.00. Łączna wartość to 210.400.00.Następnie otrzymałem wezwanie na komendę w celu złożenia zeznań .Podczas wstępnej rozmowy spostrzegłem że wiedza funkcjonariuszy na temat informatyki i księgowości jest zerowa w związku tym odmówiłem składania zeznań i skorzystałem z prawa ustosunkowania się do nich pisemnie. W piśmie tym złożyłem obszerne wyjaśnienia i dołączyłem kopie dokumentów firmy świadczące że stawiane zarzuty nie mają pokrycia. Wnioskowałem w nim o powołane biegłego w celu sprawdzenia zapisów informatycznych jak i księgowych firmy i ustalenia stanu rzeczywistego. Otrzymałem pismo odrzucające mój wniosek jako bez zasadny. Na tym skończyły się moje kontakty z organami ścigania. Po czterech latach otrzymałem wezwanie do sądu na rozprawę z informacją o zmianie postępowania przed sądem z trybu zwykłego na uproszczony. Akt oskarżenia zawiera tj. o czyny z art.286 & 1 kk w zw. z art. 270 & 1 kk w zw. z art. 294 & 1 kk w zw. z art.11 & 2 kk w zw. z art.91 & 1 kk. Akt oskarżenia zawierał również treść: na podstawie art.24 &1 , 28 &1 i 31 &1 kpk sprawa podlega rozpoznaniu przez Sąd Rejonowy postępowaniu zwyczajnym. Zawiera również słowo "prowadzono dochodzenie przeciwko". Opisałem to szczegółowo, ponieważ z przebiegu sprawy i dokumentów wynika że postępowanie i proces mogą być ustawione a oskarżający chce osiągnąć nienależną korzyść materialną w wysokości 0.5 ml zł poprzez odpis jakoby utraconych towarów z urzędu skarbowego jak również wnioskował w sądzie o naprawienie szkody. Doskonale zdając sobie sprawę, że mój status materialny nie pozwoli mi na skuteczną obronę. Czy Sąd Rejonowy jest właściwym do rozpatrywania tej sprawy? Czy Sąd mógł zmienić tryb postępowania? Czy tryb uproszczony ogranicza moje prawa do obrony tzn. brak możliwości powołania biegłego, brak możliwości składania dowolnych wniosków poza formularzem specjalnym)? Jeżeli okaże się, że sąd jest niewłaściwy, a tryb postępowania niezgodny z prawem czy mogę odmówić udziału w rozprawie i czy czynności dokonane przez Sąd mają wartość prawną? Czy Prokuratura nie dopuściła się do uchybień procedury postępowania?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
W przedstawionej sprawie właściwy jest sąd rejonowy. Sąd, dokonując kontroli wstępnej aktu oskarżenia, zobowiązany jest badać przesłanki warunkujące dopuszczalność prowadzenia w danej sprawie (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do e-prawnik.pl na 24h! za: 10,70zł

Wyślij SMS na numer: 7968, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Dariusz

  ocena usługi:

 • Danuta

  ocena usługi:

  Polecam!
 • Katarzyna

  ocena usługi:

  Szybko, fachowo i za rozsądną cenę. Polecam
 • zofia-ewa

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo.Jestem zadowolona z usługi. Odpowiedź bardzo wyczerpująca. Na pewno będę korzystać często/jeżeli zajdzie taka potrzeba.
 • Sylwka

  ocena usługi:

  Profesjonalna, zrozumiała opinia
 • Magdalena

  ocena usługi:

  Godne polecenia.
 • Dorota

  ocena usługi:

 • HONKI

  ocena usługi:

  Usługa znakomita.
 • Arkadiusz

  ocena usługi:

  Jak zawsze PROFESJONALNIE !
 • Mariusz

  ocena usługi:

 • Robert

  ocena usługi:

 • Mariusz Wierzchowski

  ocena usługi:

  Moje pierwsza porada i jestem pod wrażeniem !!! Uzyskałem mega wyczerpującą informację za rozsądne pieniądze. Od tej pory będę stałym klientem e-prawnik.pl
 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Katarzyna

  ocena usługi:

 • Kazimiera

  ocena usługi:

  bardzo dziękuję za wyczerpującą opartą na konkretnych przepisach opinię, porada prawna mnie zadowala, zdecydowanie polecam . 31.01.2018r
 • Adam Skorupski

  ocena usługi:

  Bardzo konkretna, rzeczowa opinia z przywołaniem dokładnych podstaw prawnych dla poleconych przez prawnika działań. Zdecydowanie polecam. Konkret bez naciągania na koszty.
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane