Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Zmiana zeznań

Pytanie: Co grozi mi za fałszywe zeznania na policji, i czy mogę te zeznania zmienić bez żadnych konsekwencji, np.w sądzie?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zgodnie z art. 233 § 1 kodeksku karnego, kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Warunkiem odpowiedzialności jest, aby przyjmujący zeznanie, działając w zakresie swoich uprawnień, uprzedził zeznającego o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznanie lub odebrał od niego przyrzeczenie. Odpowiedzialność karna ma miejsce w stosunku do świadka składającego zeznanie bez względu na którym etapie postępowania kłamstwo ma miejsce - także w czasie przesłuchania na policji. Podkreślić jednak należy, iż jeżeli dobrowolnie zgłosi się Pan na Policję ( celem wyjaśnienia tej sprawy), to najprawdopodobniej uniknie Pan odpowiedzialności. Natomiast w przypadku udowodnienia, iż przed sądem złożone zostały fałszywe zeznania odpowiedzialności z pewnością Pan nie uniknie. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zgłoszenie się na Policję w celu zmiany zeznań i złożenie przed sądem prawdziwych zeznań.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Zmiana zeznań

  • K. 2016-01-29 18:20:27

    Re: Zmiana zeznań

    czy można zmienić zeznania po zakończeniu sprawy? Sprawa była wczoraj. gdzie można to zgłosić?

  • Urszula 2015-03-22 14:00:44

    Re: Zmiana zeznań

    w szkole nic nie podpisalam tylko prawde na policji

  • Urszula 2015-03-22 13:58:42

    Re: Zmiana zeznań

    corka byla przesluchiwana przez pielegniarke ja bylam wtedy w szpitalu z tego co mowi straszyli ja wywiezieniem juz tak bylo i sprawe wygralam poniewaz udowodnilam swoja racje

  • Urszula 2015-03-22 13:54:12

    Re: Zmiana zeznań

    witam corka 14l ze strachu przed wywiezieniem do szpitala sklamala pielegniarce sprawe zgloszono na policje ktora ja przesluchala i zglosila sprawe do prokuratury. Corka ma kuratora jakie moga byc tego konsekwecje prawne oraz czy sad moze wydac nakaz zamkniecia do osrodka wychowawczego ? Urszula

  • laky 2012-08-28 22:21:23

    Re: Zmiana zeznań

    a co jeśli Policjant (śledczy) uznaje, że "przecież Pan czytał i podpisał..." (minęło 24 godziny od zeznać) i teraz już nie ma żadnego zmieniania.

  • czarnaa 2012-03-12 13:41:18

    Re: Zmiana zeznań

    ta ale beda sie wypytywac czemu zmieniasz zeznania najlepiej nawkrecac ze w szoku to sie pier doli smuty ;]

  • wojtas 2009-12-14 10:56:23

    Re: Zmiana zeznań

    dokładnie . ja bylem w takiej sytuacji i postapiłem jak wyzej i uniknolem odpowiedzialnosci


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 5
  • 8
  • 1
  • 5
  • 6
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Polecam opinia zrozumiała, szybkie działanie zespołu, Oszczędność czasu i stresu z powodu nieznajomości prawa. Bardzo dziękuję.
  • m.g.

    ocena usługi:

    bardzo szybko ,wyczerpująco,starannie,kilka interpretacji...tak przygotowana opinia pozwoliła mi inaczej ,czyli w pełni właściwie spojrzeć na interpretacje omawianych problemów.szczerze polecam.
  • Cezary

    ocena usługi:

    Po raz pierwszy korzystałem z porady. Szybko, krótko i na temat. Teraz wiem, co mam dalej robić w swojej sprawie. dziękuję
  • Adriana

    ocena usługi:

    opinia bardzo konkretna i obszerna
  • Jan

    ocena usługi:

  • Henryk G.

    ocena usługi:

    Zdecydowanie polecam, konkretna opinia w krótkim czasie.
  • Franciszek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za błyskawiczną i rzeczową opinię. Polecam Franciszek
  • Renata

    ocena usługi:

    Skorzystalam po raz pierwszy z porady, poniewaz problem chce rozwiazac szybko.Opinia byla precyzyjna, szybka i wrzystkie moje watpliwosci zostaly wyjasnione.Bardzo dziekuje Panu Kurnikowi za cierpliwosc i pomoc.Polecam Renata
  • ADAM

    ocena usługi:

    Odpowiedź jasna i czytelna polecam
  • Sławek

    ocena usługi:

    Jestem zadowolony z opinii która wyjaśniła bardzo dużo przy transakcji z Spółdzielnią Mieszkaniową
  • DOROTA

    ocena usługi:

    Polecam !
  • Marian S.

    ocena usługi:

    Rzetelna opinia odpowiadająca na zadane pytania. Zdecydowanie polecam.
  • joanna

    ocena usługi:

  • Jolanta

    ocena usługi:

    ....Opinia konkretna ,szybka ,profesjonalna .....jezeli zaistnieje potrzeba napewno skorzystam.....JOLANTA..S....
  • krystyna

    ocena usługi:

    POLECAM , porada prawna sporządzona bardzo szybko i czytelnie. Bardzo serdecznie dziękuję I POZDRAWIAM Krystyna
  • Wiesława

    ocena usługi:

    Wasz opinia była rzetelna i wyczerpująca . Oszczędność czasu za bardzo przyzwoita cena. Wiesława
  • Gabriela

    ocena usługi:

    Dziękuję za opinię. Jest precyzyjna, wielopłaszczyznowa pod kątem przepisów, poglądów, treści merytorycznej. Polecam.... i sama jeszcze zapewne skorzystam z pomocy zespołu. Gabriela


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane