Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Eksmisja a lokal socjalny

Pytanie: Co mają zrobić wierzyciel i komornik, jeżeli wydany wyrok eksmisyjny po wejściu w życie ustawy o ochronie praw lokatorów nie zawiera w swej treści roztrzygnięcia co do prawa do lokalu socjalnego? Pomijam fakt, że sąd musi się wypowiedzieć w tej kwestji z mocy prawa. Moje pytanie jest skierowane na sytuacje kiedy warunki nakazują przyznanie prawa do lokalu socjalnego oraz kiedy sąd mógł orzec eksmisję bez prawa do lokalu socjalnego

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

W tej sytuacji trudno określić konsekwencje. Wyrok bowiem nie zawiera postanowień, które zawierać musi. Możliwe jest w takim przypadku złożenie wniosku o uzupełnienie wyroku, gdyż wyrok ten nie zawierał dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy sąd powinien umieścić z urzędu W chwili obecnej (luty 2003r.) nie ma możliwości eksmisji lokatora, ze względu na tzw. okres ochronny trwający do 31 marca.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Eksmisja a lokal socjalny

 • zawsze pod górkę 2011-11-16 10:38:41

  Re: Eksmisja a lokal socjalny

  Witam,mam duży problem 5 lat temu wynajeliśmy dom lokatorom którzy pózniej okazali się nie płacic ani a czynsz ani za prąd.Niedawno osoba która wynajmowała lokal się powiesiła ( nie wiadomo czemu),teraz przychodzi do nas list o bardzo dużym zadłużeniu (raczej nie możliwe do spłacenia) więc nic ze wzrotu gotówki. Domyslam się że raczej bedzie Eksmisja z lokalu, czy może mi ktoś napisać dokładnie wzór podania o lokal socjalny oraz do kiedy mozna mieszkać w takim domu w okresie zimowym.

 • danka 2011-01-06 17:42:32

  Re: Eksmisja a lokal socjalny

  Z naszym prawem jest chyba coś nie tak.Przykład:Babcia pozwoliła wnuczne z mężem mieszkac w swoim własnościowym mieszkaniu, razem mając nadzieję że będą dla niej oparciem, dała się omotac i zameldowała ich.Niestety wnuczka okazała się wielce niewdzięczna i wyparła Babcię z jej własnego mieszkania,oraz wyrzuciła wszystkie jej rzeczy.Wyrok sądu-eksmisja do lokalu socjalnego?! Wnuczka z mężem mają po 30-ści lat są zdrowi,bez dzieci, obydwoje pracują wnuczka na "czarno",mąż w firmie transportowej, gdzie do sądu został wykazany najniższy zarobek, ponadto rodzice i jednej i drugiej strony (wnuczka i jej mąż) mają dom na granicy miasta i mieszka sama oraz mieszkanie ok 100m2 i mieszkają dwie osoby.Ale cóż o wyrokach sądy podobno się nie dyskutuje.Na lokal socjalny w naszym mieście nie można liczyc (klejka oczekujących jast bardzo długa) a babcia płacze i tuła się po różnych kątach - bardzo nieszczęśliwa.Co można jeszcze zrobic może podpowiecie.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

 • Anna

  ocena usługi:

  Szybko i sprawnie, a opinia napisana w sposób jasny i klarowny.
 • Marek Mikulski

  ocena usługi:

  jestem ogólnie bardzo zadowolony - zwłaszcza z wszechstronnej odpowiedzi, wobec czego bardzo dziękuję
 • Grzes

  ocena usługi:

  Fachowo, terminowo,profesjonalnie, polecam.
 • Jolanta

  ocena usługi:

 • Dorota

  ocena usługi:

  Dziękuję bardzo. Wszystko rzetelnie, a co najważniejsze komentarz w przystępnej formie. Następnym razem tylko e-prawnik.
 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Jozef

  ocena usługi:

 • Mirosław

  ocena usługi:

 • Beata Jaroslawska

  ocena usługi:

  Profesjonalizm i fachowość, odpowiedz błyskawiczna, bardzo polecam Z poważaniem
 • Anna

  ocena usługi:

  Bardzo fachowa pomoc. Kontakt idealny. Polecam
 • Zbigniew

  ocena usługi:

  Opinia wydana terminowo, z wnioskami prawnymi podanymi w sposób jasny nawet dla nieprawników. Spełnia założenia przyjęte przeze mnie przy występowaniu z zapytaniem o jej wydanie.
 • Ryszard

  ocena usługi:

  Dziękuję! Opinia jest jasna i zadowalająca w treści. Polecam innym. Z powazaniem
 • Marta

  ocena usługi:

  Doskonały serwis i jakość usług. Otrzymałam niezwykle dogłębną i pomocną poradę prawną oraz odpowiedź na moje dodatkowe, powiązane pytanie. Polecam wszystkim, którzy potrzebują porady prawnika.
 • teti50

  ocena usługi:

  Polecam wszystkim potrzebujacym pomocy prawnej. Bardzo szybko otrzymalam odpowiedz na zadane pytanie.
 • Renata

  ocena usługi:

  Opinia przygotowana szybko, profesjonalnie, zrozumiale. POLECAM.
 • Zdzisława

  ocena usługi:

  Dziękuję za bardzo profesjonalną usługę prawną i wyczerpującą w pełni moje pytanie.Będę polecała napewno znajomym . Sama także skorzystam jeszcze z Państwa porad.
 • Paweł

  ocena usługi:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane