Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja

Pytanie: Posiadam lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego. Oprócz mnie zamieszkuje w nim mój ojciec (53 lata) bezrobotny alkoholik, którego od kilku już lat w żaden sposób nie mogę skłonić do leczenia odwykowego. Ojciec nie ponosi żadnych opłat, a dodatkowo dewastuje mieszkanie i utrudnia mi życie. Czy istnieją podstawy do wszczęcia wobec ojca postępowania eksmisyjnego? Jak się do tego zabrać?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego uregulowane jest w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Zgodnie z przepisami powołanej ustawy, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego może przysługiwać jednej osobie albo małżonkom. Jeżeli prawo to przysługuje Panu, Pański ojciec może zostać wyeksmitowany z zajmowanego mieszkania na Pański wniosek do spółdzielni, na podstawie braku podstaw prawnych do zajmowania lokalu przez Pańskiego ojca. Należy jednak pamiętać, iż ciąży na Panu obowiązek alimentacyjny względem Pańskiego ojca (art. 128 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja

  • gosc 2009-12-06 21:10:50

    Re: Spółdzielcze lokatorskie prawo a eksmisja

    Moj ojciec jest najemca mieszkania społdzielczego.Jest alkoholikiem i ja z dziecmi i matka nie potrafie z nim zyc wspolnie w jednym mieszkaniu Chciałam zapytac czy moge zarzadac by dano nam dwa mieszkania w zamian za to jedno w ktorym aktualnie wszyscy mieszkamy .Poniewarz ojciec zneca sie nad nami psychicznie przez co utrunia nam normalnie zyc w sposob rażacy ,oraz wciaz jest pijany,Co powinnam zrobic nie mam na mysli zadnych pomocy odwykowych .Chce poprostu by ojciec opuscil mieszkanie ktore nie jest wlasnosciowym mieszkaniem,ale jest jego najemca wspomne ze nie mieszkal tu 20 lat,od czasu przejscia na emeryture czyli od roku zamieszkał tu i utrudnia normalne funkcjonowanie.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 5
  • 9
  • 7
  • 0
  • 9
  • osób

Opinie naszych klientów

  • Danka

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona z usługi portalu \"e-prawnik\". W pełni polecam ją wszystkim osobom potrzebującym merytorycznego i rzetelnego wsparcia prawnego, udzielonego w sposób dostępny i w pełni zrozumiały. W moim przypadku otrzymałam jeszcze dodatkowe uzupełnienie nurtującego mnie tematu.
  • Danuta

    ocena usługi:

    merytorycznie dobrze sprecyzowana porada, również cena usługi adekwatna do udzielonej porady.dzękuję bardzo
  • Justyna

    ocena usługi:

    Rzetelni prawnicy. Opinie wyczerpują temat. Polecam. Możliwość zadawania pytań do opinii to niecodzienne udogodnienie.
  • Małgorzata

    ocena usługi:

    Jestem zadowolona z rzetelnie i kompetentnie sporządzonej opinii. Zapewne będę nadał korzystała z pomocy prawnej portalu
  • Sylwia

    ocena usługi:

    Odpowiedz jest czytelna, wyczerpujaca i uwzglednia wszystkie pourszone w zapytaniu kwestie.
  • Anna

    ocena usługi:

    Byłam pozytywnie zaskoczona jakością obsługi. Cena przystępna, a odpowiedź wyczerpująca a przede wszystkim w miarę prosto pisana (przystępnym językiem).
  • Elżbieta

    ocena usługi:

    Opinia profesjonalna, obsługa bardzo sprawna. Dziekuję
  • Maria

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna i profesjonalna opinia, która bardzo przybliżyła mi wyjście z sytuacji. Polecam Maria
  • Dorota

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za konkretną opinię polecam
  • Julian

    ocena usługi:

    Opinia wydana w ustalonym terminie, czytelnie, zrozumiale i profesjonalnie . Polecam !
  • Krystyna

    ocena usługi:

    Opinia Zamówioną opinię otrzymałam w wyznaczonym terminie po wcześniejszej wycenie. Sporządzona opinia była czytelna i zrozumiała . Mogłam też zadać dodatkowe, nurtujące mnie pytania, na które otrzymałam odpowiedź. Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik i na pewno skorzystam w razie potrzeby.
  • Hanna

    ocena usługi:

    Szybka odpowiedź na zgłoszone zapytanie. Dotrzymanie terminu przesłania pisma. Polecam. Hanna J
  • Wanda

    ocena usługi:

    Opinia bardzo szczegółowa, czytelna i konkretna. Wyjaśniła mi wszystkie moje problemy. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc. Wanda
  • Justyna

    ocena usługi:

    Znajomość przepisów prawa to atut, którym poszczycić mogą się nieliczni. Profesjonaliści w każdym calu. Przemiły kontakt, szybka reakcja na przedstawiony problem
  • Piotr

    ocena usługi:

  • Bożena

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Polecam wszystkim osobom ,mającym problem natury prawnej.Gorąco polecam. Bożena
  • Ireneusz

    ocena usługi:

    Polecam opinia zrozumiała, szybkie działanie zespołu, Oszczędność czasu i stresu z powodu nieznajomości prawa. Bardzo dziękuję.


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane