Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

Pytanie: Czy możemy wymienić okna w mieszkaniu komunalnym i kosztem częściowo obciążyć lokatora, np. 50%?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Wg ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego wymiana stolarki okiennej obciąża wynajmującego (art. 6a ust.3 punkt 3b). W przypadku mieszkań wchodzących w skład publicznego zasobu mieszkaniowego jest to regulacja bezwzględnie obowiązująca i nie wolno jej zmieniać. Dlatego też nie można obciążyć najemcy kosztem (lub częcią kosztów) wymiany okien bez jego zgody.

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

  • Ela 2016-02-07 18:05:23

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    Witam ja czekam na wymiane okien już 15 lat .To STRASZNE ZEBY Tak dlugo czekac

  • Ilona 2013-01-01 21:05:43

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    Witam Wraz z bratem jesteśmy najemcami mieszkania komunalnego(mieszkanie przeszło na nas po smierci rodziców byliśmy w nim zameldowani zi mieszkaliśmy od samego początku).Chciałam spytać czy to prawda że zanim zrobi się remont w takim lokalu trzeba to ustalić z administracją tzn.że bez ich zgody nic samemu zrobić nie wolno bo taka opinie słyszałam juz z różnych źródeł.Interesuje mnie jeszcze to czy wymiana okien i ewentualnie kaloryferow które owszem działaja ale są stare spoczywa na administracji zy na najemcy(jeśli chodzi o kna są stare drewniane obskrobane,nieszczelne itp) Pozdrawiam

  • Ilona 2013-01-01 21:05:14

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    Witam Wraz z bratem jesteśmy najemcami mieszkania komunalnego(mieszkanie przeszło na nas po smierci rodziców byliśmy w nim zameldowani zi mieszkaliśmy od samego początku).Chciałam spytać czy to prawda że zanim zrobi się remont w takim lokalu trzeba to ustalić z administracją tzn.że bez ich zgody nic samemu zrobić nie wolno bo taka opinie słyszałam juz z różnych źródeł.Interesuje mnie jeszcze to czy wymiana okien i ewentualnie kaloryferow które owszem działaja ale są stare spoczywa na administracji zy na najemcy(jeśli chodzi o kna są stare drewniane obskrobane,nieszczelne itp) Pozdrawiam

  • arek 2011-07-07 19:17:58

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    witam mam pytanie moja matka jest glownym najemca lokalu lecz jest chora na sfizofremie mieszkanie jest zadluzone na okolo 35 tysiecy czy moze matka sie starac o wymiane okien

  • roman 2010-03-12 07:16:40

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    Jestem najemcą mieszkania od 30lat, w 1990r kamienicę przeją właściciel prywatny. W marcu otrzymałem pismo o podwyżce czynszy, które zawiera " Powyższa kwota obejmuje opłatę za korzystanie z przedmiotowego lokalu, opłatę za wodę oraz wywóz śmieci. A jak prawnie wygląda wymiana okien w kamienicach prywatnych? Właścicielem jest osoba prywatna i kto ponosi koszt remontów np. klatki schodowej, drzwi wejściowych na klatce, wymiany żarówek na klatce, remontów balkonów komunikacyjnych, elewacji, dachów

  • barbara 2009-10-23 09:43:39

    Re: Wymiana okien w mieszkaniu komunalnym

    Mam już dosyć tego mieszkania komunalnego, gdzie wciąż rosną czynsze a za wymianę okien musiałam zapłacić połowę kwoty.Czy to zgodne z prawem nawet jeśli jest to spółka jakaśtam?


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Rafał i Agnieszka

    ocena usługi:

    Indywidualne podejście do klienta, szybka i profesjonalna odpowiedź.Na pewno skorzystamy ponownie!
  • Katarzyna

    ocena usługi:

    Bardzo szybko i profesjonalnie. Bardzo dziękuję :)
  • MałgorzataZ

    ocena usługi:

  • Tomasz

    ocena usługi:

    Szybko, solidnie, rzetelnie. Bardzo pomocna i fachowa opinia.
  • Jan

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo - jesteście bardzo pomocni.
  • Alicja

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo,zdecydowanie polecam.
  • Mariusz

    ocena usługi:

  • Justyna i Piotr

    ocena usługi:

  • Kinga

    ocena usługi:

    Bardzo profesjonalne podejście do zadanego pytania.
  • Jacek

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuję za opinię. Bardzo profesjonalnie. Polecam
  • Michal

    ocena usługi:

    Sprawnie i profesjonalnie.
  • Paweł

    ocena usługi:

    Szybko i profesjonalnie.
  • Lusia

    ocena usługi:

    Wszystko bardzo wyczerpująco i solidnie opisane, wniosek przygotowany w sposób zrozumiały i czytelny, bardzo polecam.
  • TR

    ocena usługi:

  • agnieszka

    ocena usługi:

    bardzo profesjonalnie szybko i terminowo polecam
  • Szymon

    ocena usługi:

  • A.R.

    ocena usługi:

    Polecam z całą pewnością. Odpowiedź zrozumiała i satysfakcjonująca, przy czym przystępna cenowo. Pozdrawiam.




Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane