Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

Pytanie: Prowadzę firmę szkoleniową. W trakcie każdego szkolenia są tzw. przerwy kawowe, gdzie jest drobny poczęstunek, kawa i herbata. U mnie na szkoleniach jest to w formie samoobsługowego bufetu, który sam przygotowuję. Jest to w zasadzie standard, jeśli chodzi o wszystkie warsztaty, seminaria i szkolenia. W trakcie przerw kawowych wszystko jest za darmo (kawa, herbata, ciastka itp.). W związku z tym mam pytanie. Do jakich kosztów mam zaliczyć koszty serwowanych w trakcie przerw kawowych rzeczy? Do tej pory księgowałem to jako koszt limitowany reprezentacji i reklamy. Lecz od obecnego roku nie ma kosztów reprezentacji. Ponadto słyszałem, że istnieje interpretacja, która mówi, że w przypadku firm szkoleniowych koszt związany z przerwami kawowymi, jest zwykłym kosztem, a nie kosztem reprezentacji. Jak poprawnie powinienem księgować te koszty?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Zgodnie ze zmienioną od 1 stycznia 2007 r. treścią art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.

Koszty organizacji szkolenia - w tym zakupu artykułów spożywczych na tzw. przerwy kawowe - co do zasady nie powinny być zaliczane do kosztów reprezentacji. Mogłyby być tak zaliczone, gdyby przykładowo było to nieodpłatne szkolenie na rzecz kontrahentów podatnika. Natomiast dla podatnika prowadzącego działalność w postaci firmy szkoleniowej koszty zakupu artykułów spożywczych na tzw. przerwy kawowe powinny być rozliczane w ramach ogólnych kosztów, tak jak inne koszty organizacji szkolenia (wynajem sali, zakup materiałów papierniczych).

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Zobacz także:

 

Komentarze: Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 6
  • 1
  • 6
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

  • Wydatki na kawę, herbatę i wodę a koszty

    Nasza firma jest instytucją szkoleniową - PKD 80.42. Prowadzimy kursy wizażu i stylizacji. Kursy trwają od 14 godzin do 65 godzin (2 dni do 3 tygodni). Kursantki częstujemy (...)

  • Stawka VAT dla usług cateringowych

    Firma świadczy usługi cateringowe, sklasyfikowane w grupie PKWiU 55.52.13. Catering dla ekipy filmowej składa się z posiłków, napojów gazowanych, niegazowanych, owoców, (...)

  • Wyposażenie kuchni

    Spółka A w swojej siedzibie planuje wynajmować spółce B stanowiska komputerowe. W ramach zawartej umowy spółka B będzie mieć także możliwość korzystania z części (...)

  • Czas i miesjce odbywania szkoleń

    Czy są jakieś ograniczenia co do ilości oraz czasu trwania szkoleń wewnętrznych, odbywających się po godzinach pracy w dni powszednie (od 15 do 19) bez przerwy? Czy (...)

  • Koszt kawy i herbaty w trakcie szkolenia

    Prowadzę firmę szkoleniową. W trakcie każdego szkolenia są tzw. przerwy kawowe, gdzie jest drobny poczęstunek, kawa i herbata. U mnie na szkoleniach jest to w formie (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane