Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Przychód na podstawie art. 16 ust 1 pdof

PYTANIE: Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, płatnik podatku VAT buduje siedzibę swojej firmy. Grunt, na którym powstaje inwestycja, jest własnością tej osoby. Prawdopodobnie po zakończeniu budowy wartość gruntu wraz z budynkiem zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych firmy. W związku z inwestycją firma zawarła umowę na przyłączenie do sieci gazowej. Jednym z wymogów spółki gazowniczej było ustanowienie na rzecz tej spółki nieodpłatnego i na czas nieograniczony prawa użytkowania pasa gruntu wzdłuż gazociągu - przy czym prawo to zostało ograniczone do przeprowadzenia i zainstalowania na działce gruntu sieci gazowej, przyłącza i punktu pomiarowego, na czas eksploatacji urządzeń, z prawem dostępu do nich na czas remontów, eksploatacji, konserwacji oraz przyłączaniem nowych odbiorców do gazociągu przebiegającego przez tą działkę. Dodam, iż był to element konieczny do sfinalizowania umowy ze spółką gazowniczą. Notariusz w akcie notarialnym określił skapitalizowaną wartość użytkowania na kwotę 10 tys. zł. (należy przyjąć, że nie odbiega to od wartości rynkowej). Czy kwotę określającą wartość nieodpłatnego używania (w tym przypadku 10 tys. PLN) należy na podst. art. 16 ust. 1 pdof doliczyć do przychodów z działalności gospodarczej i opodatkować (w miesiącu podpisania aktu notarialnego)? Czy wynagrodzenie notariusza za sporządzenie powyższego aktu można zaliczyć do kosztów podatkowych w momencie poniesienia, czy może należałoby doliczyć czynności notariusza do wartości początkowej inwestycji w budowie? Czy podatek VAT zawarty w powyższej fakturze podlega odliczeniu na zasadach ogólnych?

Fragment odpowiedzi specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:
Przyłączenie do sieci gazowej następuje na podstawie umowy, która oprócz innych warunków powinna określać także wysokość opłaty za przyłączenie oraz sposób jej regulowania. Ponoszone przez (...)

Odpowiedź zablokowana

Dostęp do treści na 1 godzinę cena: 6,15zł

Wyślij SMS na numer: 7568, w treści wpisując EP

* kod otrzymany przez sms (6 znaków)

pełna oferta
już od 60 gr dziennie

posiadasz "Dostęp do treści?"


regulamin

instrukcja obsługi SMS

Po wysłaniu SMS'a otrzymasz odpowiedź zawierającą specjalny kod dostępu, który należy wpisać w okienku logowania. Kod umożliwia przeglądanie wszystkich treści w portalu e-prawnik.pl

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Aby skorzystać z usługi musisz mieć poprawnie skonfigurowaną obsługę plików cookie.

Wysyłając SMS na w/w numery wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204) na podany numer telefonu komórkowego.


Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

Podobne Artykuły

 

Komentarze: Przychód na podstawie art. 16 ust 1 pdof

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 2
  • 0
  • 5
  • 2
  • 7
  • 2
  • osób

Opinie naszych klientów

  • BRGFCA

    ocena usługi:

    Dziękuję za wyczerpującą i profesjonalną opinię w mojej sprawie. Cena nie wysoka, a termin realizacji szybki. Ja zapewne skorzystam jeszcze nie raz z Państwa usług. Polecam je również innym. Pozdrawiam z wyrazami szacunku. Barbara.
  • Urszula

    ocena usługi:

  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • Grażyna

    ocena usługi:

    Bardzo rzetelna firma. Korzystam już trzeci raz i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Grażyna
  • AGNIESZKA

    ocena usługi:

  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Uprzejmnie dziękuję za udzielenie mi profesjonalnej porady prawnej wraz z wniskiem do sądu, jestem w pełni zadowolona i rozwiały mi się wszystkie wątpliwości. Będę korzystała dalej z Państa usług . Pozdrawiam, z wyrazami szacunka. A. Leszczyńska
  • Jolanta

    ocena usługi:

    Dziękuję Państwu za pomoc.Rzetelna,fachowa porada.Z poważaniem Jolanta Jankowska
  • Jozef Ewa Czapczuk

    ocena usługi:

    Rewelacyjnie,solidnie i uczciwie pmogliscie mi Panstwo kolejny raz !dziekuje,polecam innym !
  • Izabela

    ocena usługi:

    Witam profesjonalna szybka rzetelna porada polecam życzę powodzenia zespołowi e-prawnik.pl Izabela
  • Ewa

    ocena usługi:

    Bardzo fachowa,wyczerpująca i przystępnie napisana opinia . Polecam!
  • Emilia

    ocena usługi:

    Dziękuję bardzo za wyczerpującą i konkretną poradę, która upewniła mnie w moich racjach dotyczących odsetek ustawowych od przeterminowanego czynszu. Wasza opinia jest mi bardzo pomocna w argumentacji z pracownikiem administracji. Na pewno skorzystam z dalszej pomocy. Pozdrawiam, z wyrazami szacunku..
  • Nina

    ocena usługi:

    Opinia została sporzadzona profesjonalnie i w terminie. Cena przystępna w stosunku do jakości. Polecam. Nina Kania
  • elwira11

    ocena usługi:

    Bardzo dziękuje za profesjonalna opinie, fachowa kancelaria, na pełno skorzystam jeszcze nie raz. Z wyrazami szacunku Elwira S.
  • JOZEF MOSKAL

    ocena usługi:

  • hokagena

    ocena usługi:

    Chciałabym podziękować za otrzymane opinie ,porady i wnioski do sądu w sprawie zasiłku macierzyńskiego mojej córki. Sprawę po roku dzięki Waszej pomocy wygraliśmy. ZUS wypłacił córce wszystkie zaległe świadczenia i to z odsetkami . Jestem ogromne wdzięczna za pomoc i profesjonalne załatwienie sprawy. Jesteście wspaniali. Nie wiem gdzie mogę zamiescic moja opinie dlatego pisze w ten sposób
  • Aleksandra

    ocena usługi:

    Jestem pod dużym wrażeniem za udzielenie mi odpowiedzi. Opinia jest profesjonalna , rzeczowa i konkretna udzielona w spsób przejzysty i czytelny. Bardzo solidna Kancelaria, fachowa wiedza. Bardzo dziękuję Państwu za pomoc i szybką odpowiedź. Będę korzystala dalej z Panstwa usługi i polecala wszystkim Z wyrazami szacunku. A. Leszczyńska
  • Marcin

    ocena usługi:

    Dziękuję, opinia potwierdziła się w 100%

Porady prawne

  • Różnice kursowe a podatek

    Czy róznice kursowe od spłaconego kredytu w walucie obcej są kosztem uzyskania przychodu?

  • Zakup środka trwałego, a amortyzacja

    Czy zakupując środek trwały np. samochód lub nieruchomość, jeśli przewidujemy okres jego używania krótszy niż 12 miesięcy, możemy księgowo ująć go w koszty (...)

  • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji

    W 2003 r. zakupiłem obligacje Skarbu Państwa. Część z nich w 2004 r. została zbyta. Otrzymałem PIT 8C na podstawie którego mam wypełnić zeznanie roczne na formularzu (...)

  • Opodatkowanie papierów wartościowych

    Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy muszę zapłacić podatek dochodowy od sprzedaży w roku 2004 akcji spółek giełdowych, zakupionych (...)

  • Przychód za media

    Obciążamy dzierżawcę za energię cieplną z własnej kotłowni. Faktura za m-c styczeń 2007 r. jest wystawiona z datą 2.02.2007 r., data sprzedaży: 2.02.2007 r.; czy (...)

Artykuły

Śledź najnowsze informacje


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane